Fixplan® Türkiye | Blog

Bilinmeyen Samsung Galaxy Özellikleri

Başka Telefonlarda Bulamayacağınız 3 Samsung Galaxy Özelliği! #

Samsung, Android işletim sistemine kendi geliştirmelerini eklemeyi çokça sevmesiyle biliniyor. Bu nedenle ortaya yepyeni Samsung özellikleri çıkıyor.

Bu da Galaxy telefonların standart Android cihazlarda ya da iPhone modellerinde bulamayacağınız birkaç benzersiz özelliğe sahip olmasına imkan veriyor. 

Bu yazımızda son birkaç yıl içinde piyasaya sürülen Samsung Galaxy ve Note cihazlarında çalışan üç püf noktasını derledik.

Yazımızı okuyarak Galaxy deneyiminden tam olarak yararlanmaya başlayın ve Samsung Galaxy özellikleri hakkında bilgi edinin!

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10 Plus

1. YouTube Videolarından GIF Oluşturma​ #

Samsung Galaxy herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmadan YouTube üzerinden GIF oluşturmanıza olanak sağlar.

Üçüncü parti bir yazılım yerine tek ihtiyacınız olan en son Galaxy telefonlarda bulunan Smart Select adındaki entegre bir uygulamadır.

  • İlk olarak YouTube uygulamasından bir video açın.
  • Bir Samsung Galaxy modeli kullanıyorsanız sağdan içeriye doğru hızlıca kaydırın. Samsung Note modelinde ise ekranın sağ tarafında bulunan S Pen simgesine dokunun.
  • Ardından, Akıllı kısmını ve  Animasyon’u seçin.
  • Ekrandaki çekim kutusunu isteğinize göre düzenleyin. Videoyu oynatmaya başlayın ve istediğiniz klibi yakalamak için Kaydet’e dokunun.
  • İşiniz bittiğinde, GIF’i Galeri uygulamanızda saklamak için Kaydet’e dokunun.

 Buraya kaydettiğiniz GIF’i daha sonra başkalarıyla ya da başka uygulamalara paylaşabileceğinizi unutmayın.

2. Özel Hatırlatıcılar Ayarlayın​ #

Önemli notlarınızı unutmamak için kullanabileceğiniz telefon hatırlatıcıları paha biçilemez araçlardır.

Hatırlatıcı uygulamalar söz konusu olduğunda ise Samsung telefonlarda birkaç ekstra numara olduğunu hatırlatalım.

İlk olarak, istediğiniz herhangi bir web sitesini bir hatırlatıcıya dönüştürebilirsiniz;

Samsung’un kendi tarayıcısını açın, sağ üstteki menü düğmesine (üç nokta) dokunun. Ardından Paylaş’ı ve Hatırlatıcı’yı seçin.

İkinci olarak, kısa mesajlar hakkında da bir hatırlatma alabilirsiniz;

Mesajlar’ı açın, kaydetmek istediğiniz mesaja uzun basın ardından Mesaj seçenekleri’ni ve Hatırlatıcıya Gönder’i seçin.

Bu kayıtlar, telefonunuzdaki diğer hatırlatıcılar gibi, Hatırlatıcı uygulamasında görünecektir. 

Ayrıca istediğiniz hatırlatıcının üzerine dokunup Düzenle’yi seçerek belirli bir zaman geldiğinde ya da belirli bir lokasyona ulaşıldığında bildirim alacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

3. Ses Deneyiminizi Kişiselleştirin​ #

Samsung, özellikle kulaklık kullanırken size zevkinize göre uyarlanmış bir ses deneyimi sunmayı vaat ediyor. 

Bunun için ise size ses ayalarını değiştirerek optimum sesi bulma imkanı sunuyor.

İdeal ekolayzır ayarlarınızı bulmak için ayarları değiştirdikten sonra, Samsung telefonunuz seçimlerinizi hatırlayacak ve aramalar, müzik, filmler ve diğer tüm sesler için bu ayarları kullanacaktır.

Ses ayarlarını değiştirmek için;

-Ayarlar’a gidin,

-Sesler ve titreşim, ardından Ses kalitesi ve efektler öğesine dokunun. 

-Bir sonraki ekranda, bas ve tiz arasındaki dengeyi ayarlamak gibi değiştirmenize imkan olan birkaç ekolayzır seçeneği ile buluşacaksınız. Teknik terimler konusunda bilginiz yoksa ve sadece en iyi karışımı hissetmek istiyorsanız, Sesi Uyarla’ya ve ardından Sesi Kişiselleştir’e dokunabilirsiniz. 

Bu, örnek ses yapılandırmalarını duyarak en sevdiğiniz sesleri seçmenizi sağlayan kısa bir sihirbazı size sunacaktır. 

Sesi yeniden yapılandırmak veya özelliği kapatmak için ise Sesi Uyarlama ekranına geri dönerek bu özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.