Fixplan® Türkiye | Blog

AirPods Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler

Airpods kulaklığınız, genellikte şarj kutusunun veya kulağınızda olduğundan kaybetme olasılığınız azdır. Fakat kaybolduğunu fark ettiğinizde telaşa kapılmak da bir o kadar normaldir. Neyse ki “Bul” uygulaması, kayıp AirPods’ları bulmayı kolaylaştırıyor.

airpods kayboldu, airpods nasıl bulunur, airpods nasıl ses çalar

AirPods Kayboldu Ne Yapmalıyım? #

iPhone’unuzdaki “Bul” Uygulamasını Kullanın #

Airpods kulaklığınızı kaybettiğinizde izleyeceğiniz ilk yol iPhone’unuzdaki “Bul” uygulamasını kullanmak olacaktır. Eğer Airpods çevrimiçiyse yani kapsama alanı içinde bulunuyor ve şarjı doluysa bu uygulama kulaklığınızın konumunu size gösterecektir. 

Uygulamada Airpods’unuzun konumu yeşil bir nokta ile gösterilir. Kulaklığınız şarj kutusuyla kaybolmasa bile bu yöntemle kulaklığınızı bulabilirsiniz. 

  • Bul > Aygıtlarım > AirPods, adımlarını takip edin ve kulaklığınızın nerede olduğunu görün.

Eğer kulaklık, kapsama alanı dışında veya şarjı bittiyse karşınıza “Çevrimdışı” ya da “Konum Bulunamadı” uyarıları çıkacaktır. Yine de Airpods çevrimdışı olsa da “Bul” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi olan bir Airpods’un tam konumunu görebilirken çevrimdışı olan bir Airpods’un şarjı bitmeden önce bulunduğu en son konumu görebilirsiniz. Haritada göreceğiniz gri nokta çevrimdışı olan Airpods’unuzun en son nerede olduğunu gösterecektir.

iPhone Olmadan AirPods’umu Nasıl Bulurum? #

Telefonunuz olmadan da kulaklığınızı bulmanız mümkündür. Bunu yapmak için bilgisayarınızdan iCloud sayfasını açın. Apple ID ile giriş yaptıktan sonra iPhone Bul’u seçin. Ekranın üst kısmında Tüm Cihazlar yazan açılır menüden AirPod’unuzu seçin

Kayıp AirPods Nasıl Ses Çalar? #

Bul uygulamasını kullanarak kulaklığınızın konumunu tespit ettiniz fakat tam olarak nerede olduğunu bulamıyorsanız AirPods’un ses çalmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra AirPods’unuzdan bir ses çaldığını duyacaksınız. 

  • Bul > Aygıtlar > AirPods > Ses Çal, adımlarını takip edin. 

Aynı işlemi bilgisayardan yapmak için iCloud’a giriş yapın. 

  • iCloud > iPhone Bul > Tüm Aygıtlar > AirPods > Ses Çal, adımlarını takip edin.

AirPods’un Yeniden Kaybolmasını Nasıl Önlersiniz? #

  1. Alışkanlık Geliştirin

Bir Airpods’unuz varsa yapmanız gereken ilk şey bir kullanım alışkanlığı oluşturmaktır. Evde veya ofiste, en çok zaman geçirdiğiniz yerlerde Airpods’unuzu her zaman aynı yerde tutmaya özen gösterin. Böylece kulaklığınızını kaybetme olasılığı en aza inecektir. Seyahat ederken AirPods’unuzu her zaman aynı cebinizde bulundurun veya çantanızda tutun. Bunlar şaşırtıcı derecede küçük adımlar gibi görünse de çok fazla fark yaratabilir. 

  1. Her Zaman Şarjının Olduğundan Emin Olun

Yapmanız gereken bir sonraki şey AirPods’unuzun her zaman şarjı olduğundan emin olmaktır. Böylece, kulaklığınız kaybolduğunda “Bul” uygulamasını kullanarak son görülen konum yerine canlı konumu görebilirsiniz.

  1. Kullanışlı Bir Kılıfını Seçin

AirPods’unuzu anahtarlık veya kancası olan bir kılıf ile kullanın. Kancayı pantolonunuzun kemer kısmına, omuz çantasına veya bilgisayar taşıma çantanıza takabilirsiniz. Böylece kulaklığınızı kaybetme olasılığınız düşecektir.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.