Fixplan® Türkiye | Blog

iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri

Apple, iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri ile büyük ses getirdi. Bu yazımızda, iOS 15.1 güncellemesi ile geliştirilen iOS 15 Yeni FaceTime özelliklerini inceliyoruz.

iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri​ #

Apple, iOS 15 ile büyük değişiklikler yaparak FaceTime’ı arkadaşlar, aile, iş arkadaşları ve daha fazlasıyla etkileşim kurabilmeniz için nihai bir merkeze dönüştürdü. Örneğin, bu değişiklikler sayesinde SharePlay ile ekran paylaşımı yapabilir veya bağlantı oluşturma özelliği ile toplantı linkleri oluşturabilirsiniz. 

Bu yazımızda, en kullanışlı iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri nasıl kullanılır ve ne işe yarar sizin için inceliyoruz.

iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri
iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri

iOS 15.1 ile Eklenen Özellik: SharePlay​ #

Shareplay , FaceTime’ın en büyük yeni özelliğidir. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ve ailenizle FaceTime aramalarında daha fazlasını yapabilirsiniz. Mesela, SharePlay ile ekranınızı paylaşarak birlikte TV izleyebilir, müzik dinleyebilir ve ekran paylaşımı yapabilirsiniz.

Ek olarak, üçüncü parti uygulama geliştiricileri, uygulamalarına SharePlay özelliği ekleyebilecekler. Böylece FaceTime üzerinden birçok oyun oynama ve daha başka deneyim yaşayabileceksiniz.

SharePlay ile Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır​ #

1) Öncelikle iPhone veya iPad’inizden FaceTime uygulamasını açın.

2) Daha sonra Yeni FaceTime seçeneğine tıklayın ve ekranınızı paylaşmak istediğiniz kişileri ekleyin. Ardından, FaceTime butonuna dokunun.

3) Ardından, arama bağlandığında, ekranın sağ üst köşesindeki SharePlay butonuna dokunun.

4) Son olarak, ekranın altında beliren Ekranımı Paylaş butonuna dokunun. Böylece, FaceTime birkaç saniye içinde ekranınızı paylaşmaya başlayacak.

iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri
iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri

iOS 15 FaceTime Bağlantı Oluşturma Özelliği​ #

Bu özellik sayesinde Zoom bağlantılarına benzer toplantı bağlantı linkleri oluşturabileceksiniz. Bu bağlantılar sayesinde, birden fazla kişi sadece bir tık ile FaceTime görüşmenize katılabilecekler. 

Planlama Kolaylığı​ #

Oluşturacağınız bağlantı linkleri ile FaceTime görüşmelerinizi önceden planlayabileceksiniz. Böylece diğer kullanıcılar da toplantıya veya grup sohbetine belirlenen saatte katılabilecekler.

Ayrıca, Facetime direkt olarak Takvim uygulamasına entegre olarak plan yapmanızı daha da kolaylaştıracak. 

Andorid Cihazlar ile FaceTime Görüşmelerine Katılma #

Yeni bağlantı özelliğini sayesinde artık Apple hesabı olmayan arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz de FaceTime görüşmenize katılabilecek!

Android cihazlarından açacakları bir web tarayıcısını kullanarak FaceTime görüşmenize katılabilmeleri mümkün olacak. Benzer şekilde Windows PC kullanıcıları da görüşmelere katılabilecek.

Hangi Tarayıcılar ile Kullanılır​ #

Fakat, görüşmeyi başlatmak için Apple kullanıcısı gerekmektedir. Öte yandan katılımcı olarak  Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarını kullanarak FaceTime görüşmesine katılabilirsiniz.

iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri
iOS 15 Yeni FaceTime Özellikleri

iOS 15 FaceTime Bağlantısı Nasıl Oluşturulur​ #

1) Öncelikle FaceTime uygulamasını açmanız gerekmektedir. 

2) Sonrasında Bağlantı Yarat seçeneğine dokunun.

3) Ardından, Ad Ekle seçeneğinden FaceTime oluşturacağınız bağlantıya bir isim vermelisiniz.

4) Son olarak ise bağlantınızı hangi uygulama üzerinden paylaşacağınızı menüden seçin ve işte FaceTime bağlantınız hazır!

iOS 15 FaceTime Ses İzolasyonu Özelliği​ #

Apple, iOS 15 ile birlikte, arama deneyiminizi zenginleştirmek için, FaceTime’a yeni ses efektleri getirdi. Bu efektlerden birisi de arka plandaki gürültüleri engelleyen ve sizin sesinizi ön plana çıkaran Ses İzolasyonu efektidir.

Ses İzolasyonu Nasıl Kullanılır​ #

1) Öncelikle FaceTime’ı açın ve bir arama başlatın.

2) Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesini aşağıya doğru çekerek Denetim Merkezi’ni açın.

3) Son olarak sağ üstte bulunan Mik. Modu’na dokunun ve ortaya çıkan seçeneklerden Ses İzolasyonu’nu seçin.

Geniş Spektrum Efekti​ #

Aynı adımları izleyerek ortamdaki bütün seslerin duyulmasını istediğiniz zamanlar için Geniş Spektrum efektini de aktifleştirebilirsiniz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.