YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

iPhone 12 Fiyatları

iPhone 12 Fiyatlarında Artış Beklenmiyor

Son zamanların dikkat çekici Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın önümüzdeki yıl dört adet 5G özellikli iPhone modeli yayınlamayı planladığını söyledi.

Ayrıca, 5G teknolojisi ile birlikte gelen bileşenlerin cihazların üretim maliyetlerini ciddi anlamda artırabileceğini iddia etti.

Fakat Ming, artan üretim maliyetlerine karşın iPhone üreticisi Apple’ın 5G iPhone modellerinin fiyatını önemli ölçüde artırmayacağını düşünüyor.

5G bileşenlerinin yeni iPhone modellerinin üretim maliyetini 200TL’den 500TL’ye kadar artırması bekleniyor.

Kuo, Apple’ın tedarik zinciri masraflarını ve yakın zamanda yenilenen metal şasi ve çerçeve tasarımını yapan mühendislere ödediği ücretleri azaltarak bu ek maliyeti dengelemeyi planladığını bildirdi.

Kuo, Apple’ın önümüzdeki yıllarda diğer dış araştırma ve geliştirme alanlarıyla birlikte kendi başına çerçeve ve şasi tasarlayabilecek/üretebilecek seviyeye gelmeyi planladığına inanıyor.

Son raporlara göre, Apple iPhone 12 modeli ile eski iPhone modellerinde kullanılandan neredeyse yüzde 50 daha küçük ve daha ince olduğu söylenen özel bir pil koruma modülünü de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

iPhone 12 Tasarımı

iPhone 12 Tasarımı Hakkında

Yeni yapılan tasarımla boyutun küçültmesi beklenen pil koruma modülü pil kapasitesinde yapılacak ufak bir artış için kullanılabilecek boş bir alan oluşmasını sağlayabilir.

Apple analisti Samik Chatterjee, Apple’ın 2020’de 5,4 inç 6,1 inç ve 6,7 inç boyutlarına sahip olan ve 5G özelliğini destekleyen yeni iPhone modellerini piyasaya süreceğine inanıyor.

Chatterjee, şirketin mmWave desteğine sahip iki üst düzey modeli(bir 6.1 inç ve bir 6.7 inç) üçlü kamera ve Artırılmış Gerçeklik alanında gelişmiş 3D algılama özelliklerine sahip bir şekilde piyasaya sunabileceğini öngörüyor.

İki alt düzey modelde (6,1 inç, 5,4 inç) ise mmWave frekansında 5G desteği veya Artırılmış Gerçeklik 3D algılama özellikleri bulunmayacak ve üç farklı kamera yerine çift lensli bir kamera kullanılacak.

Yapılan tahminlerin doğruluğu %100 olmasa da, geçmişte yaptığı doğru tahminler ile adından çokça söz ettiren Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından gelmesi güven verici bir faktör olarak görülüyor.

Ancak 2020 yılında kesin olarak ne olacağını bekleyip göreceğiz. 

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !