Fixplan
Franchise Sistemi

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir hizmetini sunan Fixplan, kısa sürede binlerce kişiye bu eşsiz deneyimi yaşattı ve sektörün profesyonellik standartlarını şekillendirerek teknik servis dünyasında birçok yeniliği hayata geçirdi. Fixplan Franchise sistemi ile siz de bir çok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Fixplan Franchise Logo
Fixplan Teknik Servis Logo

Neden Fixplan Franchise

Kurumsal Marka

Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet sunan Fixplan ailesine katılın.

Reklam ve Pazarlama

Fixplan Türkiye, ihtiyacınız olan tüm reklam ve pazarlama sürecini sizin adınıza yönetiyor.

Yedek Parça

Tüm yedek parçaların temini sağlanıyor ve garantili olarak tarafınıza gönderiliyor.

Eğitim ve Sertifika

Sertifikalı olarak hem teknik, hem operasyonel hem de kişisel gelişim eğitimleri veriliyor.

Teknik Servis

Yapamadığınız tüm işlemlerde hem online yardım, hem de teknik servis desteği sağlanıyor.

Operasyon

Tüm operasyon sürecinizi yönetebilmeniz için FixApp özel yazılımı ile yanınızdayız.

Fixplan Merkez Ofis
Fixplan Merkez Ofis
Fixplan Merkez Ofis

Fixplan Hakkında

Fixplan, teknik servis dinamiklerini değiştiren, sektörün en güvenilir ve en inovatif markası olarak sektöre yön vermektedir.

Girişimcilik ruhunu profesyonellik ile birleştirerek Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Fixplan Türkiye, sektörün geleceğini değiştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Fixplan, yenilikçi ve mükemmel hizmet kalitesi ile insanlara hayal ettiklerinin ötesinde bir hizmet sunmayı hedefleyen, sektörün lider kuruluşu olarak anılmaktadır.

Eşsiz bir deneyime hazır olun!

Fixplan müşterilerinin teknik servis ihtiyaçlarını eşsiz deneyimler yaratarak gerçekleştirmeye devam ediyor.
Siz de bu ailenin bir parçası olarak, müşterilerinize harika bir hizmet sunun.

Nasıl bir işe sahip olacağım?

Herkesin en az bir cep telefonu vardır ve kimse bir an olsun yanından ayırmak istemez. Vizyonel, yenilikçi ve profesyonel hizmetleriniz ile insanların mutluluklarına katkıda bulunacağız bir işiniz olacak. Her geçen gün referanslarınız artacak.

Ne kadar kazanırım?

Tüm hayallerinizi gerçekleştirebilecek bir kazanca sahip olabilirsiniz. Bu sektörün diğer sektörlerden en büyük farkı bir girişimci olarak her şey sizin elinizde. İşinizi istediğiniz kadar büyütüp kazancınızı o kadar arttırabilirsiniz.

Bu işin geleceği var mı?

Günümüzde herkesin kesin olarak kullandığı tek teknolojik alet cep telefonlarıdır. Herkesin en az bir telefonu vardır ve hepsi bir gün mutlaka arızalanır, kırılır veya sıvı temasına maruz kalarak bir teknik servise ihtiyaç duyar.

Nereden başlamalıyım?

Fixplan, yüksek gelir potansiyeli ve heyecan verici bir iş tarzına sahip olup, muhteşem bir kariyer seçimidir.

Sayfanın altında yer alan formu doldurarak başlayabilirsiniz.

Eğitim ve destek var mı?

Fixplan Academy sektörün her alanında profesyonel eğitimler vermektedir. Temel yönetim ve teknik bilgi ile başlayan eğitim süreci, ileri düzey eğitimler ile sürekli olarak desteklenir.

Pazarlama desteği var mı?

Fixplan, marka bilinirliğini yaygınlaştırmak ve franchise sahiplerinin işlem hacmini artırmak adına bilinen tüm pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini etkin bir şekilde kullanmaktadır.

Neden Fixplan’ı seçmeliyim?

