YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

iOS 13 & iPad OS

FIXPLAN TÜRKİYE

Yenilikler

Karanlık Mod

Yeni Tasarım

iPad OS

Yeni işletim sistemi

Fotoğraflar

Yenilenen fotoğraflar uygulaması.

Geliştirmeler

Birçok küçük eklenti ve geliştirme.

iOS 13 Karanlık Mod

Karanlık Mod

iOS 13 ile birlikte gelecek karanlık mod.

iOS 13 Özellikler

Apple, geçtiğimiz ay Uluslararası Geliştiriciler Konferansı’nda yeni işletim sistemini duyurmuş, iki hafta sonra da iOS 13 ve iPadOS’un üçüncü betasını geliştiricilere testlerde kullanmaları için göndermişti. Bu olaydan iki hafta sonra da, yani dün (17.07.2019), dördüncü beta geliştiricilere gönderildi.

Onaylanmış geliştiricilerin iOS 13 ve iPadOS’un yeni betasına erişebilmeleri için Apple’s Developer Center (Apple Geliştiriciler Merkezi)’dan profil indirmeleri gerekli. Tıpkı diğerlerinin olduğu gibi Beta 4 de profil yüklendikten sonra kablosuz olarak indirilebiliyor. Apple, 2019’da gelecek iOS 13 ve iPadOS güncellemelerini iPhone için ve iPad için tasarlanan olarak ikiye böldü. iPadOS, iOS 13’e çoğu açıdan benzese de, fazladan birkaç iPad’e özel çok işlevli özelliklerle beraber geliyor. Ama genel olarak bu iki işletim sistemi ortak özelliklere sahip denebilir.

iOS 13 Temel Özellikleri

iPhone iOS 13 yeni bir çok özellikle gelen bir işletim sistemi. Bu özelliklerden belki de en göze çarpanı, tüm işletim sistemini aydınlıktan karanlığa çeviren, sistem özelliklerinden uygulamalara kadar her şeyi karanlığa çeviren “Karanlık Mod”.

Apple, Fotoğraflar uygulamasını elden geçirdi. Uygulamaya yeni bir Fotoğraflar sekmesi eklendi ki böylece önemli anlarınızı güne, aya ve yıla göre düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca fotoğrafları düzenleme araçları da yenilendi.

Bundan sonra Fotoğraflar uygulamasını kullanarak videolara kesme, çevirme filtre uygulama, ışık ve renk ayarı değiştirme gibi özellikleri uygulayabileceksiniz. Yeni High-Key Mono efekti ile ışıklandırma efekti ekleyip, Porte Işıklandırma ile derinlik ayarlayabileceksiniz.

Daha az dikkat çekici olan yeni bir özellik ise güncellenen sanal gösterge paneli, yani yeni bir Beni Bul uygulaması. Bu uygulama kendi çatısı altında iPhone’umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamalarını birleştiriyor. Böylece telefonunuzun LTE’si veya Wi-Fi bağlantısı olmadan yerini saptayabiliyor.

Apple Oturum Açma Özelliği

Henüz aktif olmayan yeni bir Apple ile oturum aç özelliği ise, size daha güvenli bir şekilde uygulamalarda ve web sitelerde oturum açma imkanı ve Facebook ile Google’da alternatif bir yolla oturum açmanızı sağlıyor. Apple ayrıca sizin için tek kullanımlık rastgele oluşturulmuş e-mail adresleri oluşturuyor ki, böylece uygulamalara ve websitelere kişisel bilgilerinizi vermenize gerek kalmıyor.

Haritalar uygulamasındaki sokak görünümlerinde kullanılan “Etrafına Bak” moduna yeni özellikler ve mekanların listelerini yapabileceğiniz “Koleksiyonlar” özelliği ekleniyor. Anımsatıcılar uygulaması daha işlevsel olabilmesi için tamamen elden geçirildi, Mesajlar’a yeni profil seçeneği ile Memoji ve Animoji stickerları eklendi. Ayrıca Siri’nin de yeni bir sesi var.

iOS 13’teki OtoSürüş (CarPlay) yeni görünümüyle tamamen yenilendi. Birden fazla AirPodu veya Powerbeats Pro’yu bir telefona bağlayabiliyosunuz. Bu sayede arkadaşlarınızla dinlediğiniz müzikleri paylaşabiliyorsunuz. HomePod’daki Siri çoklu-kullanıcı özelliğiyle birden sesi algılayabiliyor, ayrıca Handoff’u da destekliyor.

iPhone Servis

iOS 13’le birlikte birçok yeni özellik geliyor. Her yeni beta iOS 13’e büyük değişiklikler getiriyor. Üçüncü betada yeni Facetime özellikleri, Pencere Modu ve Find My iPhone uygulamasını kapsayan “Ben” sekmesi ve benzeri özellikler duyurulmuştu.

Beta test aşamaları Apple’a iOS 13 ve iPadOS yayınlanmadan önce oluşabilecek bugların üzerinde çalışma imkanı veriyor. Ayrıca geliştiriciler bu sonbaharda gelecek işletim sürümlerine özel uygulamalar hazırlayabiliyor. Maalesef iPhone 6 serisine iOS 13 güncellemesi yüklenemeyecek ancak iPhone SE modelleri bu güncellemeyi yükleyebilir.

iOS 13 Güncellemesini alacak modeller:
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone XR
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XI (11) Serisi

iOS 13 beta ve iPadOS beta indirmek isterseniz Apple Beta Program üzerinden kayıt olabilir ve beta sürümlerini indirebilirsiniz.

iPhone Teknik Servis Desteği

iPhone modeliniz ve iOS sürümünüz her ne olursa olsun, tüm iPhone teknik servis işlemlerinde Fixplan olarak yanınızdayız. Ekran değişimi, kamera değişimi ve batarya değişimi gibi işlemlerin güncel fiyatlarına ulaşmak için tıklayın. Anakart tamir işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için anakart sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Fixplan Yeni Nesil Teknik Servis | iPhone Servis Ankara .

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !

Sormak ve söylemek istedikleriniz...

Fixplan Türkiye hakkında öneri, tavsiye, soru ve şikayetleriniz için bize ulaşın. Servis fiyatları bölümünden tüm cihazların güncel onarım ücretlerine ulaşabilirsiniz.

Franchise Sistemi

Franchising hakkında detaylı bilgi ve başvurularınız için lütfen Franchise bilgilendirme sayfasında yer alan başvuru formunu doldurunuz.