YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

Yeni iPhone SE

Düşük Maliyetli iPhone Modeli

Apple tedarikçilerinden biri olan Kaliforniya merkezli Cupertino şirketinin yeni düşük maliyetli iPhone modelini Mart ayı başlarında resmi olarak piyasaya sürmesi bekleniyor.

Apple Inc. tedarikçileri, şirketin bu yıl içinde 5G telefonlarının yanında küresel akıllı telefon pazarında daha geniş bir alana hitap etmek adına düşük maliyetli yeni bir iPhone modeli üretmeyi düşünüyor

Kaliforniya merkezli Cupertino şirketinin planlarını yakından takip eden bir kişinin açıklamasına göre şirket yeni telefonun Mart ayı başlarında resmi olarak açıklayacak.

Yeni iPhone SE 2020

Yeni iPhone SE | Düşük Maliyetli iPhone Modeli

Yeni telefon için yapılacak montaj çalışması ise birçok şirket arasında paylaştırılacak.

Bu, iPhone SE modelinden bu yana üretilen ilk düşük maliyetli iPhone modeli olacak.

Bloomberg tarafından bildirilen rapora göre yeni düşük maliyetli iPhone modeli 2017’de üretilen iPhone 8 modeline benzeyecek ve 4.7 inçlik bir ekranla karşımıza çıkacak.

iPhone 8 hala piyasada ve şu anda 4500TL civarından satılıyor. 

Apple 2016 yılında iPhone SE modelini 2700TL civarından piyasaya sürmüştü.

Yeni telefonda çoğu modern Android rakibi gibi bir ekran içi parmak izi sensörünün yerine yerleşik Apple teknolojisini içeren parmak izi okuyucusunun kullanılması ve okuyucunun ev düğmesiyle birleşik olması bekleniyor. 

Yeni iPhone SE Özellikleri

Yeni model Apple’ın biyometrik kimlik doğrulama özelliği olan Face ID’ye sahip olmayacak, ancak Apple’ın mevcut amiral gemisi cihazı iPhone 11 ile aynı işlemciye sahip olacak.

Apple’ın daha uygun fiyatlı iPhone modelleri, normal fiyatının 400TL kadar altında piyasaya sürülen iPhone 11 modelinin başarısıyla birlikte tüketiciler arasındaki popülerliğini kanıtlamış oldu.

Konuya hakim iki kişinin açıklamalarına göre iPhone üretimine olan güçlü talep, Apple’ın Taiwan merkezli Semiconductor Manufacturing Co. firmasından mevcut çeyrekte daha fazla yonga yapmasını istemesine yol açtı.

Apple, 2020’de piyasaya sürülmek üzere 5G bağlantısı, daha hızlı işlemciler ve yeni 3-D kameralar içeren bir dizi yeni üst düzey iPhone modelini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Daha ucuza satılacak bir iPhone modeli Apple’ın Hindistan başta olmak üzere en rekabetçi ve hızlı büyüyen telefon pazarlarında daha iyi rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Fakat hala 1500TL ‘den daha uyguna satılan agresif fiyatlı Android rakipleri tarafından istila edilen ülkelerde tercih edilmesi düşük ihtimalli görünüyor.

ABD teknoloji devi 2020 yılında 200 milyondan fazla telefon satış hedefi belirledikten sonra, cep telefonu satışlarının bu yıl artacağını umuyor. 

iPhone SE modelinin varisi ise bu görevde önemli bir rol oynayacağa benziyor.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !