YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

Apple Çin Mağazaları

Corona (Koronavirüs) Nedeniyle Kapanıyor!

Yeni Delhi Gazetesi’nin haberine göre Apple cumartesi günü yaptığı açıklamada koronavirüs sebebi ile hayatını kaybedenlerin sayısının bir haftada 2 katına çıkarak 250’yi aşması üzerine Çin anakarasında bulunan tüm resmi mağazalarını ve şirket ofislerini 9 Şubat’a kadar kapatacağını duyurdu.

Apple, yaptığı açıklamada, “İhtiyatlı davranarak ve önde gelen sağlık uzmanlarının en son tavsiyelerine uyarak, Çin anakarasındaki tüm kurumsal ofislerimizi, mağazalarımızı ve iletişim merkezlerimizi 9 Şubat’a kadar kapatıyoruz.” dedi. Şirket ayrıca, mağazaların “mümkün olan en kısa sürede” yeniden açılmasını dilediğini de ekledi.

 Bu haftanın başlarında Apple, virüsün yayılmasıyla ilgili endişeler nedeniyle Çin’de bulunan üç mağazasını çoktan kapatmıştı.

 Apple tedbir amaçlı kepenklerini geçici olarak kapatan Starbucks ve McDonald’s gibi yurtdışı şirketlerin arasındaki yerini aldı.

Bu arada pek çok şirket, Çin’deki çalışanların Şubat ayının ilk haftasını evden çalışarak geçirmelerini ve önemli olmadığı sürece iş seyahatlerini durdurmalarını istedi.

Normalde Çin’de bulunan işletmeler bir hafta süren Ay Yeni Yılı Tatili’nin bitiminden hemen sonra normal faaliyetlerine dönmeye hazırlanıyordu.

Corona Virus Apple Çin Mağazaları

Apple telefon üretimi ve parça tedariği nedeniyle oluşacak zararlar

Ancak hızla yayılan ve bir eyaletin tamamen karantinaya alınmasına neden olan virüs nedeniyle Çin’de faaliyet sürdüren şirketlerin ciddi bir kısmı faaliyetlerini askıya alma kararı verdi.

 Apple, hem akıllı telefon satışları, hem de tedarik zinciri ve üretimi için Çin’e büyük ölçüde bağımlı durumda.

General Motors tarafından işletilen tesisler de dahil olmak üzere Hubei eyaletinde bulunan birçok fabrika, virüs nedeniyle üretimlerini geçici olarak askıya almış durumda.

Yeni gelişmelerin Apple’ın üretim ve satış faaliyetlerini ne ölçüde etkileyeceği bilinmiyor.

Son zamanlarda Apple tarafından yapılan bir konferansta konuşan Apple CEO’su Tim Cook, şirketin Wuhan’daki tedarikçilerinden kaynaklanabilecek olası üretim kaybıyla başa çıkmak için bir hafifletme planı üzerinde çalıştığını söyledi.

Henüz planın detayları açıklanmış olmasa da Apple’ın en iyi ihtimalde dahi milyonlarca dolar zarar edecek olacağı düşünülüyor.

Virüs salgınının ortaya çıktığı Hubei şehri birkaç Apple tedarikçisine ev sahipliği yapıyor.

Apple’ın ileriki hamlelerinin ne olacağı ise şu an için gizemini koruyor.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !