SIKÇA SORULAN SORULAR

SSS

Here are some of the most common questions, along with the complete answers from our support experts.

FIXPLAN HAKKINDA

Fixplan, teknik servis dinamiklerini değiştiren, sektörün en güvenilir ve en inovatif markası olarak sektöre yön vermektedir. Girişimcilik ruhunu profesyonellik ile birleştirerek Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Fixplan Türkiye, sektörün geleceğini değiştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Fixplan, yenilikçi ve mükemmel hizmet kalitesi ile insanlara hayal ettiklerinin ötesinde bir hizmet sunmayı hedefleyen, sektörün lider kuruluşu olarak anılmaktadır.

Özel tasarlanmış, anti-statik ESD standartlarına uygun tamir ortamı bulunan aracımız ile dilediğiniz yere, dilediğiniz zaman geliyor, telefonunuzu ortalama 30 dakika içinde tamir edip teslim ediyoruz. Teknik servise gitmenize gerek kalmıyor, yedek telefon ile uğraşmıyor ve telefonsuz kalmıyorsunuz.

Tüm teknisyenlerimizi sektörün en başarılı kişilerinden seçiyoruz. Ayrıca adli sicil kaydı incelendikten sonra çeşitli eğitimler, yazılı ve pratiğe dayalı sınavlara tabi tutuluyor, başarıyla geçen kişilere 1 yıl geçerliliği olan sertifikalarını veriyoruz. Her yıl gelişen teknoloji nedeniyle yeni eğitim ve sınavlara giren teknisyenlerimiz sertifikalarını güncelleyerek sizlere hizmet veriyor.

Fixplan’da tüm işlemlerimiz garantili olup, bilgi güvenliği nedeniyle 7/24 araç içi CCTV kameraları ile izlenmektedir. Dilerseniz siz de kameralardan tamir sürecini takip edebilirsiniz.

Fixplan Yerinde Tamir işlemlerini özel tasarlanan, anti-statik ESD standartlarına uygun ve onaylanmış tamir ortamında yapmaktadır. 

Fixplan Türkiye Merkez
Mahall Ankara B83 – Mustafa Kemal Mahallesi,
Çankaya, Ankara

Müşteri Hizmetleri
0312 400 0 444

Fixplan United Kingdom
49 Piccadilly Manchester, United Kingdom | M1 2AP

Fixplan Türkiye olarak birçok kurumsal firma ve devlet kurumlarına anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz. Anlaşma kapsamında özel indirimler ve avantajlar sunmaktayız. Anlaşmalı firmaların güncel listesi için lütfen anlaşmalı kurumlar ve referanslar sayfamızı ziyaret ediniz.

Siz de firma olarak anlaşma yapmak istiyor ve bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilir veya İŞLETMELER sayfamızdan başvurunuzu yapabilirsiniz.

SERVİS İŞLEMLERİ HAKKINDA

Fixplan olarak tüm tamir işlemleri için aynı gün içinde randevu vermeye çalışıyoruz. Ancak, sizin ve aracımızın yoğunluğuna göre ileriki tarihlere de randevu verebiliriz. Servis araçlarımız işleme başladıktan sonra ortalama 30 dakika içinde işleminizi sonuçlandıracaktır. Anakart arızası tespit edildiği taktirde işlem süresi ortalama 72 saat olacak ve cihazınız merkez ofisimizde işleme alınacaktır.

Yerinde tamir işlemleri için ödemelerinizi Online, Kapıda POS, Nakit, EFT/HAVALE yolu ile yapabilirsiniz.

Anakart işlemleri için Online, Ofiste POS, Nakit, EFT/HAVALE yolu ile ödeme yapabilirsiniz.

Kargo işlemlerinde ödemelerinizi Online veya EFT/HAVALE yolu ile yapabilirsiniz.

 

Kredi kartı ile yapılan tüm işlemlere 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Evet. Yapılmasını istediğiniz tüm tamirleri Fixplan sitesinden tek tek ekleyebilir veya müşteri hizmetleri üzerinden kaydınızı açabilir ve ödemesini toplu şekilde yapabilirsiniz.

Profesyonel servis araçlarımız ile uzman ve sertifikalı teknisyenlerimiz dilediğiniz adrese geliyor ve cihazınızı araçlarımızın içinde ortalama 30 dakikada tamir ediyor. Teknik servis aramak, beklemek durumunda kalmıyor ve işlemleriniz gözünüzün önünde yapılıyor. Sıvı teması hariç yapılan tüm işlemlere 6 veya 12 ay garanti veriliyor. (Ayrıntılı bilgi için garanti koşullarına bakınız.)

