YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

iPhone Satış Rakamları

iPhone ilk kez Samsung'u geçti.

San Francisco Gazetesi:
Piyasa izleyicilerine göre Apple, geçen yılın son çeyreğinde Samsung’un tacını ele geçirerek en çok telefon satma başarısını gösteren akıllı telefon satıcısı oldu.

Uluslararası Veri Şirketi’nin bu hafta yayınladığı rapora göre Apple, ABD ve Avrupa’daki yeni modellerinin popülaritesi ve dünyanın diğer bölgelerindeki düşük fiyatlı telefonların satışıyla birlikte bu yılın son çeyreğinde toplam 73.8 milyon iPhone satışı gerçekleştirdi.

Bağımsız anketiyle geçtiğimiz çeyrekte Apple’ı zirvede gösteren strateji analisti Neil Mawston, ‘’Bir süredir Samsung’un altında bulunan Apple,  Asya ve Kuzey Amerika’da daha ucuz iPhone 11 fiyatlandırması yapması ve sonucunda daha sağlıklı talep görmesi nedeniyle gün geçtikçe daha iyi bir konuma yerleşiyor” dedi.

IDC’ye göre, Güney Koreli tüketici elektroniği devi Samsung 69.4 milyon cep telefonu satışı yaparak 2. sıraya yerleşti.

IDC analisti Melissa Chau, ”Çin akıllı telefon devi Huawei, kendi pazarında güçlü bir oyuncu olmaya devam etti ancak ABD yaptırımlarının ardından bazı modellerin satışının Batı Avrupa’da büyük bir darbe aldığını gördü” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Ticaret savaşının henüz çözülmediği göz önüne alındığında, Huawei için işler zor görünmeye devam ederken, virüs nedeniyle Wuhan çevresinde ortaya çıkan yeni belirsizlik, sadece Huawei için değil, aynı zamanda Çin akıllı telefon tedarik zincirine bağımlılığı olan tüm büyük şirketler için olumsuz etkilere sahip olabilir.” dedi Chau.

Telefonların satış rakamları

IDC, Huawei’nin bu çeyrekte 56.2 milyon akıllı telefon satışı yaptığına raporunda yer verdi. Bu sayı geçen yıl aynı çeyrekte yapılan satışın ise %7 oranında altında görünüyor.

Kıdemli analist Anna Ahrens, Huawei’nin kilit bileşenler ve gerekli yazılımları almasını engelleyen ABD yaptırımları nedeniyle büyük bir engel ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Ahrens, “Batı Avrupa gibi pazarlarda, Google hizmetlerinin eksikliği ve özellikle de şirketin Mate serisi telefonlarının çok yüksek fiyatlara satıldığı düşünüldüğünde, Huawei telefonları tüketiciler için fazla tercih edilmeyen bir seçenek haline gelecektir.” dedi.

Geçen yılın tamamına bakıldığında ise Samsung en fazla akıllı telefon satışı gerçekleşitiren telefon satıcısı olarak yerini aldı.

5G telekom ağları kuruldukça ve bunları senkronize edilen yeni akıllı telefonlar piyasaya sürüldükçe önümüzdeki günlerde pazarın hız kazanması bekleniyor.

IDC ve Strategy Analytics şirketlerinin anketlerine göre, dördüncü çeyrekte iyileşme eğilimlerine rağmen, tüm yıl boyunca akıllı telefon satışları geçen yıla kıyasla yaklaşık yüzde bir azaldı.

IDC, 2019 yılında bir önceki yılki 373 milyona kıyasla 368 milyon telefon satışı olduğunu bildirdi bu ise art arda üç yıllık bir düşüşe işaret ediyor.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !