YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

Google Pixel 4

Pixel Serisi ve Yenilikleri

Google Pixel 4 ve XL

Kullanılan Ekranın Gerçekliği Doğrulanamadı.

Google Pixel Serisi

Google 15 Ekim‘de yeni ürünleri Pixel 4 ve Pixel 4 XL telefonlarını, kablosuz Pixel Buds 2 kulaklıklarını, Pixelbook Go dizüstü bilgisayarını ve yeni Nest cihazlarını tanıttı.

Google Pixel 4 ve Pixel XL

Geçtiğimiz günlerde Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında bir çok söylenti duyuyorduk, bunun üstüne Google’un kendi yayınladığı teaser da merakımızı arttırmıştı. Fakat şimdi her şey resmi olduğu için bildiklerimizi söylememizin vakti geldi. Yeni telefonların en bariz yenilikleri 90 Hz ekran, 16 megapixel arka kamera lensi, yüz doğrulama, “Hareket Algılama” gibi özellikler.

 Pixel 4, 5.7 inç genişliğindeki bir OLED ekrana sahipken, Pixel 4 XL’in OLED ekranı ise 6.3 inç genişliğinde. Ayrıca iPhone 11 Pro ve diğer birçok yeni akıllı telefonların aksine ekran 60 Hz değil 90 Hz.

 Google, bol güneşli havalarda artık fotoğraf çekmenin yeni parlaklık ayarıyla beraber çok daha kolay olacağını bildirdi. Bununla birlikte yeni Gece Görüşü özelliği sayesinde yıldızlar, gezegenler, hatta gözüktüğü zaman Samanyolu Galaksisi bile oldukça belirgin bir şekilde fotoğraflanabilecek.

 Google, yeni Hareket Algılama özelliğiyle birlikte yüz tanıma sisteminin çok daha iyi çalıştığını söyledi. Fakat bu yeni özelliğin getirdiği asıl eklenti bu değil. Telefondaki mini bir radar sistemiyle beraber çalışan bu özellikle beraber telefonunuz jestlerinizi ve bazı hareketlerinizi algılayabilecek. Böylece telefonunuza hiç dokunmadan alarm ve zamanlayıcıları kapatabilecek, aramaları yanıtlayabileceksiniz.

 Pixel 4’ün 2800 mAh’lik bir batarya bulundururken , Pixel 4 XL 3,700 mAh’lik bir bataryaya sahip. İki cihazda da bulununa  parçalar ise şöyle: Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, Adreno 640 grafik kartı, 64 GB veya 128 GB depolama alanı, 6GB RAM, Bluetooth 5.0, IP68-sınıfı su ve toz direnci ve hoparlörler.

  Pixel 4 ve Pixel 4 XL sırasıyla 799$ ve 899$’lık fiyatlarla çıkarken, ön siparişler 15 Ekim tarihiyle 24 Kasım’daki resmi çıkışa kadar devam edecek. Telefonlar üç renk seçeneğiyle çıkıyor. Bunlar Clearly White (Beyaz), Just Black (Siyah) ve özel sürüm Oh So Orange (Turuncu).

Pixel Buds 2

 İlk sürümü Pixel Buds’ın aksine Pixel Buds 2, tıpkı AirPods gibi kablosuz bir tasarıma sahip. 

Google, herkesin kulağına uygun tasarımı bulmak için binlerce kişinin kulağının incelendiğini söyledi. Pixel Buds 2 sahip olduğu dizaynı sayesinde kulağınıza tam oturuyor ve yukarı doğru yaya benzer bir şekilde uzanan parçası sayesinde egzersiz yaparken bile kulağınızdan çıkmıyor.

 Kulaklığın uç kısmı dışarıdan ses gelmemesini sağlıyor, fakat alt kısmında bulunan boşluk sayesinde de dışarıdan gelen sesi isterseniz alabiliyorsunuz. Böylece çevrenizden kopmamış oluyorsunuz.

Tıpkı Siri ile beraber çalışan AirPods gibi Pixel Buds 2’de Google Assistant ile uyumlu çalışıyor.

Yeni Pixel Buds, 2020 ilkbaharında 179$ fiyatı ile çıkış yapacak. Renk seçenekleri ise şöyle: Clearly White(Beyaz), Oh So Orange(Turuncu), Quite Mint(Açık Yeşil) ve Almost Black(Siyah).

Apple, geçtiğimiz yıl iPhone X, XS Max ve XR cihazlarına da buna benzer bir uyarı getirmişti. Bu özellikten dolayı Pil Sağlık Ömrü görülemediğinden dolayı kullanıcılar tepki göstermişti.

Ayrıca yeni gelen güncellemeyle birlikte, orijinal olmayan bataryalar için de bataryanın doğrulanmadığı üzerine pop-up şeklinde bir uyarı gözükecek. Fakat bu konu beraberinde başka bir sıkıntı daha getiriyor. Çünkü eğer Apple tarafından onaylı bir kurum, aynı zamanda Apple tarafından onaylı parçalar kullansa bile, kalibrasyon izni yoksa bu uyarıyı engelleyemeyecek.

Bu özellik ikinci el alıcılarını oldukça memnun etse de telefonlarını daha ucuz fiyatlarla tamir etmek veya ettirmek isteyen kullanıcılar tarafından da tepki aldı. Fakat Apple ileriki yıllarda bu uyarılarla da yetinmeyip, ilgili telefonları etkisizleştirilebilir.

Pixelbook Go

Google son Chromebook’u 13 mm kalınlığıyla ve 1 kilograma yakın ağırlığıyla dikkat çeken Pixelbook Go oldu.

 Pixelbook Go, 13 inç genişliğinde dokunmatik ekran, 8. Nesil Intel Core işlemci, 16 GB RAM, 256 GB flash depolama alanı, 12 saate yakın dayanabilen batarya, yumuşak dokunuşlu alttan ışıklı klavye, iki USB-C girişi ve bir kulaklık jakı gibi parçalardan oluşuyor. Tıpkı diğer Chromebooklar gibi Pixelbook Go da Chrome OS yazılımı kullanıyor.

 879$’lık fiyata sahip cihazın, ön siparişleri 15 Ekim’de ABD ve Kanada’da başladı, İngiltere’de de ocak ayında başlayacak.

Nest Mini ve Nest WiFi

Google tüm bu ürünlerin yanında Google Home Mini’nin varisi Nest Mini’yi duyurdu. Nest Mini’de bulunan daha güçlü bass ve daha hızlı geri dönüş süreleri dikkat çeken özellikler.  Ayrıca Nest’de bulunan şemsiye sistemi Google Wifi yönlendiricisinin üstüne kurulduğunda iki kat daha hızlı ve %25 daha kapsamlı bir internet sunuyor.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !