Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Anakart Satışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iPhone Anakart Değişince IMEI Değişir mi? iPhone Anakart Satışı var mı?​

Kısaca, evet anakart değişince IMEI değişir ve birçok sıkıntısı vardır. Sıfır anakart satışı olmaz ve anakart almak oldukça riskli bir işlemdir.

Anakart Satın Almanın Avantaj ve Dezavantajları Nedir? #

Öncelikle bu işlemin çoğu durumda pek bir avantajı olmadığını belirtelim. Apple yedek parça üretimi olarak anakart üretmez. iPhone anakartlarının yetkili servisler dahil hiç bir yerde satışı yoktur. Anakart arızası olan iPhone cihazlar, Yetkili Servislerde yeni bir iPhone ile değiştirilir. 

Dolayısıyla iPhone anakart satın aldıysanız veya size anakart değişimi yapılacağını söylediler ise çok dikkatli olunması gereken bazı konular vardır.

Bunların başında, cihazınızın anakartı değiştiğinde IMEI numaranızda değişir. IMEI numarası her telefon için ayrı bir kimlik numarasıdır. IMEI no değişmesi, telefonunuzun kasasında ve kutusunda belirtilen seri numaralarının birbirleriyle uyumsuz olması anlamına gelir. Bu nedenle cihazınızın değeri düşmektedir.

Daha sıkıntılı konulara örnek vermek gerekirse;

Size satılan iPhone anakart, Apple tarafından yedek parça olarak üretilmediği için başka bir iPhone’dan sökülmüş bir anakart olacaktır. Bu anakart muhtemelen daha önce tamir görmüş (ve sizin eski problemi ne olduğuna dair hiç bir fikriniz olmayacak), IMEI’si kopyalanmış, çalıntı veya ByLock kullanılmış bir anakart olacaktır.

Tamir Görmüş 2. El iPhone Anakart #

iPhone anakart tamir işlemi profesyonelce ve doğru şekilde yapıldığı taktirde sorunsuz olarak çalışmaya devam eder. Ancak, satışı yapılan bir anakart, muhtemelen daha önce pek çok işlem görmüş, uzun uğraşlar sonucu tamiri sağlanmış ve muhtemelen ömrü çok uzun olmayan bir anakart olacaktır.

IMEI Kopyalanmış 2. El Anakart #

Tekrar belirtmekte fayda var, Apple yedek parça olarak anakart üretmez ve satmaz. Size satışı yapılan anakart için hiç tamir görmemiş ve sıfır deniliyorsa eğer, durum daha da vahim olabilir. Bu iPhone anakartı yurtdışı bir cihazdan sökülmüş ve IMEI numarası kopyalanmış olabilir. Yani bir süre için sorunsuz çalışan anakart, bir süre sonra kayıtsız diye bir mesaj alacak ve telefon kapanacaktır.

Çalıntı ve ByLock Kullanılmış Anakart #

Almış olduğunuz anakart hiç onarım görmemiş ise, çalıntı veya daha önce ByLock kullanılmış bir cihazdan sökülmüş olma ihtimalini de doğurmaktadır. Çalınan cihazı parçalamak ve parça parça satmak maalesef sıkça yaşanan bir durumdur.

iPhone Anakart Fiyat
iPhone Anakart Fiyat

Anakartı Bozulan Bir iPhone İçin Ne Yapılmalıdır?​ #

Yukarıda belirttiğimiz sebeplere ek olarak, Anakart satın almak için ödeyeceğiniz para, neredeyse ikinci el bir cihaz ile aynı olacaktır. Çünkü telefonunuza yer alan en büyük ve en değerli parça anakarttır.

Bu durumda bizim ilk tavsiyemiz, iPhone cihazınızın anakartını, profesyonel, güvenilir ve yapılan işleme garanti veren bir teknik serviste tamir ettirmektir. Garanti verilmeyen hiç bir anakart işlemi yaptırmamanız çok önemli. Çünkü yanlış yapılan tamir işlemlerinde, anakartınızın 1-2 ay içerisinde tekrar aynı hatayı verme ihtimali çok yüksektir.

iPhone Anakart Tamiri #

Fixplan Türkiye olarak biz, ESD standartlarına uygun, Türkiye’nin en gelişmiş anakart tamir atölyelerimizde yaptığımız tüm işlemlere, belgesiyle beraber 3 ay garanti veriyoruz.

Unutmayalımki anakart konusunda her arızanın onarımı mümkün olmayabilir. Bazen de tamiri mümkün olsa bile, uzun süreli bir onarım olmayabilir. Bu gibi durumlarda Fixplan olarak tavsiyemiz, ikinci el anakart almanız değil, güvenilir bir yerden ikinci el bir telefon almanız olacaktır.

Fixplan Yeni Nesil Teknik Servis | iPhone Servis Ankara

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.