YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

iPhone 12 Tasarımı

iPhone 12 tasarımı nasıl olacak?

Ming-Chi Kuo yaptığı tahminde, Apple’ın 2020 yılında çıkacak iPhone 12 tasarımının, 2010 yılında iPhone 4 için kullanılana benzer bir metal çerçeve tasarımına sahip olabileceğini iddia etti. 

Kuo’nun en son araştırma notlarına göre yeni iPhone telefonlarının tasarımı metal çerçeve yüzeyinin mevcut yüzey tasarımı yerine iPhone 4’e benzer bir tasarıma dönüştürülecek.

Apple’ın duyurularını resmi olarak açıklanmadan çok daha önce tahmin etme konusunda başarılı bir geçmişe sahip olan Kuo, gelecek yıl iPhone 12 modellerinin yepyeni bir tasarıma sahip olacağını belirtti. 

Ancak, bu yeni iPhone 12 tasarımının tam olarak ne olacağı hakkında pek fazla ayrıntı sunulmadı. 

iPhone X modelinin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana mevcut telefon kalıbı genel olarak aynı kalmıştı.

iPhone 12 Tasarımı

iPHONE X MODELİNDEN SONRA İLK ÖNEMLİ YENİDEN TASARIM

Önceki iPhone modelleriyle kıyaslandığında, iPhone 4 daha kare kenarlı bir tasarıma sahipti. 

Apple yakın zamanda diğer tabletlerinin çoğunda görülen kıvrımlı kenarları içermeyen 2018 iPad Pro ürünleriyle birlikte bu tasarıma geri dönmüştü. 

iPad Pro’dan farklı olarak yeni telefonda iPad Pro’da bulunmayan hafif bir eğime sahip bir cam kullanılacak.

Bununla birlikte, iPhone 4 modelinin tasarımı, insanların cihazı yanlış tutarlarsa hücre verisini kaybettiği anten hatasını da akıllara getiriyor. 

Apple bu sorun nedeniyle yıllar önce ücretsiz telefon kılıfı dağıtmak zorunda kalmıştı. 

Kuo’nun notlarında bu eski probleme değinip değinilmediği bilinmiyor ancak metal çerçevenin, yüksek frekanslı iletim üzerindeki bozulma etkisini en aza indirecek şekilde tasarlanacağını söyleniyor. 

Apple, antenleri son telefonlarının çoğunun kenarlarına başarıyla entegre etti ve anten problemi günleri geride kalmış gibi görünüyor.

Kuo ayrıca gelecek yıl piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinin 5G’yi desteklemesi gerektiğini de yineledi. 

Bu yılın başlarında Kuo, 2020 iPhone modellerinin hepsinin 5G’yi destekleyeceğini öngörmüştü. 

Kuo daha önce, iki OLED modelinin asıl olan 5,8 inç ve 6,5 inç boyutlarını yakın bir şekilde 5,4 inç ve 6,7 inç olarak tahmin etmişti. 

Kuo’nun tahminine göre 2021 yılına kadar hazır olmayacak olan ekran içi parmak izi sensörleri de Apple tarafından gelecek yıl piyasaya sürülebilir.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !