Fixplan® Türkiye | Blog

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

İster yeni bir aygıtta iCloud’a giriş yapmak ister iTunes veya App Store’dan bir şey indirmek isteyin, bunu yapmak için Apple Kimliği parolanıza ihtiyacınız olacak. Hem iCloud hem de Apple ID terimlerinin birbirinin yerine kullanıldığını duyabilirsiniz. iCloud şifremi unuttum diyorsanız hesabınızı ve şifrenizi kurtarmak için deneyebileceğiniz yöntemler mevcuttur.

iphone icloud şifremi unuttum ne yapmalıyım, icloud şifresi nasıl sıfırlanır
iPhone iCloud Şifremi Unuttum

iCloud Şifremi Unuttum #

iCloud şifresini sıfırlamak başka Apple cihazlarınızda iCloud hesabınız açıksa çok kolay bir işlemdir. Bu yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Fakat durum bazen daha karışıktır ve şifre sıfırlamak için gerekli erişimlere sahip olmayabilirsiniz.  

iCloud Şifremi Unuttum Telefon Numaramı Değiştirdim #

Apple Kimliğini sıfırlamak için telefon numaranız gereklidir. Hangi sıfırlama yöntemini seçerseniz seçin telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu koda telefon numaranızı değiştirdiğinizde ulaşamazsınız. Böyle bir durumla Apple ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

iCloud Şifremi ve Mail Adresini Unuttum #

Genellikle uzun süre kullanılmayan iCloud hesaplarının hem şifresi hem kullanıcı adı unutulmaktadır. Böyle bir durumda yapabilecekleriniz sınırlıdır. Bunlara ek olarak iCloud’a kayıt olduğunuz mailin şifresini de unutmuş olabilirsiniz. Bu durumlarda Apple ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

iCloud Hesap Kurtarma Kişisi #

iCloud şifresini unutmak bütün verilerinizi kaybetmenize ve yeni bir hesapla baştan başlamanıza neden olabilir. Verileri kaybetmeyi kimse istemez ve göze alamaz. Bu yüzden Apple her yeni iOS güncellemesiyle iCloud kullanım deneyimini iyileştirme çalışmaları yapıyor. Buna iOS 15 ile gelen iCloud Hesap Kurtarma Kişisi özelliği de dahil.

Bu özellik sayesinde iCloud hesabına erişiminiz olmasa bile atadığını kişi sayesinde hesabınıza ulaşabilirsiniz.

icloud hesap kurtarma yöntemleri, apple ID şire sıfırlama
Apple ID Şifre Sıfırlama Yöntemleri

iPhone veya iPad ile iCloud Şifresini Sıfırlama #

Bu yöntemi denemeden önce cihazınızın iOS 10 veya üzeri bir sürüm olduğundan emin olun. 

 • Ayarlar’a giriş yapın. 
 • [ Adınız] > Parola ve Güvenlik adımlarını takip edin.
 • Ardından Parolayı değiştir seçeneğine dokunun.
 • Çıkan ekrana telefon şifrenizi girin.
 • Her iki alana da yeni bir parola girin ve Değiştir’e dokunun. Artık bu yeni iCloud şifreniz olarak kullanabileceğini Apple ID şifreniz olacaktır.

MacBook ile iCloud Şifresi Sıfırlama #

iCloud şifremi unuttum diyorsanız Macbook cihazınızı kullanmak yöntemlerden biridir. Bilgisayarınızda macOS Catalina veya daha sonraki bir sürümün yüklü olduğundan emin olun.

 • Ekranın sol üst köşesindeki Apple logosuna tıklayın. 
 • Sistem Tercihleri > Apple Kimliği adımlarını izleyin.
 • macOS’in önceki sürümlerinde Sistem Tercihleri > iCloud > Hesap Ayrıntıları > Güvenlik adımlarını izleyin.
 • Son adım olarak Parola ve Güvenlik > Parolayı Değiştir işlemlerini tamamlayın. 

iForgot Sitesinden iCloud Şifresini Sıfırlama #

Bu yöntem için Apple’ın iForgot web sitesine giriş yapın. 

 • Apple Kimliğinizi girin ve Devam’a tıklayın.
 • Apple Kimliği ile ilişkili telefon numaralarını görüntüler. Bu ekranda numara gizlidir. Fakat hangi telefon numarasıyla kayıt yaptığınızı hatırlamanız için numaranın son iki rakamı gözükmektedir. Bu kısma Apple kimliğinizle birlikte kullandığınız telefon numarasını girin ve Devam’a tıklayın.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir mesaj çıkacak. 

“iCloud’da oturum açtığınız tüm Apple aygıtlarına talimatlar içeren bir mesaj gönderildi. Parolanızı sıfırlamak için bu Apple aygıtlarından herhangi birine gidin.” 

Daha sonra yönergeleri izleyin ve işlemi tamamlayın.

Apple Cihazı Olmadan Şifre Sıfırlama #

Eğer artık bir Apple cihazı kullanmıyorsanız yine de iCloud hesabına girmeniz gerekiyorsa bu yöntemi kullanın. Ailenizden birinin veya bir arkadaşınızın Apple cihazını ödünç alın. Bu cihaza Apple Destek uygulamasını indirin.

 • Parolalar ve Güvenlik > Apple Kimliği parolasını sıfırlayın > Başlayın
 • Bu işlemlerden sonra Başka Bir Apple Kimliği seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra ekranda çıkacak adımları izleyerek iCloud şifresini sıfırlayın.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.