iOS 14 Yenilikleri

iOS 14 Resmi Olarak Tanıtıldı! Tüm Özellikler, Detaylar

iOS 14 rutinlerinize yeni bir görünüm kazandırarak onları yapmayı her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor. iOS 14 ile tanıtılan özellikler ihtiyacınız olan her şeyi anında elde etmenizi sağlayacak, her zaman kullandığınız uygulamalar daha akıllı ve kişisel bir hala bürünerek size özel bir şekilde sunulacak. 

iOS 14 Yenilikleri
iOS 14 Özellikleri

Deneyim

iPhone cihazınızla daha önce hiç olmadığı kadar çok şey yapabilirsiniz. iOS 14 Apple deneyiminin en ikonik bölümlerini yeniden tasarlayarak hem daha kullanışlı hem kişiye özel hale getiriyor.

Ana Ekran Widget’ları
Widget’lar bir bakışta size daha çok bilgi sunması için yeniden tasarlandı. Üstelik artık ana ekranınıza ekleyebilirsiniz. Çeşitli boyutlardaki Widget’lardan istediğinizi seçerek keyfinize göre ana ekranınızı düzenleyin!

Ayrıca en çok kullandığınız uygulamalara göre otomatik olarak ayarlanan Widget seçeneğini de seçebilirsiniz. Günün her saatinde ihtiyacınız olması en olası Widget’lar elinizin altında bulunsun! Üstelik iOS 14 hepsini sizin için yapıyor.

Uygulama Kitaplığı
Yeni uygulama kitaplığı tüm uygulamalarınızı otomatik olarak basit, gezinmesi kolay bir görünüme getirir. Uygulamalar kendi kategorilerine göre sıralanırken en çok kullandığınız uygulamalar her zaman bir tık uzağında olacak.

iOS 14 Uygulama Kitaplığı
iOS 14 yeni arama çubuğu

Kompakt Çağrılar
iPhone, FaceTime ya da 3. parti uygulamalar tarafından telefonunuza gelen çağrılar bütün ekranı kaplamayan kompakt bir tasarım ile karşınıza çıkacak. 

Görüntü İçinde Görüntü
Artık başka bir uygulama kullanırken aynı anda FaceTime aramalarınıza ya da video izlemeye devam edebilirsiniz!

Mesajlar

İletişimi devam ettirmek hiç bu kadar önemli olmamıştı! iOS 14 size en önemli görüşmelerine bağlı kalmanızı, grup konuşmalarını takip etmenizi ve kendinizi özgürce ifade edebilmenizi sağlayan yeni yollar sunuyor!

Sabitlenmiş Sohbetler
En önemli görüşmelerinizi en fazla 9 tane olmak üzere görüşme listenizin üstüne sabitleyin. İhtiyaç duyduğunuzda kolayca iletişime geçin!

Satır içi Yanıtlar
Artık grup görüşmelerindeki bir mesajı doğrudan yanıtlayabilirsiniz! Mesajlara gelen yanıtları genel sohbet içerisinde ya da daha odaklanmış bir şekilde bir ileti dizisi olarak görüntüleyebilirsiniz!

Yeni Memoji Stilleri ve Çıkartmaları
Yeni yaş seçenekleri, maskeler ve saç stilleri ile birlikte hobinizi ya da yaptığınız işi yansıtacak bir çok emoji arasından seçim yapın.

iOS 14 Memoji

Haritalar

Haritalar gizliliğinizi korurken dünyanı dolaşmanın ve keşfetmenin en kolay yoludur. iOS 14 ile birlikte güncellenen haritalar ile birlikte gidilecek yeni yerler ve giderken kullanılacak çevre dostu ulaşım yollarını keşfetmek artık her zamankinden daha kolay!

Bisiklet Yol Tarifleri
Artık bisiklet yolları, patikalar ya da normal yollar kullanarak oluşturulan bisiklet rotalarını kulanabilirsiniz. Ayrıca seyahatinizi planlarken kalabalık sokaklar, merdivenler, yükseklik dik geçitler hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz!

Apple Maps Bisiklet Yolu
Yeni Apple Maps

Apple Maps editörleri dünyanın dört bir yanındaki markalar ve iş ortaklarıyla birlikte çalışarak size yemek yiyebileceğiniz, keşfedebileceğiniz ya da alışveriş yapabileceğiniz harika yerler sunar. 

