Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Tamiri ve Fiyatları

iPhone cihazlar çok dayanıklı cihazlardır. Yine de iPhone tamiri gerektiren durumlar ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumda telefonunuzu iPhone teknik servise götürmeniz gerekmektedir. 

iPhone Ekran Tamiri #

iPhone’ların ekranı kırıldığında, dokunmatiği bozulduğunda veya ekrana düşme sonucu çizgiler indiğinde iPhone ekran değişimi tek çözümdür. Günlük hayatta en çok kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz akıllı telefonlar düşmeye ve darbe almaya yatkındır. Bunun sonucu olarak telefon ekranları kırılabilir veya çatlayabilir. 

Neyse ki iPhone ekran değişimi kısa sürede kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. 

iPhone Şarj Sorunları Tamiri #

iPhone cihazlarda şarj sorunlarının çoğu pil kaynaklıdır. Bütün pillerin bir kullanım ömrü vardır. Eğer iPhone şarjı hızlı bitiyor, cihaz aniden kapanıyorsa pil kullanım ömrünü tamamlamış demektir. Bu durumda iPhone pil değişimi yaptırmanız gerekmektedir.

iPhone Anakart Tamiri #

Anakart bozulma nedenleri genellike darbe, düşme ve sıvı temasıdır. iPhone anakart tamiri mümkündür. Fakat bu işlem uzman biri tarafından tam donanımlı bir iPhone servisinde yapılmalıdır. 

iPhone anakart problemleri şu şekildedir:

  • Şarj Entegresi, Ses Entegresi, Şebeke ve WiFi
  • Sıvı Teması kaynaklı arızalar
  • Dokunmatik arızaları
  • iTunes Hata Kodları 
  • iPhone açılmıyor sorunu

iPhone Face ID Tamiri #

Face ID iPhone cihazların yüz tanıma donanımıdır. Bu donanım, iPhone kullanıcılarına günlük hayatta büyük kolaylık sağlamaktadır. Telefonunun kilidini açmaktan şifreleri otomatik doldurmaya birçok işlevi vardır.

Face ID de, anakart tamirinde olduğu gibi darbe düşme ve sıvı teması sonucu bozulmaktadır. Neyse ki iPhone Face ID tamiri mümkündür. 

iPhone Parmak İzi Tamiri #

Parmak izi yani Touch ID iPhone 8, iPhone 7 ve iPhone 6 modellerinde bulunmaktadır. Touch ID home tuşunun üzerinde bulunduğu için home tuşu tamiri veya değişimi gerekmektedir. Tamir yapıldığı durumlarda Touch ID çalışmaya devam eder. 

Fakat iPhone home tuşu değişimi yapıldığında Touch ID etkisiz hale gelmektedir. Hem home tuşu değişimi yaptırmak hem de Touch ID özelliğini korumak istiyorsanız home tuşunun Apple orijinal parça olması gerekmektedir. 

iPhone Kamera Tamiri #

Arka ya da ön kameranın arızalanması genellikle iPhone kamera değişimi ile çözülmektedir. iPhone kamera arızaları yazılımsal sorunlardan da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda yazılım güncellemesi yapmanız işe yarayacaktır. 

iPhone kamera değişimi gerektiren durumlar;

  • arka kamera titremesi,
  •  çekilen fotoğrafların lekeli olması,
  •  net değildir,
  •  karanlıkta çekilen fotoğrafın çizgi çizgi çıkması,
  • uzağa odaklanıyor yakına odaklanmamasıdır.

iPhone Ses Sorunları Tamiri #

iPhone’ların ses sorunları ahize, mikrofon ya da hoparlör kaynaklı olabilir. Eğer sorun bu parçalardan birinde meydana geldiyle ya parça temizliği ya da değişimi yapılmaktadır.

Bazı durumlarda karşı tarafa ses gitmez ve gelmez, ses kaydı yapılmaz, videolardan ses gelmez. Bu durum ses entegresi arızası olarak adlandırılmaktadır. Bu iPhone ses sorununun tamiri anakart üzerinde gerçekleşmektedir. Bu sorunun en belirgin belirtisi hoparlör simgesinin gri renk alması ve üzerine basılamamasıdır.

Sıvı Teması Tamiri #

Telefonların sıvı hasarı alması cihazın kullanım ömrü için hiç iyi bir durum değildir. iPhone sıvı teması aldığında tamiri bir yere kadar mümkündür. Üzerine sıvı dökülen bir iPhone için sıvı temizliği yapılmaktadır. Fakat sıvı anakarta kadar ulaşmış ve bazı bileşenlerde kısa devreye yol açtıysa tamir mümkün olmayacaktır.

iPhone Arka Cam Değişimi #

Kasası cam olan iPhone modelleri şüphesiz ki çok estetiktir. Fakat düştüklerinde kırılma ihtimalleri çok daha yüksektir. iPhone arka cam kırıldıysa arka cam değişimi yaptırmanız gerektirmektedir. Arka cam değişimini yaparken anakart gibi hassas donanımlara zarar vermemek adına dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu yüzde güvenilir bir iPhone tamir servisi seçmek önemlidir. 

Fixplan iPhone Servis ve Fiyatları #

Fixplan servislerinde yapılan tüm iPhone tamir işlemleri 6 ay garantilidir. Müşteri seçimine göre Apple® orijinal ürünlerin yanı sıra Apple® standartlarına en yakın parçalar kullanılmaktatır. 

Yapılan bütün tamirler alanında uzman, sertifikalı ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır. 

Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan teknik servislerimizde iPhone onarım işlemlerini yaptırabilirsiniz.

iPhone servis fiyatları için için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.