Cihazınız profesyonel eğitimli ve sertifikalı teknisyenlerimizce, anakart onarım birimimizde ortalama 72 saat içinde tamir ediliyor ve sıvı teması hariç tüm işlemlere 3 ay garanti veriliyor.

Yerinde tamir işlemleri özel tasarım, profesyonel servis araçlarımızın içinde gerçekleşiyor.

Franchise şubeleri dilerlerse kendi mağaza ve ofislerinde de hizmet sunabiliyor.

Servis Noktalarımız üzerinden randevunuzu oluşturabilir ve dilediğiniz adreste hizmet alabilirsiniz.

Hayır. Tüm tamirlerin Fixplan için özel tasarlanmış aracımızın içinde ve anti-statik ESD standartlarına uygun ortamda yapılması taraftarıyız. 

GARANTİ KOŞULLARI HAKKINDA

Tüm orijinal parçalar 1 Yıl, yüksek kalite Fixplan ürünlerimiz 6 Ay Fixplan garantisi altındadır. Anakart tamir işlemleri ise 3 ay garantilidir. Sıvı teması görmüş cihazlara garanti verilememektedir. Ayrıntılı bilgi için garanti koşulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dokunmatik arızaları, ekran renkleri, hassasiyeti, takılan parçaların darbe ve sıvı teması olmaksızın hiç çalışmaması, ekranlarda ölü piksel oluşması gibi, üretimden kaynaklanan ve kullanıcı hatası olmayacak problemler garanti kapsamındadır.

Kullanıcı hataları (Sıvı Teması, Darbe vs.) cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakır. Batarya değişimlerinde, bataryanın stabil şekilde çalışması garanti kapsamındadır ancak batarya ömrü ile ilgili garanti verilmez.

Yapılan tüm işlemler için sistemde Ad Soyad ve Cihaz IMEI numarası ile kayıt açılmakta ve garanti belgesi verilmektedir.

Bir sorun yaşamanız durumunda Fixplan Müşteri Hizmetleri ile görüşebilirsiniz ve kaydınıza ulaşılarak garanti kapsamında işlem yaptırabilirsiniz.

Yerinde tamir hizmeti almış ve 48 saati geçen garanti kapsamında yapılması talep edilen işlemlerde, cihazın kontrollerinin sağlıklı şekilde yapılabilmesi için cihazın ofisimize getirilmesi ya da gönderilmesi gerekmektedir.

TEKNİK KONULAR HAKKINDA

Genellikle hayır. Ekran değişimi, batarya değişimi, ses problemleri, şarj arızaları gibi işlemlerde bilgi ve veri kaybı yaşanmaz. 

Cihazı sıfırlamak Fixplan için standart bir prosedür değildir. Ancak, anakart problemi olan cihazlarda veya bazı spesifik durumlarda cihazın sıfırlanması gerekebilir.

Bu sebeple tamir işlemlerinden önce ve düzenli olarak cihazınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Eğer ekranınız kırıldığında Home Button yani parmak izi okuyucunuz kırılmadı ise evet, parmak izi okuyucusu (Touch ID) aynen olması gerektiği gibi çalışacaktır. Ancak kırıldıysa, yeni takılan ekran ile parmak izi okuyucusu çalışmaz.

Hayır. Hiçbir sorun yaşanmaz. Tüm orijinal parçalar 1 Yıl, yüksek kalite Fixplan ürünlerimiz 6 Ay Fixplan garantisi altındadır. Bu gibi bir durum yaşanması halinde cihazınız garanti kapsamında ücretsiz olarak onarılır.

Tüm ekranların renk tonlarında çok ufak farklılıklar olabilir. Ancak ekran kalitesinde bir fark yoktur. Bunlar göz ile net bir şekilde görülen farklar değildir. Bu gibi bir durum yaşanması halinde cihazınız garanti kapsamında ücretsiz olarak onarılır.

Tüm orijinal parçalar 1 Yıl, yüksek kalite Fixplan ürünlerimiz 6 Ay Fixplan garantisi altındadır.

Fixplan hem orijinal hem de sektördeki en yüksek kaliteyi sunan Fixplan ürünleri ile hizmet vermektedir.

Müşterinin tercihine göre işlem yapılmaktadır.

Tüm orijinal parçalar 1 yıl, yüksek kalite Fixplan ürünlerimiz 6 ay Fixplan garantisi altındadır.