Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Saklama Alanı Nasıl Açılır?

iPhone cihazınızla uygulamalar arasında gezinmek, oyun oynamak, fotoğraf çekmek çok eğlencelidir. Fakat ekranda aniden “iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere” mesajıyla karşılaştığınızda bu eğlenceden eser kalmaz. 

Saklama alanı yönetimi, akıllı telefon kullanıcıları için her zaman sorun olmuştur. Cihazınızdaki saklama alanı sınırlamaları, birçok uygulamanın işlevselliğini kısıtlar. Ayrıca cihazınıza yeni medya veya uygulama eklemenizi de engeller.

iPhone’unuzda saklama alanı ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bu sorunu hızla çözmenize yardımcı olacak birkaç ipucunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

iphone saklama alanı nasıl açılır

iPhone Saklama Alanı #

iPhone depolama alanı sorununu çözmek için cihazınızda yer açmanı gerekir. Cihazınızda yer açmak için uygulamaları, resimleri, videoları, müzikleri veya diğer öğeleri silebilirsiniz. Ancak cihazınızdaki önemli verilerden vazgeçmek zorunda kalmayacağınız başka bir seçenekler de var. 

iPhone saklama alanını takip etmek oldukça zor olabilir. Bunun yanı sıra iPhone’unuzda depolanan bazı şeyler şaşırtıcı miktarda depolama alanı kaplar.

iPhone Cihazımda Yeterli Alan Var, Neden Bu Uyarıyı Görüyorum? #

iOS 15 çıktıktan hemen sonra birçok kişi bu hatayı iPhone cihazlarında görmeye başladı. İşin garibi, bu insanların çoğu saklama alanını kontrol ettiğinde yeteri kadar saklama alanı olduğunu gördü.

iPhone cihazınızda ne kadar depolama alanı kaldığını kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı adımlarını takip edin. Ekranın üst kısmında, iPhone’unuzda şu anda hangi uygulama ve verilerin saklama alanı kullandığına ve ne kadar kullanılabilir saklama alanı kaldığına dair bir grafik göreceksiniz.

iPhone Saklama Alanı Açma Yöntemleri #

Telefonunuzu Güncelleyin

Cihazınızı güncellemek, özellikle iOS 15 güncellemesini yükledikten sonra saklama alanı sorunuyla karşılaşan kişiler için uygundur. Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede iOS’u en yeni sürümüne güncellemenizi öneririz.

iPhone’unuzu güncellemek için Ayarlar’ı açın ve Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Bir güncellemenin mevcut olduğunu görürseniz Şimdi Yükle’ye dokunun.

Safari Önbelleğini Temizleyin

  • Ayarlara girin.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak Safari’yi bulun. 
  • Çıkan menüden “Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil” seçeneğini seçin.

Chrome Önbelleğini Temizleyin

  • Uygulamayı açın.
  • Ekranda görünen üç noktaya tıklayın
  • Ayarlar > Gizlilik > Tarama Verilerini Temizle, adımlarını takip edin.

Mesajları Silin

  • Ayarlara girin
  • Sayfayı aşağıya kaydırın ve Mesajlar’ı bulun.
  • Mesaj Tarihçesi > Mesajları Tut adımlarını takip edin.
  • Buradan, mesajları telefonunuzda saklamak istediğiniz bir zaman aralığı seçin. Bu işlemden sonra, seçtiğiniz zaman aralığına göre mesajlarınız otomatik olarak silinecek.

Uygulama Ayarlarını Değiştirin 

Cihazınızdaki saklama alanının büyük bir kısmını büyük boyutlu uygulamalar kaplar. Saklama alanı açmak için telefonunuzdan uygulama silmek istemiyorsanız ama çok uzun zamandır kullanmadığınız uygulamalar varsa bu uygulamaları devre dışı bırakın.

Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı 

Çıkan menüden devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçin. Karşınıza çıkan menüden Uygulamayı Sil seçeneğini seçin. Dikkat etmeniz gereken şey Uygulamayı Sil seçeneğinin altında aşağıdaki uyarının bulunmasıdır.

 “Bu, uygulama tarafından kullanılan saklama alanını boşaltır ama uygulamanın belgelerini ve verilerini saklar. Uygulama hala App Store’da ise onu yeniden yüklemek tüm verilerinizi yerine koyar.”

Bu işlemi telefonunuzun otomatik olarak yapmasını istiyorsanız;

Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı > Kullanılmayanları Kaldır

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.