Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone 13 Pro & Samsung Galaxy Z Flip 3 Karşılaştırması

Bu yazımızda, iPhone 13 Pro ve Samsung Galaxy Z Flip 3 modellerini artıları ve eksileriyle birlikte sizin için karşılaştırıyoruz!

Dayanıklılık #

iPhone 13 Pro, Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en dayanıklı telefonlardan biri. Bunun sebeplerinin arasında ise iPhone 12 modelleriyle birlikte tanıtılmış olan Ceramic Shield ekranına  sahip olması yer alıyor. Buna karşın, Samsung Galaxy Z Flip 3 modelinde Gorilla Glass Ekran Koruması eksik. Ek olarak, her iki model de suya ve toza dayanıklı.

Ekran Boyutu ve Ağırlık​ #

Samsung Galaxy modeli, 6.7 inç ekranıyla birlikte iPhone modelinin 6.1 inç ekranından daha büyük bir ekran deneyimi sunmakta. Ayrıca Samsung modelinin, iPhone modeline göre daha ince bir ekranı var. Son olarak, ekran boyutu daha büyük olmasına rağmen Samsung modeli iPhone 13 Pro’dan 20gr daha hafif. 

iPhone 13 pro samsung galaxy z flip 3 karşılaştırma
iPhone 13 pro samsung galaxy z flip 3 karşılaştırma

Arka ve Ön Kamera​ #

Kamera karşılaştırmasında iPhone 13 Pro açık ara lider konumunda yer alıyor. Samsung Galaxy Z Flip 3, arka kamerasında LED flaş, panorama ve HDR özelliklerini bulunduruyor. Buna karşın, iPhone modeli, panorama, Gece Modu, Deep Fusion, Akıllı HDR 4, Fotografik Stiller, Sinematik mod gibi özellikler sunmakta. Ek olarak ise Dolby Vision ve ProRes gibi profesyonel kullanıma da uygun özellikler yer alıyor. Ön kamera çözünürlükleri ise Samsung modelinde 10 MP , iPhone modelinde 12 MP.

Batarya Ömrü ve Şarj Etme Hızı​ #

iPhone kullanıcılarının yoğun olarak şikayetçi olduğu ve Samsung’un bu durumu bir karşı hamle olarak kullandığı konu olan batarya ömrü ve şarj etme hızı, iki modeli karşılaştırmada oldukça önemli bir faktör olarak yer alıyor.

İki firmanın da en son tanıttığı modeller incelendiğinde görülüyor ki Samsung Galaxy , 20W şarj etme hızı ile bir gelişme göstermemiş. Ancak iPhone, 25W şarj etme hızı ile şimdiye kadar tanıttığı telefonlarla kıyaslandığında büyük bir gelişme gösteriyor. Şarj etme hızında iPhone 13 Pro öne geçse de batarya ömrü karşılaştırıldığında Samsung Galaxy Z Flip 3 öne geçiyor.

iPhone 13 pro özellikleri artıları ve eksileri
iPhone 13 Pro Özellikleri

iPhone 13 Pro: Artıları & Eksileri​ #

Artıları:

 • Ekran parlaklığı önceki modellere göre gelişmiş ve Samsung modeliyle aynı parlaklığa sahip
 • Sinematik fotoğraf/video modları mevcut
 • Şarj etme hızı arttırılmış
 • Ekranda 120hz yenileme özelliği var
 • Çerçevesindeki materyal paslanmaz çelikten oluşmakta
 • Su ve toza dayanıklıdır.

Eksileri:

 • Samsung modeline göre daha ağır ve ekranı daha küçük,
 • daha pahalı,
 • batarya ömrü daha kısa.
samsung galaxy z flip 3 özellikleri artıları ve eksileri
Samsung Galaxy Z Flip 3 Özellikleri

Samsung Z Flip 3: Artıları & Eksileri​ #

Artıları:

 • Tasarımı şık ve minimal
 • iPhone 13 Pro’ya göre daha büyük ekrana sahip ve daha ince
 • Katlanan ekranı sayesinde bildirim ve aramalara hızlı cevap verilebiliyor.
 • Ekranda 120hz yenileme özelliği var
 • Katlanma bölgesindeki materyal paslanmaz çelikten oluşmakta
 • Su ve toza dayanıklıdır.
 • iPhone 13 Pro’ya kıyasla daha uzun batarya ömrü var

Eksileri:

 • Gorilla Glass Ekran Koruyucu mevcut değil
 • SD kart girişi yok
 • Kamera özellikleri ve batarya ömrü bir önceki modellere kıyasla geliştirilmemiş
 • Tasarımından dolayı dikkatle kullanılması gerekiyor.
 • Çerçeve materyali alüminyum

iPhone 13 Pro & Samsung Z Flip 3 Türkiye Fiyatları​ #

İki modelin 25.10.2021 tarihli Türkiye fiyatları: iPhone 13 Pro modeli için 15.999 TL, Samsung Galaxy Z Flip 3 modeli için ise 11.999 TL.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.