Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Pil Ömrünü Artırmanın 10 Farklı Yolu!

iPhone pil ömrü uzatma yolları nelerdir? Yazımızda tam 10 farklı pil ömrü uzatma yöntemi açıklıyoruz!

iPhone Pil Ömrünü Arttırma
iPhone Pil Ömrü Uzatma

iPhone Pil Ömrünü Arttırın​

Bu makalede iPhone ısınma problemlerinin kaynaklarını ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız.

Pil Ömrü​ #

Çoğu iPhone her gün olmasa da birkaç günde bir şarj edilmeye ihtiyaç duyar. Kimi zaman bu süre daha da kısalabilir ve iPhone’unuzu sürekli şarja takmak zorunda kalabilirsiniz. Bu can sıkıcı durumdan şikayetçiyseniz yazımızı okumaya devam edin. Bu yazımızda sizler için iPhone pil ömrünü artırmanıza yardımcı olacak 10 farklı yolu inceledik.

Otomatik Uygulama Güncellemelerini Kapatın​ #

iOS 7 veya daha yeni sürümlerinde, yeni versiyonu yayınlanan uygulamaları otomatik olarak güncelleme özelliğini devre dışı bırakın.

Uygulama güncellemelerinizi şarjınız tam doluyken manuel şekilde yapmanız pil ömrünüzün artmasına yardımcı olacaktır.

Otomatik uygulama güncellemelerini kapatmak için, Ayarlar uygulamasını açın, iTunes ve App Store’a dokunun, ardından Güncellemeler’i kapatın.

Uygulama Önerilerini Kapatın​ #

iOS 8 ile sunulan uygulama önerileri özelliği, size çeşitli uygulamalar sunmak için sürekli olarak konum bilgilerinizden faydalanır. 

Bu özellik ekstra batarya kullanımına yol açabilir.

Önerilen uygulamaları devre dışı bırakmak için,  Ayarlar > iTunes ve App Store kısmına gidin. Aşağı kaydırın, Uygulamalar ve App Store seçeneklerini devre dışı bırakın. 

Ekran Parlaklığını Azaltın​ #

iPhone ekran parlaklığı batarya ömrü ile doğrudan ilişkilidir. 

Yüksek parlaklıkta kullanım daha fazla güç gerektireceğinden bataryanın çabuk bitmesine sebep olabilir.

Ekran parlaklığını azaltmak için, iOS kontrol merkezine erişin ve parlaklık çubuğunu kaydırarak parlaklığı ayarlayın.

İhtiyacınız Olmadığında Wifi’ı Kapatın​ #

iPhone’unuzun bağlanılabilir bir ağ bulmak için sürekli sinyal araması bataryanızın çabuk bitmesine neden olabilir.

 İhtiyacınız olmadığı anlarda Wifi özelliğini kapatmanız batarya ömrünü olumlu şekilde etkileyecektir.

Wifi özelliğini kapatmak için, ana ekranı yukarı kaydırarak(bazı iPhone modellerinde aşağı) Kontrol Merkezine ulaşın, Wifi simgesine tıklayarak simgeyi gri yapın.

Bataryanızı Fazla Tüketen Uygulamaları Silin​ #

iOS 8 ve üstü sürümlerde bulunan Pil Kullanım özelliği son 24 saatte hangi uygulamaların daha çok batarya harcadığını gösterir.

Kontrol etmek için Ayarlar> Pil’e gidin.

İhtiyacınız olmayan ve çok fazla batarya tüketen uygulamalardan kurtulun.

Hareketli Arka Plan Kullanmayın​ #

iOS 8 ile birlikte tanıtılan hareketli arka planlar ne kadar göze hoş görünse de batarya ömrünü olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. 

Hareketli arka planlar yerine sabit arka planları tercih edin.

Bluetooth Özelliğini Kapatın​ #

Bluetooth her ne kadar kulalık ve benzeri cihazlar için büyük kolaylık sağlıyor olsa da aynı zamanda batarya kullanımını da artırmaktadır.

İhtiyacınız olmadığında Bluetooth’u kapatmak pil ömrünüzün artmasına yardımcı olacaktır.

iCloud Otomatik Fotoğraf Yedekleme Özelliğini Devre Dışı Bırakın​ #

iPhone’unuz ile yükleme yaptığınızda bataryanızın kullanım miktarı da aynı oranda artacaktır. 

Arka planda bilginiz dışında yükleme yapılmadığından emin olmak için Otomatik Fotoğraf Yedekleme özelliğini devre dışı bırakın.

Otomatik yedekleme özelliğini devre dışı bırakmak için, Ayarlar uygulamasını açın, Fotoğraflar’a dokunun, ardından iCloud Fotoğraflarını veya iCloud Fotoğraf Kitaplığı’nı kapatın.

Düşük Güç Modunu Kullanın​ #

Eğer bataryanızın çabuk şekilde bitmesini istemiyorsanız iOS 9 ile birlikte tanıtılan Düşük Güç Modunu kullanmayı deneyin. 

Apple’ın iddiasına göre Düşük Güç Modunu kullanmak batarya ömrünüzü 3 saat kadar artırabilmekte.

Düşük güç modu için, Ayarlar > Pil kısmından düşük güç modunu seçin. Ya da Kontrol Merkezindeki batarya simgesine tıklayarak düşük güç modunu aktif edin.

Bazı Batarya Harcayan Aktivitelerden Uzak Durun​ #

Bazı aktiviteler batarya kullanımını yüksek seviyelere çıkarabilmektedir.

 Bu tarz aktiviteleri daha az yaparak batarya ömründen tasarruf edebilirsiniz. 

Bunlardan bazıları;

  • Film ve müzik yayını
  • Video oyunları
  • Uygulama indirmek
  • İnternete içerik yüklemek

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.