YENİ NESİL TEKNİK SERVİS

iPhone 11 Pro Kamerası

iPhone 11 Pro neden 3 kamera ve nasıl çalışıyor?

Phone 11 Pro modelini incelerseniz arkasında üç kamera bulunduğunu görebilirsiniz. Peki neden?

Çünkü ne kadar çok ışık toplarsanız, fotoğrafınız da aynı oranda iyi olacaktır. Ayrıca son zamanlarda bir kameranın tek başına ulaşabileceği en yüksek kalite sınırına da ulaşmış bulunuyoruz. İki, üç, hatta bir düzine kamera tek bir fotoğraf oluşturmak için birlikte kullanılabilir.

iPhone 11 Pro modelinde ise orijinal geniş, ultra geniş ve telefotoya sahip çeşitli optik değerlerde üç farklı kamera bulunuyor.

Phil Schiller sahne sunumunda yeni iPhone 11 Pro modelini “Bu üç kamera ile inanılmaz yaratıcılık yeteneğine sahipsiniz,”  “Çok profesyonel, onu kullanmayı çok seveceksiniz.” şeklinde tanıtmıştı.

iPhone Kamera Değişimi

iPhone 11 Pro Kamerası ile Fotoğraf ve Video Çekimleri

Cihaz, farklı perspektife sahip her iki kameradan gelen bilgileri eşleyerek, derinlik verilerini belirleyebilir ve başka şeylerin yanı sıra arka planı belirli bir noktadan sonra bulanıklaştırarak asıl objeye odaklanmanızı sağlar.

 Ultra geniş lens ise, portre modunun ve diğer özelliklerin doğruluğunu arttıracak bir çok bilgi sağlar. Bir kamera sisteminde bulunan geniş açılı lens ile gelen önemli özelliklerden biri, içerik oluşturucuların çok sayıda düzeltme oluşturabilmeleri, böylece köşelerde veya merkezde bozulmalara maruz kalmamanızdır. Yine de ultra geniş lensi yüzünüz için kullanmak istemeyebilirsiniz çünkü bu yüzünüze garip bir görünüm kazandırabilir.

 Hepimiz fotoğraf yakınlaştırma hareketine alışkınız olsak da, bunu yaparken genellikle yaptığınız şey, zaten sahip olduğumuz piksellere daha yakından bakarak dijital bir yakınlaştırma elde etmektir. Optik yakınlaştırma ile ise farklı cam parçaları ve farklı sensörler arasında geçiş yaparak görüntüyü bozmadan yaklaştırma sağlayabilirsiniz.

iPhone 11 Pro Kamerası ve en iyi özellikleri

Bu üç lensle ilgili en güzel özellik ise birlikte uyumlu çalışmak için dikkatle seçilmiş olmalarıdır. Eğer fark ettiyseniz ultra geniş lens 13mm, geniş lens iki katı olan 26mm ve telefoto onun da iki katı olan 52mm çaplarına sahip.

 Basit 2 katlık oran kullanıcıların anlamasını kolaylaştırmasının yanı sıra optiklerin birbiri ile daha uyumlu çalışmasını da sağlar. Schiller ise tanıtımda iPhone 11 Pro kameralarından şöyle bahsediyor: “Üç kamerayı fabrikada eşleştiriyoruz, ayrıca odak ve renk için kalibre ediyoruz.”

 Sadece bu da değil, geniş kamerayla çekim yaparken aynı anda diğer iki kamerayla da bilgi paylaşılıyor, bu yüzden onlara geçtiğinizde aynı noktaya kolayca odaklanıyorlar, aynı hızda ve pozda çekim yapabiliyorlar.


 Bu, video çekerken bile kameralar arasında geçiş yapmayı çoğunlukla sorunsuz hale getiren bir özellik.

Apple’ın bu yıl iPhone kamera sistemine getirdiği geliştirmeler endüstrinin büyük bir kısmı tarafından birkaç yıl önce yapılan bir ile iki kamera arasında geçiş kadar çılgın bir gelişme değil. Fakat geniş, telefoto ve ultra geniş üçlüsü fotoğrafçıların fazlalıkla tercih ettiği bir düzen ve hiç şüphesiz pahalı ve tek bir cihaz almak isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif olacaktır.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !