YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

HABERLER

FIXPLAN TÜRKİYE

Teknik Servis Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış yerde yapılan yanlış müdaheleler sonucu cihazınızda daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Sadece fiyat odaklı bir seçim yapmak ise yapılan en büyük hatadır ve genellikle pişmanlık ile sonuçlanır.

Müşterilerin Sorgulaması Gerektiği Konular

Fiyat
Fiyat araştırması yaparken ürün kalitesi, işçilik kalitesi, işlem süresi, tamir esnasından kullanılan malzeme kalitesi, garanti belgesi ve fatura konularına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılacak işlemler için hazır bir fiyat listesi, kişiye göre fiyat belirlemeyen bir şirket olması açısından önemlidir.

Tüm bunlar göz ardı edilerek yapılan fiyat analizi maalesef yanıltıcı olmaktadır.

Güven
Telefon ve Laptop tamirini yapacak kişinin, kişisel verilerinize bakması ve kopyalaması çok kolay bir işlemdir. Bu sebeple muhakkak güvenilir bir servis ile çalışmalısınız.

Ayrıca cihazınızın orijinal kamerasının, bataryasının ve diğer parçalarının yan sanayi ile değiştirilmediğinden emin olmalısınız. Maalesef çok uygun fiyatlara ekran değişimi yapan bazı servislerin maliyeti kurtarmak için başvurduğu kötü niyetli bir yöntemdir.

Yedek Parça ve Ekran Kalitesi
Tamir için kullanılan parçaların birçok kalitesi mevcuttur. Özellikle ekran değişimlerinde 10’dan fazla kalite standartı vardır ancak hiç kimse ekranlarına “B Kalite” demez. Piyasada hep A, A+, A++, AA, AAA gibi kalite isimleri mevcuttur.

Buradaki en önemli unsur, ekran ile birlikte size verilen garanti belgesidir. Garanti belgesi verilmiyorsa işlemi kabul etmeyin ve taktırdığınız ekranları muhakkak detaylı bir şekilde inceleyin.

Orijinal iPhone ekran takıyorum diyen teknik servislerden muhakkak garanti belgesini isteyin. Piyasada orijinal diye takılan ekranların büyük bir çoğunluğu yan sanayi, bir çoğu da cam değişimi yapılan ekranlardan oluşmaktadır.

Profesyonel Teknisyenler
Telefon sektöründe faaliyet gösteren teknik personelin çok büyük çoğunluğu eğitim almamış ve yanlış işlem uygulamaktadır ancak bu işlemlerin hatalı ve yanlış yapıldığından haberdar bile değildirler.

Örnek vermek gerekirse ESD bilekliği ile topraklama yapılmadan telefon ve laptoplarınızda yapılacak her onarım, cihazınızın ömrünü ciddi oranda kısaltmaktadır.

Fixplan Yeni Nesil Teknik Servis | iPhone Servis Ankara

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !

Sormak ve söylemek istedikleriniz...

Fixplan Türkiye hakkında öneri, tavsiye, soru ve şikayetleriniz için bize ulaşın. Servis fiyatları bölümünden tüm cihazların güncel onarım ücretlerine ulaşabilirsiniz.

Franchise Sistemi

Franchising hakkında detaylı bilgi ve başvurularınız için lütfen Franchise bilgilendirme sayfasında yer alan başvuru formunu doldurunuz.