Fixplan® Türkiye | Blog

Sahte Yetkili Servislere Dikkat Edin!

Yetkili servis adı altında veya yetkili servis gibi üretici firmanın logosunu kullanarak hizmet sunan sahte yetkili servislere dikkat edin.

Yetkili Servis ve Özel Servis Nedir?​ #

Çağımızın bir gerekliliği olarak hepimiz cep telefonu kullanıyoruz. Hayatlarımızı kolaylaştırıyor, işlerimizi daha hızlı halletmemize yarıyor ve dünyayla irtibat halinde olmamızı sağlıyorlar. Arızalanmaları da hayatımızda aksaklıklara sebep oluyor ve bir an önce tamir ettirmek istiyoruz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken, telefon arızaları konusunda hizmet aldığımız servislerin sahte teknik servis olmamasıdır. Aldığınız telefonun sahte veya orijinal olması ne kadar önemliyse teknik servisin de sahte olup olmaması da o kadar önemli bir konudur.

Yetkili servis, elemanlarına üreticiler tarafından cihazınızı tamir etme yetkisi verilmiştir ve garanti kapsamında işlem yapma yetkileri vardır. Kendisini yetkili servis gibi lanse eden ve üretici firmanın logosunu kullanarak tüketiciye aldatmaya çalışan sahte yetkili servisler ise güvenilmezlerdir. Bu nedenle buralardan alacağınız hizmetler ve ürünler de öyle olacaktır.

Sahte Yetkili Servislere Dikkat Edin.
Sahte Yetkili Servislere Dikkat Edin.

Sahte Yetkili Servislere Dikkat Edin: Olası Sonuçlar Nelerdir? #

Çoğu tüketici cihazları bozulduğunda ilk olarak internette yetkili servis araması yapıyor ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkan sayfalara tıklıyor. Ancak arama motorları sayfaları güvenilirliklerine göre sıralamaz. Bu yüzden, sahte yetkili servisler arama motorlarına verdikleri reklamlar sebebiyle ilk sıralarda çıkma ihtimali vardır. Bu nedenle, araştırmadan güvenmeniz ciddi maddi ve manevi sıkıntılar verecek bir süreci başlatması olasıdır. Sahte yetkili servislere cihazınızı teslim etmeniz durumunda yaşayabileceklerinize birkaç örnek verelim:

  • Cihazınızdan bir daha haber alamamanız çok olasıdır.
  • Yetkili servise bir daha ulaşamamanız çok olasıdır ve karşınızda dava edecek kişiler bile bulamayabilirsiniz
  • Orijinal parçaya ödeyeceğiniz miktarın kat kat fazlasına sahte parça takabilirler.
  • Aldıkları parayı yalnızca nakit kabul edip daha az para ödemişsiniz gibi faturalandırma yapabilirler.
  • Cihazınızdaki orijinal parçaları sahte olanlarla değiştirebilirler.
  • Her şeyi doğru yapsalar dahi yetkili bir servise göndermediğiniz için cihazınız garanti kapsamından çıkabilir.
iPhone Yerinde Tamir
iPhone Yerinde Tamir

Özel Servisler Daha mı Ucuz? #

Bazı tüketiciler de yetkili servislerin daha fazla para alacağını düşünerek sahte yetkili servislere yönelebilir. Bu çok fazla maddi kayba yol açabilecek yanlış bir karar olabilir. Her şeyden önce, etkili servisler, sizi dolandırmaz ve yalnızca verdikleri hizmetlerin bedellerini alırlar. Sahte yetkili servis mağduru olmamak için hizmet alacağınız özel servisin güvenilirliğinden emin olmadan iletişime geçmemenizi ve karşınıza çıkan ilk siteye hemen güvenmemenizi öneririz. Ayrıca firmaların kurumsal iletişim bilgilerinden veya mevcut garanti belgesi ya da kullanım kılavuzları üzerinden de yetkili servislere ulaşarak kendinizi ve ürünlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Fixplan gibi profesyonel ve güvenilir bir özel servis, sizlere daha uygun maliyetlerle çok daha kısa sürede yapılan ve tüm işlemlere garanti veren bir hizmet sunar. Ayrıca iPhone anakart onarımları gibi bazı onarımlar maalesef yetkili servislerde yapılmamakta, yetkili servisler tarafından cihaz değişimi tavsiye edilmektedir. Fixplan, yetkili servislerde yapılamayan onarımları uygun maliyetlerle garantili olarak yapabilmektedir.

iPhone Teknik Servis İşlemi Planlayın​ #

Ne kadara mal olacak?
Fiyatlar, modele ve telefonunuzun ihtiyaç duyduğu onarım türüne göre değişiklik göstermektedir. En çok yapılan onarım fiyatlarını görmek için tıklayın ve iPhone modelinizi seçin seçin.

Ne kadar sürer?
iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Onarımımı nerede yaptırabilirim?
Bir randevu ayarlayın ve servis araçlarımız gelip dilediğiniz yerde onarımı sağlasın. Ayrıca yakınınızdaki herhangi bir Fixplan mağazasına da getirebilirsiniz. iPhone anakart onarımları Fixplan mağazalarında mevcuttur.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.