Fixplan marka bilinirliğini yaygınlaştırmak adına bilinen tüm pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini etkin bir şekilde kullanmaktadır. Türkiye’nin önde gelen bir çok kurumsal firması ile sözleşmeli olarak çalışmaktadır ve iletişim çalışmalarını sürekli geliştirmektedir.

Fixplan, şubelerinin tüm reklam ve pazarlama ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılayabileceği bir sistem sunmaktadır. Bu sistem sayesinde broşürden sosyal medya görsellerine kadar tüm pazarlama materyallerini kişiselleştirerek hazırlamaları mümkün olmaktadır.

Halkla ilişkiler çalışmaları, Medya ilişkileri yönetimi, Basın reklamları, Radyo reklamları, İnternet reklamları, Sosyal medya yönetimi, Kurumsal Sözleşmeler ve Fuar katılımları gibi yıl boyunca gerçekleştirilen iletişim ve pazarlama çalışmaları yapılmaktadır. 

Fixplan Academy ile yönetici, asistan ve teknik personel için uzmanlığa yönelik sayısız eğitim seçeneği sunuyor. Eğitim, yönetici ve teknik personellerin başarısı ve söz konusu başarının devamlılığı için büyük bir önem taşımaktadır. Fixplan franchise sisteminin başarısının altında da bünyesinde görev alan profesyonellerin başarılı eğitim programlarından geçmesi yatmaktadır.

Fixplan Academy Eğitimleri
FixStart
FixTech
FixLeader
FixConnect
FixRelations
FixFuture
FixLegal
FixAssist
FixApp

Fixplan, hazırladığı Temel Eğitim, Asistan, Tekniker, İleri Düzey Eğitim Programları ve daha fazlası, Türkiye’de Fixplan Academy bünyesinde uygulanmaktadır. Yüz yüze eğitimler, online sanal sınıflar ve özel atölye çalışmaları ile tüm şubeler sektörde başarılı olmak üzere hazırlanmaktadır.

Fixplan franchise sisteminin yüksek kalitede bir iş organizasyonu olarak tanınmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda otomasyon sisteme bağlı olmasıdır. Bu başarıyı pekiştiren diğer unsur, yüksek kalitede verilen Fixplan eğitim programları ve sorunsuz yedek parça desteğidir. 

YEDEK PARÇA
Hem orijinal hem OEM olarak tüm yedek parçaların garantili olarak temini sağlanır ve şubelere aktarılır.

TEKNİK DESTEK
Fixplan Türkiye olarak, yapamadığınız veya sorun yaşadığınız tüm işlemlerde destek veriyoruz.

FIXAPP
Dünyanın en gelişmiş Teknik Servis uygulaması ile saha ekibinizi, stok takibinizi, müşteri takibinizi ve çok daha fazlasınızı tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirin.

 

Franchise sahiplerine açılış hazırlıkları süresince ve ilk günden itibaren reklam, pazarlama, satın alma, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Online reklamlar için ihtiyacınız olan tüm altyapı ve görseller Fixplan Türkiye tarafından sağlanır ve eğitimleri verilir.

Basılı reklamlar ve görsellerin tamamı Fixplan Türkiye tarafından tasarlanır ve basıma hazır şekilde gönderilir.

Kurumsal firmalar/kurumlar ile yapılan tüm servis anlaşmaları için hukuki, teknik ve pazarlama desteği sağlanır.

Sektördeki en iyi uygulama problemlerinizi çözecektir.

Fixplan Özel yazılımı (FixApp) ile işlerinizi ve müşterilerinizi takip edin, aksama yaşamadan işlemlerinizi sonuçlandırın. Saha ekibinizi, stok takibinizi, müşteri takibinizi ve çok daha fazlasınızı tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirin.

Müşteri takibi, iş takibi, kargo takibi, personel takibi, araç servis programları, stok takibi, Gelir-Gider takibi ve çok daha fazlası tek bir uygulama içinde franchise sahiplerine sunuluyor.

Teknik ekibinizin çözemediği problemler meydana geldiğinde, Fixplan Türkiye destek için yanınızda olacak.

