Apple Glass Hakkında

Apple Glass Çıkış Tarihi, Fiyatı, Özellikleri ve Daha Fazlası!

Apple Glass Hakkında

Apple Glass giyilebilir bilgisayar teknolojisini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor.

İşte Apple Glass hakkında şimdiye dek bildiklerimiz;

Dedikoduları ilk duyduğumuzda söylentiler lenslerin bu yıl piyasaya sürülebileceği yönündeydi. Ancak Apple’ın 2020 serisi iPhone 12, Apple Watch 6, AirPods Studio gibi yoğun bir ürün yelpazesi barındırdığından yakın gelecekte Apple’ın sanal gerçeklik gözlükleri çıkartması pek olası görünmüyor. 

Güvenilir bir analist Apple Glass’ın gelecek yıl piyasaya sürülebilir olduğunu düşünse de başka bir kaynak 2022’den önce duyurulmasının mümkün olmadığını söylüyor. Fakat her iki durumda da Apple Glass’ın gelecekte bizlerle olacağı kesin gibi görünüyor. 

Apple Glass’ın iOS 13’ün son sürümünde ortaya çıkan tescilli bir işletim sistemi olan Starboard altyapısıyla çalışması bekleniyor. Bahsettiğimiz işletim sisteminin alt yapısında artırılmış gerçeklik ile ilgili kodlarının bulunması göze çarpan bir detay. Apple’ın bahsedilen kodları şimdiden yayınlayarak bir çeşit test yaptığı düşünülüyor.

Apple Glass

Apple Glass Fiyatları

Güvenilir bir kaynağa göre Apple Glass 499$ + vergiler olarak fiyatlandırılacak. Özellikle Microsoft Hololens 2’nin 3500$ olan fiyatıyla kıyaslandığında Apple Glass rakip sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatlarına göre çok daha uygun bir fiyatla piyasa sürülecek. 

Hololens’in maliyetinin büyük kısmı sanal gerçeklik sistemlerinin hepsinin gözlük üzerinde bulunmasından kaynaklanıyor. Apple Glass ise tamamlayıcı bir iPhone ile birlikte çalışacak olduğundan Hololens’e kıyasla çok daha az parça ve karmaşıklığa sahip olacak. 

Apple Glass özellikleri; Aslında ne yapacaklar?

Bir Bloomberg raporuna göre Apple Glass iPhone cihazınızda bulunan bilgileri yüzünüze taşıyacak. Özellikle gözlükler kullanıcının iPhone cihazıyla eşlenerek senkronize bir şekilde sms, e-mail, haritalar ve oyunları kişinin görüş alanında sunacak.

Apple ayrıca üçüncü parti uygulamalar için de bazı planlara sahip, aynı Apple TV ve Apple Watch için olduğu gibi sadece bu cihaza özel bir uygulama mağazası sunulması bekleniyor.

Apple Glass ve akıllı gözlük teknolojisi hakkında Barış Özcan’ın videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

En güncel Apple Glass prototipinin basit görünümlü bir çift plastik gözlüğe benzediği bildirildi.

Gözlüğün sağ kısımda bir adet LiDAR tarayıcı bulunuyor, gizlilik nedenleriyle şimdilik üzerinde başka bir kamera bulunmuyor gibi görünse de tasarımın değişebileceğini unutmayalım. Ayrıca kablosuz şarj teknolojisine sahip plastik bir stand ile birlikte geliyor. 

Bir iPhone aksesuarı olmanın Apple Glass’ın tasarımı üzerinde mutlaka etkileri olacak. Bir Ray-Ban gözlük kadar hafif olmayacak olsa da günlük kullanımda sorun yaratmayacak kadar rahat ve kullanışlı olması bekleniyor. 

Ürünün ilk serisinde kullanıcılara renk seçeneği sunulması beklenmiyor. Fakat ürünün başarılı olması durumunda gelecek nesillerde renk opsiyonunu sunulması Apple tarafından göz önünde bulundurulan bir seçenek. 

Fixplan Cep Telefonu Tamir Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti Ankara

Teknik servis araçları ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Teknik Servis

Samsung ve iPhone Servis

Tüm Samsung ve iPhone telefonlarınız için teknik servis fiyatlarına ulaşın, randevunuzu oluşturun.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !