iPhone Kamera Değişimi

iPhone Kamera Değişimi

iPhone
Kamera.

iPhone kamera değişimi konusunda, Fixplan olarak sadece orijinal ürünleri tavsiye ediyoruz. Her model için yan sanayi kamera üretilmiş durumda ve ilk bakışta çok büyük bir fark görülmese de, kısa sürede ciddi bir fark olduğu ortaya çıkmaktadır.

Kamera Kıyaslama.

iPhone ekran renkleri

Renkler.

Orijinal iPhone kameralarında renkler daha canlı, yan sanayide ise daha soluktur. Özellikle orijinal kamera ile çekilmiş fotoğraflar ile yan yana bakıldığında farkı görebilirsiniz.

iPhone Ekran Çözünürlük

Çözünürlük.

Orijinal kameraların çözünürlükleri daha yüksektir. İlk bakışta bir fark göremesenizde ayrıntılarda belli olacaktır. Resimlere daha yakından baktığınızda fark belli olur. 

iPhone gece çekimi

Gece Çekimi.

Gece çekimleri konusunda yan sanayi kameralar tamamen sınıfta kalmaktadır, çünkü yeteri kadar ışık hassasiyeti yoktur.

iPhone Kamera Çekimi

Parlak Işık Çekimi.

Özellikle floresan gibi ışıklara kamera ile bakıldığında, yan sanayi kameralar ışığı dağıtmakta ve puslu bir çekim yapmaktadır. Orijinalde ise dağılma olmaz ya da iPhone modeline göre çok az olabilir.

iPhone Cam Değişimi

Kırık Cam Değişimi.

Orijinal kameralar safir kristal cam ile ile gelir. Cam değişimi yapıldığında ise genellikle ya normal cam, ya da plastik kullanılmaktadır. Kısa sürede çektiğiniz fotoğraflarda kalite düşecektir.

iPhone Ekran Fiyatları

Fiyatlandırma.

Piyasada yan sanayi kameralar orijinal diye yüksek fiyatlara satılmaktadır. Sadece yüksek fiyatlı diye kamera orijinaldir diyemeyiz ama ucuz bir kamera kesinlikle yan sanayidir.

iPhone X Servis

iPhone Kamera Kaliteleri.

iPhone kameraları Apple mühendisleri tarafından yıllarca çalışılarak ortaya çıkmaktadır. Artık iPhone modellerinin en büyük geliştirmeleri bile kameralar olmuştur. Arkasında bu kadar büyük bir çalışma olan orijinal kameralar ile, yan sanayi kameraların aynı fotoğraf kalitesini sunması imkansızdır. 

Cam Değişimi

Eğer iPhone kamera camı kırıldıysa, cam değişimi yapılabilir. Fakat unutmayın, iPhone orijinal camları safir kristaldir! Standart bir cam ile veya plastik bir yan sanayi ürünle değişim yapılırsa kısa sürede çizilir, sararır ve kırılır.

iPhone Kamera Değişimi
Teknik Servis Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları! Özel tasarım teknik servis araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

Neden Fixplan ?

iPhone Ekran Değişimi

Online Güncel Fiyat Listesi
12 Ay Garanti Belgesi
Yerinde Tamir Hizmeti
30 Dakika’da Teslim
Profesyonel Sertifikalı Ekip
Orijinal Yedek Parça
Anakart Onarım Merkezi
En Yüksek Kalitede Ekipmanlar

iPhone Ekran Çözünürlük

iPhone Ekran Değişimi

Orijinal iPhone ekranları, Apple için üretilmiş ve Apple tarafından onaylanarak kullanılan ekranlardır. Yan sanayi ekranlar ise iPhone cihazlar ile uyumlu alternatiflerdir ve çoğu Çin’deki şirketler tarafından, tamamen bağımsız olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Orijinal ekran öneriyoruz çünkü; çok daha yüksek kalitelidir, daha uzun ömürlüdür ve fiyat farkı kaliteli bir yan sanayi ile oldukça azdır.

Aslında sadece orijinal ekranlar ile hizmet sunmayı tercih ediyoruz ancak birçok insanın sadece fiyatı odaklı olması, alternatif seçenek sunmamızda en büyük sebep.

Çözünürlük Testi

Mikroskop altında orijinal ve yan sanayi ekranların piksel yoğunluğu.

Orijinal ve “kopya” ekranı arasındaki en önemli farklardan biri, digitizer’ın (dokunmatik sensör) nasıl tasarlandığıdır. Apple, dokunmatiği ekranın bir parçası olarak üretmekte, ancak yan sanayi ekranlarda ise camın üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle orijinal ekranda cam kırılsa dahi ekranı kullanmaya devam edebilir, ancak yan sanayi ekranlarda kullanamazsınız.

Orijinal bir iPhone 7 ekranı, 705 nits parlaklık değerine sahiptir. Kopya ekranlarda ise görünen en yüksek değer 550 nits civarındadır. Bu da, direk güneş ışığı altında ekranın daha karalık gözükmesi ve ekranı görmenizin daha zor olacağı anlamına gelir. Orijinal iPhone 6 ekranları ise 558 nits değerine sahiptir.

iPhone Ekran Çözünürlük

Mikroskop altında ucuz yan sanayi, daha kaliteli bir yan sanayi ve orijinal ekran çözünürlüğü.

iPhone 7 Beyaz Nokta Skalası

iPhone 7 Orijinal Ekran ve Yan Sanayi Ekran Renk Gamı
Orijinal | Yan Sanayi

Ucuz yan sanayi ekranlarda sıklıkla karşılaşılan bazı problemler

Zayıf parlaklık, kontrast ve canlılık
Yüksek pil kullanımı
Çok daha düşük çözünürlük
Düşük görüntü yenileme hızı
Dokunmatik hassasiyeti
Uyuşmayan Parçalar

Ayrıca Apple yan sanayi ekranların bir iOS güncellemesi ile çalışmasını kısıtlayabilir veya engelleyebilir.