Fixplan® Türkiye | Blog

Ankara Laptop ve Bilgisayar Tamiri & Laptop Teknik Servis

Bilgisayarlar, şüphesiz ki hayatımızda büyük bir yer tutuyor. Laptop ve notebook cihazlar hem hafif hem kullanışlı olması dolayısıyla en çok tercih edilen modeller arasında. Fakat, bazen her cihaz gibi laptop cihazlarında da kullanıma bağlı yıpranma ve aşınma sonucu sorunlar meydana gelebiliyor ve tamir gerektiriyor. Gelin laptop tamiri hizmetlerine birlikte göz atalım. 

laptop ve bilgisayar onarımı, laptop ekran değişimi, laptop batarya değişimi

Ankara Laptop Tamiri Hizmetleri #

 • Laptop ekran değişimi,
 • Laptop batarya değişimi,
 • Laptop klavye değişimi,
 • Laptop anakart onarımı,
 • Laptop sıvı hasarı bakımı, 
 • Laptop format ve yazılım güncelleme.

Laptop Ekran Tamiri #

Bilgisayar ekranları kullanmaya bağlı olarak zamanla aşınabilir veya kırılabilir. Ekrandaki çatlak, kırık, karartı gibi sorunların oluşması düşme ve darbe gibi olaylardan sonra meydana gelmektedir.  Bu sorunların kesin çözümü laptop ekran değişimi işlemidir. 

Laptop Batarya Değişimi #

Notebook ya da laptop bataryasını en verimli şekilde iki yıl kadar kullanabilirsiniz. bu süreden sonra bataryanın ömrü düşmeye başlar. Bir süre sonra ise batarya tamamen kullanılmaz hale gelir ve bilgisayarınızı prize takılı olmadan kullanamazsınız. Bilgisayarınızı ilk günkü verimliliği ile kullanmaya devam etmek için laptop batarya değişimi yaptırmanız gerekir. 

Laptop Klavye Değişimi #

Bilgisayar klavyelerinin en büyük düşmanı sıvılardır. Laptop’ları taşınabilir özellikleri sayesinde kahve içerken veya yemek yerken bile kullanıyoruz. Bu tür ortamlarda laptop klavyesi sıvı hasarı almaya daha yatkın oluyor. Sıvı hasarının yanı sıra darbe ve düşme gibi durumlarda da klavye çalışmayı bırakıyor. Eğer sizin de klavyeniz çalışmıyor, bazı tuşlar basmıyor ise laptop klavye değişimi yaptırmanız gerekiyor. 

Laptop Anakart Tamiri #

Bilgisayar anakart onarımları laptop açılmıyor, laptop sürekli resetlenme gibi sorunlarda yapılmaktadır. Laptop anakart onarımı öncesi gerekli ölçümler yapılarak arıza tespiti yapılır. Daha sonra onarıma başlanır. 

Laptop Sıvı Hasarı Bakımı  #

Bilgisayar sıvı hasarı olduğunda öncelikle batarya çıkarılmalıdır. Böylece daha büyük sorunların önüne geçilebilir. Laptop sıvı hasarı bakımı işleminde sıvı teması olan parçalar tespit edilip özel solüsyonla temizlenir. Temizlik sonrası parçaların ölçümleri sağlanıp arıza olan parçalar değiştirilir. 

Laptop Format ve Yazılım Güncelleme #

Yazılım hataları, kasma ve donma sorunu gibi yazılımdan kaynaklı sorunlar güncelleme ile çözülmektedir. Hiçbir sorun yoksa bile eski versiyonda kalan sistemlerin güncellemesi yapılarak bilgisayarların daha hızlı ve verimli çalışması sağlanır. 

Laptop tamir servis hizmetlerimiz hakkında daha çok bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin.

Hizmet Verdiğimiz Laptop Markaları #

 • Hp tamiri,
 • Dell tamiri,
 • Asus tamiri,   
 • Lenovo tamiri, 
 • Casper tamiri,
 • Monster tamiri,
 • Apple tamiri,
 • Packard Bell tamiri,
 • Msi tamiri,
 • Acer tamiri,
 • Toshiba tamiri,
 • Razer tamiri.

Laptop Bakımı #

Bilgisayarlarınız bir teknik serviste işlem gördüyse mutlaka genel bakım rutinleri de yapılmalıdır. Bu sayede, bilgisayarınıza yapılan işlem daha uzun süre etkisini koruyacaktır. Bilgisayarınız bir işlem görmese bile 3 ayda bir bakımı yapılmalıdır. Böylece bilgisayarınızın ömrü ve kullanım kalitesi artacaktır.

Laptop bakım işlemlerine termal macun yenilemesi gibi detaylı ve etkili işlemler dahildir. Termal macun, anakart üzerinde yer alan işlemci ve ekran kartı çiplerinin soğumasını sağlar. Bu sayede bilgisayarınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bakımı düzenli olarak yapılmayan bilgisayarlarda; çipler yüksek ısıya maruz kalarak zarar görür. Bu yüzden anakart üzerinde kalıcı hasar meydana gelebilir, Ayrıca, uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında görüntü, ses ve reset sorunu meydana gelme ihtimali vardır..

Fixplan Notebook ve Laptop Tamiri #

Fixplan laptop teknik servislerimizde parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, profesyonel çalışma ortamı standartları, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi hizmetler bulunmaktadır. Bunlar, profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken standartlardır.

Fixplan laptop ve bilgisayar teknik servisimizden Türkiye’nin neresinde olursanız olun hizmet alabilirsiniz. Ücretsiz kargo ve arıza tespit sistemimizle tüm Türkiye için hızlı, ekonomik ve garantili bilgisayar tamir hizmeti vermekteyiz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.