iPhone Pil Değişimi

Her Pil
Aynı Değildir

Apple® onaylı olmayan özel servislerde orijinal diye satılan iPhone® pillerinin tamamı sahtedir. Üzerine Apple logosu basılarak satılan bu sahte piller birkaç ay içinde ciddi performans kaybına uğrar. Basit bir pazarlama stratejisi olarak görülen bu uygulama aslında tam anlamıyla tüketiciyi kandırmaktır.

Fixplan, Apple® onaylı bir servistir ve orjinal Apple® pilleri ile iPhone pil değişimi yapmaktadır.

Apple®
Batarya Değişimi

Fixplan, Apple Onaylı Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olarak orijinal parçalarla hizmet verme yetkisine sahiptir. iPhone orijinal pillerinin yanı sıra, en yüksek kalitede Fixplan pilleriyle de parça değişimi sağlamaktadır. Fixplan servislerinde değişen bütün pillere 6 aya kadar garanti verilmektedir.

iPhone® Pilleri Hakkında

Kapasite

Ucuz ama yüksek mAh değerine sahip cep telefonu pilleri, orijinal pillerden daha yüksek kapasiteli gibi dursa da, ömrü çok kısa olduğundan pek bir önemi olmayacaktır.

Performans

Telefonunuzun tam performans ile çalışabilmesi için, gücünü destekleyecek bir pile ihtiyacı vardır. Pil yeteri kadar kaliteli değilse, telefonunuz tam performans ile çalışmaz.

Kullanım Ömrü

Kalitesiz pillerin kullanım ömrü çok kısadır. Pil değişimi yaptıktan kısa bir süre sonra, çok hızlı şekilde gücünü ve kapasitesini kaybedecektir.

Çevre

Kullandığınız pilin çevreye duyarlı, zararsız ve çevre kirliliği üretmeyen lityum polimer pil olması sağlık açısından önem taşımaktadır.​

Fiyatlandırma

Birçok yan sanayi pil ucuz olabilir ancak çok kısa sürede tekrar değişmesi gerekecektir ve hatta telefonunuza zarar verip çok daha pahalıya mal olabilir.

Güvenlik

Ucuz ve orijinal gibi görünen sahte pillerde güvenlik önlemi neredeyse yoktur. Voltaj koruması, yüksek ısı, kısa devre, aşırı deşarj ve elektromanyetik koruması hayati önem taşır.

Ucuz ve orijinal gibi görünen sahte pillerde güvenlik önlemi neredeyse yoktur. Voltaj koruması, yüksek ısı, kısa devre, aşırı deşarj ve elektromanyetik koruması hayati önem taşır.

Ucuz ve orijinal gibi görünen sahte pillerde güvenlik önlemi neredeyse yoktur. Voltaj koruması, yüksek ısı, kısa devre, aşırı deşarj ve elektromanyetik koruması hayati önem taşır.

iPhone Sürekli Kapanma Problemi

iPhone sürekli kapanma, açılıp-kapanma gibi problemler zayıflamış, ömrünü bitirmiş bataryalardan kaynaklanıyor olabilir. Eski bataryayı yeni bir bataryayla değiştirmek bu sorunu çözecektir.

iPhone Aşırı Isınma Problemi

Bir iPhone’un aşırı ısınmasında nasıl kullanıldığına bağlı olarak birçok farklı sebep vardır. Bu sebeplerden en yaygın olanı batarya kaynaklıdır. Bu durumda en kısa sürede iPhone pil değişimi yapılmalıdır.

iPhone Bataryası Ne Zaman Değiştirilmeli?

  • Pil şişti ise
  • Aniden kapanıyorsa
  • Yavaş çalışıyorsa
  • Aşırı ısınıyorsa
  • Kullanım süresi çok düştüyse
  • Şarj problemleri yaşanıyorsa

iPhone Teknik Servis

Tüm arızaları onarıyoruz.

Türkiye’nin en başarılı iPhone anakart onarım firması olarak %95 başarı ortalaması ile çalışıyoruz. Ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde hizmet sunabiliyoruz.

Apple onaylı Fixplan servislerinde tüm modelleri için iPhone pil değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Apple lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

iPhone pilleri kullanım ömrünü tamamladıklarında iPhone pil değişimi yapılması gerekmektedir. Pil ömrü sadece parçaya bağlı değildir. Kullanım şekli, ortam sıcaklığı ve kullanılan şarj aleti gibi bir çok faktör vardır. 

iPhone pil değişimi genellikle pil şiştiğinde yapılmaktadır. Böyle bir durumda telefonunuzu mümkün olduğunca az kullanmalı ve şarja takmamalısınız. Bunun yanı sıra yüksek pil gücü gerektiren uygulamaları kullanmaya ara vermelisiniz. Bu önlemleri bir iPhone teknik serviste pil değişimi yaptırana kadar almanız gerekmektedir.

iPhone pil değişimi yaptırmadığınız takdirde telefonunuz aniden kapanır, şarjı çok hızlı biter, yavaşlar ve eski performansını kaybeder. 

Fixplan, Apple Onaylı Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olarak orijinal pillerle hizmet verme yetkisine sahiptir. Orijinal parçaların yanı sıra, en yüksek kalitede Fixplan pilleriyle de parça değişimi sağlamaktadır. Fixplan servislerinde değişen bütün pillere 6 aya kadar garanti verilmektedir.

iPhone pil değişimi fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Tüm Apple iPhone ve iPad, Samsung Galaxy ve Note serileri, ayrıca Huawei modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Tüm Apple iPhone ve iPad, Samsung Galaxy ve Note serileri, ayrıca Huawei modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Tüm Apple iPhone ve iPad, Samsung Galaxy ve Note serileri, ayrıca Huawei modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Tüm Apple iPhone ve iPad, Samsung Galaxy ve Note serileri, ayrıca Huawei modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Tüm Apple iPhone ve iPad, Samsung Galaxy ve Note serileri, ayrıca Huawei modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Yeni Nesil iPhone Teknik Servis Ankara

Apple iPhone modeller ile ilgili tüm arızalar Fixplan tarafından profesyonel olarak onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Tüm Anakart & Entegre Arızaları
Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Yeni Nesil iPhone Anakart Tamir Merkezi Ankara

Sosyal Medya
ve Bilgi Bankası.

Fixplan sosyal medya hesaplarını takip ederek hem çeşitli indirimler ve çekilişlerden faydalanabilir, hem de güncel teknolojik haberlere ve değerli sektörel bilgilere ulaşabilirsiniz.