Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Garanti Neleri Kapsar ?

iPhone garanti neleri kapsar? Ekran kırılması garanti kapsamına girer mi? Yazımızda, sık sorulan garanti kapması sorularına cevap veriyoruz.

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında​ #

iPhone sahibiyseniz cihazı aldığınızda gelen garantinin neleri kapsayıp kapsamadığını, hangi aksaklıklardan Apple’ın sorumlu olduğunu ve hangileri için ödeme yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. 

Türkiye’den alınan tüm Apple ürünlerinde ürün ilk alındığından itibaren iki yıl garanti süresi vardır. Cihazınızın garanti koşullarına uyması için Apple tarafından yayımlanan kullanım kılavuzlarına uymanız gerekmektedir. Ek olarak, garanti kapsamındaki parça değişimlerinde yeni takılan orijinal parçalar, değiştirilen parçalardan kalan süre boyunca garantili kalmaya devam eder. Yani, garanti süreniz 90 günden az kaldıysa yeni parçaların garantisi 90 gündür. Bu garanti; malzeme, yazılım ve işçilik kusurlarına karşı koruma sağlar.

iPhone Garanti Kapsamı
iPhone Garanti Kapsamı

iPhone garanti neleri kapsar?​ #

Kullanıcı hatası olmayan arızalar Apple iPhone garanti kapsamına girer. Bu nedenle telefonu düşürmeniz ve darbe alması durumunda telefonunuz  garanti kapsamından çıkabilir. Ayrıca iPhone X ve üzeri modellerde telefonun arka camının kırılması durumunda cihazınız garanti dışı kalır. Ekran kırıldığında ise genellikle garanti dışı kalmaz ancak ekranın ücretini ödeyerek, telefonun garantisi bozulmadan onarımını yaptırabilirsiniz.

iPhone garantisinin kapsadığı bazı malzeme ve işçilik kusurları şöyledir:

  • Kullanıcı hatası olmayan şarj sorunları
  • Siri’nin olması gerektiği gibi çalışmaması
  • Yüz tanımanın (Face ID) çalışmaması
  • Dokunmatik ekran arızaları
  • Parmak izi sensörünün çalışmaması
  • Ekranda sarı lekeler oluşması
  • Ekranda ölü pikseller oluşması
  • Kameralarda sorun yaşanması

Unutmayın, pek çok farklı arıza garanti kapsamına girebileceği gibi, kullanıma bağlı olarak aynı arızalar garanti kapsamına alınmayabilir. Bu konuda en doğru cevabı almak için Apple Yetkili Servislerinden destek alabilirsiniz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken konu sahte yetkili servislere dikkat etmektir.

iPhone Yerinde Tamir
iPhone Yerinde Tamir

Kullanıcı Hatasından Kaynaklanan Sorunlar #

Telefonun kullanım kılavuzunda yazan şekline kullanılmayışı ve zararlı yazılım yükleme gibi durumlar için garanti işlevsizdir. Güvendiğiniz bir yetkili servise ya da özel servise başvurarak ücretli tamir hizmeti alabilirsiniz.

Deprem, yangın, telefona su kaçması, hırsızlık ve kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar ise kullanıcı hatasıdır. Bu durumlara karşı telefonunuzu güvence altına almak isterseniz de telefonunuza kasko yaptırabilirsiniz. Burada da sigorta şirketinizin değişimlerde orijinal mi yoksa muadil ürün mü kullandığını araştırmanızı tavsiye ederiz. Değişim orijinal parçayla yapılmadığında veya yetkili olmayan bir servis tarafından arıza giderildiğinde garantinizin sona erecektir. Bu yüzden, yukarıda bahsettiğimiz malzeme ve işçilik kaynaklı arıza tamirleri için bile ücret ödemeniz gerekecektir..

Sonuç olarak, teknoloji harikası cihazlar olsalar da iPhone’ların da potansiyel olarak yanlış gidebilecek onlarca yönü vardır. iPhone’unuzdaki sorunun sizin yaptığınız herhangi bir hatadan değil de üretim ve işçilik sebepli bir hata olduğunu belirlendiği sürece cihazınız garanti süresi içerisinde garanti koşulları kapsamında onarılır veya değiştirilir.

Garanti kapsamına girmeyen veya garantisi bitmiş cihazlarda hızlı, ekonomik ve profesyonel çözümler için Fixplan şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle iPhone arka cam değişimleri ve iPhone anakart onarımlarında çok daha uygun maliyetlerle ve garantili olarak telefonlarınızın onarımını sağlatabilirsiniz.

iPhone teknik servis işlemi planlayın​ #

Ne kadara mal olacak?
Fiyatlar, modele ve ihtiyaç duyulan onarım türüne göre değişiklik gösterebilir. En çok yapılan onarım fiyatlarını görmek için tıklayın ve iPhone modelinizi seçin seçin.

Ne kadar sürer?
iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Onarımımı nerede yaptırabilirim?
Bir randevu ayarlayın ve servis araçlarımız gelip dilediğiniz yerde onarımı sağlasın. Ayrıca yakınınızdaki herhangi bir Fixplan mağazasına da getirebilirsiniz. iPhone anakart onarımları Fixplan mağazalarında mevcuttur.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.