Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Servis Yok Sorunu, Nedenleri & Çözümleri

iPhone servis yok uyarısıyla veya servis aranıyor uyarısıyla karşılaşıyorsanız cihazınızda donanımsal veya yazılımsal bir sorun olabilir. Bu durum, şebeke sorunu olarak da adlandırılmaktadır.

iPhone Servis Yok Sorunu Nedir​ #

iPhone servis yok sorunu tüm iPhone modellerinde karşılaşılabilen bir sorundur. Servis yok uyarısı ile telefonunuzda şebeke ile ilgili bir arıza meydana geldiğinde karşılaşırsınız. Bu sorunun teknik olarak adlandırılması iPhone şebeke sorunu şeklindedir. Çoğunlukla iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde görülmektedir.

Bu sorunu yaşıyorsanız; arama yapamaz, hücresel veri ile internete bağlanamaz ve SMS göndermezsiniz. Şebeke sorunu, basit bir problemden kaynaklanıyor olacağı gibi anakart üzerindeki bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden, sorunu çözüme ulaştırmak için ilk önce arızanın kaynağı tespit edilmelidir.

Gelin servis yok uyarısının nedenlerini ve çözümlerini beraber inceleyelim!

iphone servis yok
Şebeke Sorunu

iPhone ŞebekeSorunu Nedenleri​ #

Öncelikle, belirtmek gerekir ki iPhone şebeke sorununun nedenleri sanıldığı kadar karışık değildir. Servis ile ilgili uyarı almanızın nedenleri;

  • Donanımsal ve yazılımsal bir problem,
  • Cihazın düşmesi veya darbe alması, olarak sıralanır.

iPhone Servis Yok Sorunu Çözüm Yöntemleri #

1- Hızlı Çözümler

İlk olarak hızlı ve basit bir çözüm için telefonunuzu açıp kapatmayı deneyin. Bunun yanı sıra, Uçak Mod’unu açıp kapatmayı da deneyebilirsiniz.

2- SIM kartınızı çıkarıp geri takın.

Servis yok uyarısı, SIM kartınız hasar aldıysa veya SIM tepsisine sığmıyorsa çıkabilir. Bu yüzden, SIM kartınızı çıkarıp geri takmaya çalışmak sizi çözüme ulaştırabilir. Eğer, çıkarıp takmak işe yaramıyorsa operatörünüzden yeni bir SIM kartı isteyin.

3- Hücresel Veriyi kapatıp açın.

Ayarlar > Hücresel Veri, seçeneğiyle hücresel veriyi devredışı bırakıp yeniden etkinleştirmeyi deneyin.

 Buna ek olarak, eğer uluslararası bir seyahat yapıyorsanız; Ayarlar > Hücresel Veri> Seçenekler kısmından Uluslar Arası Dolaşım‘ı açın

4- Operatör ayarlarınızın güncel olduğundan emin olun.

Öncelikle WiFi bağlantısı olduğundan emin olun. Daha sonra Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından operatör ayarlarının güncel olduğundan emin olun. Ayrıca, bunu öğrenmek için operatörünüzle de iletişime geçebilirsiniz.

5- Ağ ayarlarını sıfırlayın.

Son olarak ise Ayarlar > Genel > Sıfırla >Ağ Ayarlarını Sıfırla,seçeneğini kullanabilirsiniz. Fakat bu seçenek, Wifi bağlantılarınızı, şifrelerinizi, hücresel veri ayarlarınızı ve VPN, APN ayarlarınızı sıfırlar.

6- iPhone yazılımını güncelleyin.

Eğer, şebeke sorunu bir yazılım güncellemesi sonrasında ortaya çıktıysa bunun yazılımsal bir problem olması muhtemeldir. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden yazılım güncellemesi yapabilirsiniz.

iPhone Servis Yok Sorunu Çözümü​ #

Yukarıdaki yöntemlerin çoğunu denediniz ancak iPhone, “Servis Yok” uyarısı vermeye devam ediyor. Bunun anlamı, telefonunuzda donanımsal bir problem olduğu veya darbe kaynaklı meydana gelmiş olan bir arıza olduğudur. Bu tür arızalar ise anakart üzerindeki baseband onarımı ile çözüme ulaşır. Bu nedenle, cihazınızı kesinlikle bir teknik servise götürmelisiniz.

Fixplan teknik servislerimizde sizlere baseband onarımı hizmeti veriyoruz. Üstelik, baseband onarımı gibi anakart işlemlerine 6 aya kadar garanti veriyoruz!

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.