Kılavuzları kaydederek yeni yerler eklendiğinde otomatik olarak haberdar olabilir ve bu sayede her zaman en son önerilere sahip olursunuz. 

iPhone iOS 14 Şehir Rehberi

Çeviri

Diller arası konuşmalar kendi niteliğini yitirmemeli, doğal ve kolay anlaşılabilir olmalıdır. iOS 14 ile sunulan yeni Çeviri uygulaması 11 farklı dilde konuşmalar için kusursuz şekilde tasarlandı. 

iPhone Çeviri Uygulaması

Sohbet Modu
Sohbet Modu sayesinde diller arası konuşmalar artık hiç olmadığı kadar kolay. Yalnızca telefonunuzu yan çevirin ve mikrofona dokunarak konuşmaya başlayın!

Aygıt Modu
Çeviri uygulaması için tamamen çevrimdışı bir deneyimi etkinleştirin. İndirilen dilleri kullanarak internet bağlantısına ihtiyaç duymadan konuşmalarınızı gizli tutarak sohbetler gerçekleştirin. 

Dikkat Modu
Çevirdiğiniz metini telefonunuzu yan döndürerek büyütün, böylece diğer insanların dikkatini kolay bir şekilde çekebilirsiniz!

Siri

Siri bilgi edinmenin ve hayatı kolaylaştırmanın hayati bir yoludur. Yeni kompakt tasarım sayesinde asıl konudan uzaklaşmadan Siri’nin sunduğu tüm özelliklerden kolayca faydalanabilirsiniz. 

Kompakt Tasarım
Siri yaptığınız işe odaklanırken hızlı bir şekilde bilgi almanızı sağlayan ve işleri kolayca halletmenize yardımcı olan yeni bir görünüme sahip. 

Daha Fazla Bilgi
Siri 3 yıl öncesine kıyasla 20 kat daha fazla ilginç bilgi içeriyor.

Web Cevapları
Siri artık web genelindeki yanıtları kullanarak daha geniş yelpazedeki sorularınıza cevap bulmaya çalışır.

iOS 14 Yeni Siri

Safari

Web’de gezinmek hızlı, güçlü ve özel hissetirmelidir. iOS 14 ile güncellenen Safari gizliliğinizi korumaya yönelik yeni yollar sunarken her zamankinden daha uyumlu ve yetenekli bir hale dönüştü!

Çeviri
Safari artık web sitelerini 7 farklı dile çevirebiliyor. 

Saferinin çevirebildiği bir sayfaya denk geldiğinizde ekranda beliren simgeye dokunmanız yeterlidir. 

Performans
Safari dünyanın en hızlı mobil tarayıcısı. 

Gizlilik Raporu
Artık web sitelerinin gizliliğini nasıl kullandığını anlamak için Gizlilik Raporu düğmesine dokunmanız yeterli.

Şifre İzleme
Safari kullandığınız internet sitelerini inceleyerek şifreniz tehlike altına girdiği zaman sizi uyarır. 

Gizlilik

Temel bir insan hakkı olan gizlilik yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Bu nedenle iOS 14 ile birlikte paylaştığınız verilerin kontrolü ve yönetilmesi konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyoruz.

App Store Gizlilik Verileri
Artık herhangi bir uygulamayı indirmeden önce App Store tarafından uygulama hakkında sunulan gizlilik detaylarını öğrenebilirsiniz.

Kayıt Göstergesi
Herhangi bir uygulama mikrofon ya da kameranızı her kullandığında ekranınızın üstünde bir gösterge görünür. 

Ayrıca kontrol merkezini kontrol ederek son zamanlarda herhangi bir uygulamanın son zamanlarda kayıt araçlarını kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Tahmini Konum
Tam konumunuz yerine yalnızca yaklaşık konumunuzu paylaşın. Yerel haber uygulamaları ve hava durumu için harika bir özelliktir. Gizliliğinizi korurken aynı zamanda bu tür uygulamaları kullanmaya da devam edebilirsiniz. 

iOS 14 Uyumlu Cihazlar

 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone SE 1
 • iPhone SE 2
 • iPod touch 7
Fixplan Cep Telefonu Tamir Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti Ankara

Teknik servis araçları ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Teknik Servis

Samsung ve iPhone Servis

Tüm Samsung ve iPhone telefonlarınız için teknik servis fiyatlarına ulaşın, randevunuzu oluşturun.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !