Fixplan® Türkiye | Blog

Yetkili Servis ve Özel Servis Farkları

Farklılıklar #

Fiyat #

Yetkili servis ve özel servis fiyatları arasında ciddi fark vardır.​

Orijinal Parça #

Özel servisler genellikle muadil, yan sanayi parça kullanır.​

Garanti #

Yapılan işlemlere garanti verilmesi ve garanti kapsamı.​

Süre #

Özel servisler genellikle çok daha hızlı işlem yapar.​

Fixplan Teknik Servis Logo
Fixplan Teknik Servis

Fixplan Avantajları #

  • Garanti kapsamı içinde veya dışında hizmet
  • 30 Dakikada Yerinde Tamir Hizmeti
  • Tüm işlemlere Garanti Belgesi
  • Orijinal ve Yan Sanayi ürün seçenekleri
  • Profesyonel ekipman ve teknik ekip

Bilmeniz Gerekenler #

Yetkili Servislerin ve Özel Servislerin kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. iPhone ve diğer telefonlarınız için özel servis seçerken titiz davranmanız ve belli başlı konulara dikkat etmeniz durumunda özel servislerden çok kaliteli hizmet alabilirsiniz. Ancak yanlış seçim size para ve ciddi zaman kaybına hatta ileri derecede arızalar için telefonunuzun tamamen bozulmasına sebep olabilir. 

Yetkili servis ile özel servis arasında ilk göze çarpan detay fiyatlardır. Genellikle yetkili servis ile özel servislerin fiyatları arasında bir uçurum olur. Peki bu neden böyledir?

Fiyat Politikası​ #

Yetkili servisler için belirlenen bir fiyat politikası vardır. Hiç bir yetkili servis bu fiyatların altında hizmet sunamaz.  Özel servisler ise dilediği fiyat üzerinden hizmet verebilir. Hatta bazen, müşteri kazanmak adına kampanyalar düzenleyerek karsız bile işlem yapabilirler.

Orijinal Ekran ve Yedek Parça​ #

Yetkili servislerde mutlaka orijinal yedek parça kullanılır ve maliyeti yan sanayi ürünlere göre çok daha yüksektir. Çoğu özel servis hem orijinal hem de yan sanayi ürünlerle hizmet vermektedir ancak orijinal olduğu belirtilen ürünler de yan sanayi olabilmektedir. Bu durumda müşteride ciddi bir güven sorunu oluşturmaktadır.

Samsung, Vestel, Casper gibi birçok telefon üreticileri, özel servislere orijinal yedek parça satışı yapar. Ancak, Apple ve diğer bazı markalar politikaları gereği yedek parça satışı yapmamaktadır. Bu da, özel servislerin işini orijinal parça teminini konusunda zorlaştırmakta ve yan sanayi ürünlere teşvik etmektedir. 

iPhone XS ve XR Karşılaştırması
iPhone XS ve XR Karşılaştırması

Güven #

Eğer özel servisten hizmet alacaksanız, çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Takılan parçalara belgesi ile birlikte garanti verilip verilmediğini mutlaka sormalısınız. Sözlü verilen garantilere kesinlikle güvenmemelisiniz çünkü garanti kapsamı ve süresi detaylı bir şekilde belirtilmediği taktirde mağdur olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Sektörde çok ucuz fiyatlarla çalışıp ürünlerine orijinal diyenlere itibar etmeyin! iPhone orijinal cam değişimi gibi sözlere inanmayın! iPhone orijinal cam değişimi diye birşey yoktur! Ekran orijinal olarak değişim yapılabilir ancak cam değişimi orijinal olamaz. Bu işlem, kırılan iPhone ekran camı yerine yapıştırılan yeni bir camdır ancak orijinal iPhone ekran camları kırılmaya çok daha dayanıklı güçlendirilmiş Gorilla Glass ile gelmektedir. Yerine takılan camlar ise çok kolay kırılmaktadır.

Teknik Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmelisinizbaşlıklıyazımızda bu konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz ve mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Fixplan Yeni Nesil Teknik Servis | iPhone Servis Ankara 

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.