Ayrıca teknik personel alımlarında yardımcı olunacak olup, teknik personele sürekli ve düzenli eğitimler verilecektir.

Franchise Nedir?

Araştırmalar ve istatistikler göstermektedir ki, yeni kurulmuş işletmeler açısından bayilik sistemleri çok daha hızlı büyüme ve karlılık göstermektedir.

Franchise satın aldığınız zaman başarısızlık oranını azaltırsınız. İstatistikler franchise şirketlerin bağımsız işletmelere oranla daha yüksek başarı şansına sahip olduğunu gösteriyor. Hazır bir konsept satın aldığınız zaman başarısından emin olduğunuz bir işe yatırım yapmış olursunuz.

Anahtar teslim operasyonlar malzeme listesinden dekorasyona, personel eğitiminden çalışma talimatlarına kadar her ihtiyacınızı sunar. Pazarlama ve işletmecilikle ilgili yardım alabilirsiniz ya da sistemin her kampanyasından faydalanmanın avantajı ile sürekli yeni müşteri kazanabilirsiniz. 

Önemsiz iş yükü ile uğraşmanızın önüne geçer ve size gerçekten para kazandıracak işlerle uğraşmanız için zaman avantajı sağlar. Ayrıca ailenize ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz çünkü, kurulu sistem sizin için çalışmaya devam eder.

Referanslar

Fixplan ile Kurumsal Anlaşmalı Firmalar
Arabica Coffee House
Deloitte
Onedio
Dsi Devlet Su İşleri
Eskihisar VW
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Ted Ankara Koleji
3.2₺ Milyar
Türkiye'de cep telefonu pazar payının büyüklüğü.
%3.4
Her yıl büyümekte olan teknik servis pazarı.
83.5 Milyon
BTK Verilerine göre Türkiye'de aktif abone sayısı.
%45
Kullanıcıların, teknik servise duyduğu ihtiyaç oranı.

Sektör Hakkında

Telekomünikasyon sektörü her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.​

Bu veriler doğrultusunda Türkiye’nin mobil teknoloji cihazlar için teknik servis ihtiyacı ve hacmide aynı oranda büyümeye devam etmektedir. 

Franchise Başvuru Formu

Süreç Hakkında

Başvurunuz elimize ulaştıktan sonra, Fixplan ‘Keşif Süreci’ adı verdiğimiz, Fixplan Franchise modelleri hakkında bilgilendirme ve sizi tanıma sürecine girmiş olacağız.

Bu süreçte, hem taraflar birbirini kapsamlı şekilde tanımış olacak, hemde iş modelinin size uygun olup olmadığı araştırılacaktır.

01 | Telefon Görüşmesi

Fixplan® Franchise başvurunuzu takiben, merkez ofisimiz sizinle irtibata geçer ve ortalama 20 dakikalık bir telefon görüşmesi sağlanır. Bu süreçte kendinizi biraz daha detaylı tanıtmanız rica edilir ve Fixplan® Franchise sisteminin en önemli özellikleri hakkında kısaca bilgi verilerek, mümkün olduğu kadarıyla sorularınıza cevap verilir.

02 | Franchise Bilgilendirme ve Değerleme (FBD)

Telefon görüşmesinden sonra, tarafınıza FBD dosyası iletilir. Bu form ve telefon görüşmesi değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylara sistem hakkında detaylı sunum yapmak ve tüm sorularınızı cevaplamak için bir randevu oluşturulur.

03 | Lisans Süreci

Süreç boyunca, yüksek derecede titizlik gösteren ve coşkulu adayları tercih ediyoruz. Üst yönetim ile yapılacak detaylı sunum, soru ve cevaplarınızdan sonra uygun görülen adaylar Fixplan lisansını alma imkanına kavuşabilirler.

04 | Zaman Çizelgesi

İşletmenize uygun mağaza/ofis belirlenir, gerekli tadilatları yapılır.

İşletmeniz faaliyete başlamadan önce FixAcademy® eğitim tarihleriniz belirlenir ve eğitim süreci başlar.

Tadilat ve eğitim sürecinin sonrasında Fixplan® olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz.