YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

Sık Ziyaret Edilen Siteleri Silme

iPhone Servis

Sık Kullanılanlar Silme

Safari ve Chrome

Sık Ziyaret Edilen veya Sık Kullanılan sitelerin nasıl silineceği ve nasıl kapatılacağı hakkında…

Sık Ziyaret Edilenler

Safari ve Chrome’u her kullandığınızda ilerideki kullanımlarınıza yardımcı olması için kayıt tutulur. Bu bilgilerin görüldüğü yerlerden birisi de tarayıcıda yeni bir sekme açıldığında gözüken “Sık Ziyaret Edilenler” bölmesi. Fakat eğer özelinizi korumak istiyorsanız ya da sadece silmek istiyorsanız Safari’nin “Sık Ziyaret Edilen Siteler” ve Chrome’un “En Çok Ziyaret Edilenler” bölümlerini tamamen silebilirsiniz.

“Sık Ziyaret Edilen Siteler” Nasıl Silinir?

Sitenin kendi logosunun küçük bir resmiyle beraber gözüken bu kısayollar çoğu zaman oldukça yardımcı oluyor. Fakat bir diğer yandan ortak cihaz kullanımlarında endişe oluşturabilir. Ayrıca artık sık olarak kullanılmayan siteler bu sekmede durdukça rahatsız edebilir.

“Sık Ziyaret Edilen Siteler” şu şekilde silinir:

  1. Safari veya Chrome’u açın.
  2. Gerekirse yeni bir sekme açın. Bunu yapmak için ekranın sağ alt kısmında bulunan Safari’deki birbirine girmiş kutucuklara veya Chrome’daki üç nokta şeklinde gözüken bölüme tıklayın. Daha sonra Safari’de “+” butonuna veya Chrome’da açılan menüde Yeni Sekme seçeneklerine tıklayın.
  3. Şimdi açılan yeni sekmede Safari’nin üst kısmında Favoriler alt kısımda ise Sık Ziyaret Edilen Siteler gözükecek. Chrome’da ise En Çok Ziyaret Edilenler arama barının altında gözükecek.
  4. Kaldırmak istediğiniz sitenin resminin üzerine uzun tıklayın. Eğer iPhone X gibi yeni model telefon kullanıyorsanız, Safari’de Sil’i; Chrome’da Kaldır’ı seçin.
  5. iPhone 7 gibi eski model bir telefon kullanıyorsanız üste açılan bölmede Sil’i seçmeniz yeterli.
Sık Kullanılanlar Silme

Safari’de” Sık Ziyaret Edilen Siteler” Nasıl Kapatılır?

Sitelerin Sık Ziyaret Edilen Siteler bölümünde gözükmemesini istiyorsanız bu özelliği tamamen kapatabilirsiniz.

  1. Ayarlar’a gidin. Safari’yi seçin.
  2. Sık Ziyaret Edilen Siteler’e tıklayın. Yeşil olması açık olduğunu, Beyaz olması kapalı olduğunu gösterir.

 

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !