Fixplan® Türkiye | Blog

Apple Mart Etkinliği, Yeni Ürünler ve Fiyatları

Apple’ın “Peek Performance” adlı etkinliği dün gerçekleşti. Etkinlikte iPhone 13 yeni renkleri, 5G özelliğine sahip yeni iPad Air, iPhone SE modellerinin yanı sıra Mac Studio, Studio Display ve M1 Ultra işlemcisi de tanıtıldı. Bu yazımızda yeni Apple ürünleri ve fiyatlarını açıklıyoruz.

yeni apple ürünleri, yeni apple ürünleri fiyatları, iPhnone SE

iPhone 13 Yeni Renkleri #

Etkinlikte ilk tanıtılan iPhone 13 modellerinin yeni renkleri oldu. Yeşil ve köknar yeşili olmak üzere iki renk tanıtıldı. 

Artık iPhone 13 ve iPhone 13 mini modellerinin altı rengi mevcut. Yeşil, Pembe, Mavi, Gece Yarısı, Yıldız Işığı ve Kırmızı.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerindeki mevcut renkler; Gümüş, Altın, Köknar Yeşili, Grafit ve Sierra Mavisi.

iPhone SE 3  #

Etkinlik gerçekleşene kadar en fazla merakla beklenen cihaz iPhone SE modeliydi. Sonunda yeni iPhone SE 3 ve özellikleri tanıtıldı. 

 3. nesil iPhone SE’de A15 Bionic çip, geliştirilmiş pil ömrü, 5G bağlantısı ve yeni bir kamera sistemi bulunuyor.

Yeni iPhone SE, mevcut modeller aynı 4.7 inç ekrana sahip. Değişmeyen tasarıma ek olarak Apple, iPhone SE 3 modelinin ön ve arka camında en sert camın kullanıldığını iddia ediyor. Bu cami iPhone 13 modelleri için de kullanılmıştı. A15 Bionic çip ile güçlendirilen cihaz iPhone 8 modelinden 1.8x daha hızlı.

yeni iphone 13 renkleri, iPhone SE 3 özellikleri, iphone se fiyatı

Yeni iPad Air #

Apple, etkinlikte daha önce iPad Pro’da bulunan güçlü M1 çipin yanı sıra 5G bağlantısı, Ana Sahne özelliği ile yeni bir ön kamera bulunuyor. 

Yeni renk seçenekleriyle iPad Air, daha doğal bir video konferans deneyimi için Ana Sahne özelliği ve Ultra Geniş ön kamerasına sahip. Bunların yanı sıra 2 kata kadar daha hızlı aktarım hızına sahip bir USB-C bağlantı noktasına sahip. Önceki iPad Air ile karşılaştırıldığında 2 kat daha hızlı grafik performansı bulunuyor.

yeni ipad air, yeni apple ürünleri

Yeni Apple M1 Ultra İşlemci #

M1 ailesinin üçüncü ferdi olan M1 Ultra “Peek Performance” etkinliğinde tanıtıldı. Apple, M1 Ultra’nın “benzeri görülmemiş” güç verimliliği ve aynı derecede güç sunduğu iddia ediyor.

Mac Studio #

Apple, etkinlikte Studio Display’e eşlik eden yeni bir Mac Studio masaüstü bilgisayar tanıttı. 3.7 inç yüksekliğindeki kasasıyla Mac Studio, daha büyük bir Mac Mini’ye benziyor. Ancak Mac Mini’den çok daha güçlü. Mac Studio, Macbook Pro modellerinde bulunan M1 Max işlemcisinde sahip. Ayrıca 8 TB’a kadar SSD depolama alanı ve 128 GB birleşik bellek bulunuyor. 

Mac Studio, M1 Max ve M1 Ultra işlemcileri ile donatılmış yeni makine ile Mac Pro ve Mac Mini arasında bir melez olan tamamen yeni bir Mac olan Mac Studio’yu tanıttı.

Yeni Mac Studio cihazında, M1 Max ve M1 Ultra işlemcileri bulunuyor. Yeni Mac, Mac Pro ve Mac Mini cihazının bir karışımına benzetildi. 

Yeni Apple Studio Display  #

Etkinlikte yeni Mac Studio eşlik edecek olan Studio Display tanıtıldı. Yeni monitor, 27 inç ve 5K çözünürlük özelliğine sahip. Studio Display, 24 inç iMac cihazına benzer olarak tamamen alüminyum bir çerçevenin içinde yer alıyor. Bunun yanı sıra ekran tam ekran tasarımına sahip. En iyi özelliği ise yerleşik standı sayesinde ekran 30 dereceye kadar yukarı veya aşağı hareket ettirilebiliyor. 

Ek olarak Studio Display, kamera ve ses sistemini desteklemek amacıyla A13 Bionic çip içeriyor. iPad cihazlara benzer olarak bir Mac’te ilk kez Ana Sahne özelliği ve 12MP Ultra Geniş ön kamera bulunuyor.

mac studio, studio display, yeni apple ürünleri

Yeni Apple Ürünleri Fiyatları #

Aşağıda yeni Apple ürünlerinin 9 Mart 2022 başlangıç fiyatlarını göreceksiniz.

  • Mac Studio: 35.999 TL
  • Studio Display: 27.999 TL
  • iPhone SE 3: 10.999 TL
  • iPad Air: 10.699 TL

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.