Fixplan® Türkiye | Blog

Airpods Bağlanmıyor Nedenleri & Çözümleri

Apple’ın AirPods’ları popüler ve kullanışlı olsa da kullanıcılar bağlantı sorunları gibi problemler yaşamaktadır. Bu sorunlar Airpods 2. nesil, 3. Nesil veya Pro modellerinde görülebilmektedir. Bu yazımızda Airpods bağlanmıyor sorununun nedenleri ve çözümlerini inceliyoruz.

AirPods’unuzu diğer Apple aygıtlarına bağlamak kullanışlı ve çoğu zaman sorunsuzdur çalışmaktadır. Ancak otomatik eşleştirme özelliği tamamen kusursuz değildir. Özellikle Airpods birden bağlantı sorunları göstermeye başladıysa bu sinir bozucu bir durum olabilir.

Airpods Bağlantı Sorunu Nedenleri #

Düşük pil, yazılım sorunları ve hatta donanımsal sorunlar gibi birçok şey AirPods’unuzda bağlantı sorunlarına neden olabilir.

Bazı durumlarda kulaklıklarınızın içinde kir-toz birikebilir ve bağlantıyı kesebilir. Diğer zamanlarda AirPods’unuzda yerleşik olarak bulunan aygıt yazılımındaki bir hata veya aksaklık Bluetooth aramasını bozabilir.

Bunların yanı sıra iPhone Bluetooth‘un kendisi arızalanabilir ve AirPods’unuzu tanımayabilir. 

AirPods’unuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak zor olabilir. Bu nedenle işin teknik kısmına geçmeden önce bazı ön kontroller yapmalısınız. 

Hızlı Çözümler & Kontroller #

  • Airpodsu kutusuna koyun ve beş dakika bekleyin. Daha sonra kutuyu açarak tekrar bağlanmayı deneyin.
  • iOS/iPadOS/macOS en son sürüm olduğuna emin olun.
  • Airpods kutunun içindeyken Bluetooth’u açıp kapatın.
  • Bluetooth bağlantı ayarlarını sıfırlayın.
  • Düşük güç modunu kapatın

Airpods Bağlanmıyor Sorunu Çözümleri #

Airpods’u Sıfırlayın #

AirPods’unuzu sıfırlamak, deneyebileceğiniz ilk çözümlerden biridir. Bu adım, AirPods’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak bağlantınızı bozabilecek yazılım gibi sorunlarını gidermenize yardımcı olacaktır.

  • AirPods’unuzu kılıfına yerleştirin ve kapağını kapatın. Yaklaşık 30 saniye bekleyin.
  • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin. AirPods’unuzun yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine dokunun. 
  • Bu Aygıtı Unut’a dokunun ve onaylayın.
  • Şarj kutusunu açın. Ardından, kutunun üzerindeki ışık beyaz renkte yanıp sönene kadar kutunun arkasındaki kurulum düğmesini yaklaşık on beş saniye basılı tutun.
  • Kılıf hala açıkken AirPods’unuzu cihazınızın yanında tutun ve yeniden bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Airpods’u Temizleyin #

Zamanla kir ve toz AirPods’unuzda birikebilir ve bağlantı sorunlarına yol açabilir. Kirli AirPods, elektrik hasarına neden olabilecek bakteri ve nem barındırabilir, yakınlık sensörlerini bloke edebilir ve düzgün bağlantıyı önleyebilir.

AirPods’unuzu temizlemek bu sorunların nedenini ortadan kaldıracaktır.

Ancak, temizliği nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız AirPods’unuzu temizlemek yarardan çok zarar getirebilir. Tozu yanlış noktalara iterek sorunu daha da kötüleştirebilir veya çok aşındırıcı bir temizlik maddesi kullanırsanız kulaklığı bozabilirsiniz. 

AirPods’unuzu temiz tutmak için her 72 saatlik dinleme süresinde bir temizlemeniz önerilmektedir. 

Airpods Pil Değişimi #

Her Apple cihazında olduğu gibi Airpods pillerinin de bir kullanım ömrü vardır. Zamanla performansı düşen piller bağlantı sorunları ortaya çıkarmaktadır. Neyse ki Airpods pil değişimi mümkündür. Airpods tamiri ile pil işlemi yaptırarak bağlantı sorunları çözülmekte, kablosuz kulaklıklarınız eski performansına dönmektedir.

AirPods’unuzun Yeterli Şarj Olduğundan Emin Olun #

Güç sorunları da düzgün bağlantının önüne geçebilir. Düşük şarj, AirPods’unuzun bazı işlevlere giden gücünü kesebilir.

AirPods, tam şarjla 5 saate kadar dinleme süresi elde etmek üzere tasarlanmıştır ve şarj kutusu AirPods’unuzu yaklaşık 4-5 kez şarj edebilir.

iPhone’u Yeniden Başlatın #

AirPods’unuzu zaten sıfırladıysanız ancak sorun devam ediyorsa, sorunun nedeninin ses kaynağı olma ihtimali vardır. Bu durumda iOS aygıtınızı hızlı bir şekilde yeniden başlatmanız, aygıta hatalar veya performans sorunları olmadan yeni bir başlangıç yapmak için tavsiye edilir.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.