Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone 7 Kronik Sorunlar ve Çözümleri

iPhone 7, 2017 yılının ilk çeyreğinde dünyada en çok satılan telefon modeli olmuştur. Pil ömrünün uzun olması, toz ve suya dayanıklı olması ve iyi bir kameraya sahip olmasına rağmen iPhone 7 modelleri tamamen mükemmel değildir. Bu yazımızda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerindeki kronik sorunlardan ve çözümlerinden bahsedeceğiz. 

iphone 7 kronik sorunları, iphone 7 ses gelmiyor, şebeke çekmiyor, iphone 7 aşırı ısınıyor
iPhone 7 ve 7 Plus Kronik Sorunları Çözümleri

iPhone 7 Kronik Sorunlar Nedir? #

Uygulamalar Donuyor #

Uygulamaların donması veya aniden kapanması birçok iPhone 7 kullanıcısının deneyimlediği bir sorun. Böyle bir problemle karşılaştığınızda; 

  • iOS’u en son sürümüne güncelleyin.
  • Eğer sorun devam ederse, tüm verilerinizi yedekleyin ve ardından iPhone’unuzu güncellemeden önceki sürümüne geri yükleyin ve yeniden yükleyin. 
  • Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün.

Not: Eğer son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecekseniz ilk önce iPhone yedekleme işlemi yapmayı unutmayın. 

Aşırı Isınma Problemi #

iPhone 7 çevre sıcaklığına dayanıklıdır fakat yine de  ideal çevre sıcaklığı 16-22 derece arasındadır. Çevre sıcaklığının yanı sıra kullanım ve donanım kaynalı da iPhone aşırı ısınma sorunu meydana gelebilir. 

  • iPhone 7 cihazınıza pil değişimi yapılması gerekiyor olabilir. Pil sağlık durumunu kontrol ederek aşırı ısınma sorununun batarya kaynaklı olup olmadığına karar verin. 
  • iOS’u son sürümüne güncelleyin. 
  • Düşük güç modunu etkinleştirin.
  • CPU işlemcisinin çok çalışmasına neden olan, ağır yüklü uygulamaları kullanmayın. 

iPhone 7 Kronik Sorunu: Ses #

Bu modellerde görünen en kronik sorun iPhone 7 ses sorunudur. Ses sorunu ahize, hoparlör, mikrofon kaynaklı olabileceği gibi sorunun kaynağı genellikle ses entegresidir. Ses entegresi problemiyle karşı karşıya olduğunuzda arama sırasında ses karşıya gitmez ve gelmez. Ayrıca hoparlör simgesi gri bir renk alır. 

Logoda Takılı Kalma Sorunu #

Logo sorunu her iPhone modelinde görülmektedir. En sık görüldüğü model iPhone X olsa da iPhone 7 modellerinde de nadiren görülmektedir. Bu sorununun yazılımsal ve donanımsal olarak iki nedeni vardır. 

iPhone 7 Kronik Sorunu: Şebeke #

Şebeke sorunu çoğu zaman donanımsal bir sorundur. Darbe ve düşme kaynaklı olabileceği gibi üretimden de kaynaklı olabilir. Şebeke sorunu yaşayan kullanıcılar cihazlarında “servis yok” uyarısıyla karşılaşır ve arama yapamazlarlar. 

Touch ID/ Home Tuşu Çalışmıyor: #

Home tuşu sorunları iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde görülmektedir.  Kullanımdan kaynaklı yıpranma, darbe ve düşme sonucu bozulma gibi nedenleri olabilir. Bu yüzden, bu tür durumlarda iPhone home tuşu değişimi işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

  • Home tuşu temizleyin.
  • Kayıtlı parmak izlerini silin ve yenisini oluşturmayı deneyin. 
  • Eğer şarja takılı haldeyken çalışmıyorsa başka bir güç kaynağına bağlayın ve tekrar deneyin. 

Kamera Siyah/Yeşil/Mor Gösteriyor: #

Bu sorun iPhone 7 Plus modelinde görülmektedir. Sorun yazılım kaynaklıysa iOS sürümünü güncellemek işe yarayacaktır. Fakat çoğu zaman kamera arızası donanımsal bir sorundur ve kamera değişimi yapılması gerekmektedir. 

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.