Whatsapp Sözleşmesi

Whatsapp Sözleşmesi Hakkında Açıklama Geldi

Bilinen bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp sözleşmesi ile gündemde en üst sıralarda.

Rekabet Kurulu Müdahale Etti

Yeni gelen WhatsApp sözleşmesi ve gizlilik politikası gündemde oldukça ses getirdi. Bu konuda
Rekabet Kurulu, WhatsApp ve sahibi olduğu şirket Facebook hakkında ciddi bir soruşturma başlatarak, verilerin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

Soruşturma başlatan Rekabet Kurulu’ndan gelen açıklamada, Facebook ve WhatsApp 4054 sayılı
Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesinin ihlal edip edilmediğinin tespiti amacı ile WhatsApp’ın kullanıcılarına getirdiği veri paylaşma zorunluluğu hakkında soruşturma açıldığı bildiridi. 

2021 Whatsapp Sözleşmesi

Whatsapp Açıklama Yaptı

Whatsapp sözleşmesi hakkında Türkiye temsilcisi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez.

Gizlilik politikamızdaki güncellemenin, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp’ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir.“

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

WhatsApp sözleşmesi ve gizlilik politikası sebebi ile bu olay hakkında açıklama yapan Kişisel Verileri Koruma Kurumu, WhatsApp ile ilgili soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada,”Kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri ile Kanunun açık rıza, veri işleme şartları, yurtdışına veri aktarımı ve temel
ilkeler yönünden değerlendirilecek olup, gelişmeler hususunda kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir” şeklinde açıklama yaptı.

Fixplan Cep Telefonu Tamir Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti Ankara

Teknik servis araçları ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Teknik Servis

Samsung ve iPhone Servis

Tüm Samsung ve iPhone telefonlarınız için teknik servis fiyatlarına ulaşın, randevunuzu oluşturun.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !