MacOS Big Sur

MacOS Big Sur Hakkında Detaylar ve Yenilikler

MacOS Big Sur dünyadaki en gelişmiş masaüstü işletim sistemini yeni bir güce ve ihtişama yükseltiyor. Yenilenmiş zarif tasarımıyla Mac deneyimini sonuna kadar yaşayın. Bugüne kadar gelmiş en büyük Safari güncellemesinin tadını çıkarın. Haritalar ve Mesajlar’a getirilen yeni güncellemeleri keşfedin ve gizliliğiniz hakkında daha şeffaf bilgilere ulaşın. 

Yeni MacOS Big Sur

Cesur, yeni bir deneyim, aynı Mac büyüsü.

Eşsiz güç, mükemmel kullanım kolaylığı, sınırsız yaratıcılık. MacOS Big Sur Mac hakkında sevdiğiniz şeylerden daha fazlasını size sunan yeni ve zarif bir tasarımla karşınıza çıkıyor. 

Yenilenmiş Dock
Şık tasarım güncellemesi favori uygulamalarınızı kullanmanızı her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor. Uygulamalara getirilen yeni standart ikonlar Mac’in kişiliğini yansıtırken aynı zamanda mükemmel uyumu da beraberinde getiriyor.

Mac için Kontrol Merkezi
Bluetooth, Wi-Fi gibi en çok kullandığınız kontrol seçeneklerine ve gece modu, müzik oynatma gibi yeni seçeneklere anında erişin. 

Yalnızca Mac için tasarlandı. Yeni Kontrol Merkezi ile seçtiğiniz favori kontrolleri menü kısmına sürükleyebilir ve kendi kişiselleştirilmiş deneyiminiz için her birini düzenleyebilirsiniz. 

Bildirim Merkezi
Yeni tasarım bildirimleri ve araçları birleştirerek tek bir bakışta daha fazla bilgiye ulaşılabilecek bir deneyim sunuyor. 

Bildirimler artık uygulamalara göre gruplandırılarak daha kolay bir gezinim elde edilebilecek. 

Ayrıca yeniden tasarlanan araçlar kendinize en uygun görünümü oluşturmanız için üç farklı boyutta sunuluyor. 

MacOS Big Sur Yeni Safari

Yeni Safari güncellemesi

İster canlı yayın yapıyor ister yalnızca internette geziniyor olun, Apple cihazlarınız için Safari en iyi tarayıcı seçeneğidir. 

Bugüne kadar gelen en büyük güncelleme ile birlikte Safari kullanıcılarına yeni kişiselleştirme seçenekleri sunarken gizliliğinizi korumanız hakkındadaha şeffaf bilgilere erişmenize imkan sağlıyor. 

Özelleştirilebilir başlangıç sayfası
Sevdiğiniz bir fotoğrafı arka plan olarak ayarlayarak her arama yaptığınızda size uyan bir başlangıç görüntüsü elde edin. 

Başlangıç sayfanızda nelerin görüneceğine siz karar verin- okuma listeniz, favorileriniz, Siri önerileri ve hatta gizlilik raporu.

App Store’da Safari eklentileri
App Store’a eklenen yeni özel kategori ile birlikte sevdiğiniz geliştiricilerin uzantılarını keşfetmeniz artık daha kolay. Yeni eklenen eklenti taşıma programlarıyla birlikte artık geliştiriciler diğer tarayıcılar için yaptıkları eklentileri kolaylıkla Safari’ye taşıyabilecek. 

Diğer tarayıcıların aksine Safari size eklentilerin hangi sitelere erişebileceğini sorar ve bu sayede tarama alışkanlıklarınızı daha gizli tutar. 

MacOS Big Sur Çeviri ve Safari Eklentileri

MacOS Big Sur

Çeviri
Tek bir tıklamayla istediğiniz web sayfasını 7 adet dil arasında çevirin. 

Şifre izleme
Safari herhangi bir veri ihlali ile kaydedilmiş şifrelerinizden birinin ele geçirilmesi durumunda sizi uyararak güvenlik seviyenizi bir üst düzeye taşımanızı sağlar. 

Gizlilik raporu
Safari Akıllı İzleme Önleme teknolojisini kullanarak web sitelerinin sizi takip ettiğini tanımlar ve önlemek için bir eylem planı sunar. 

Başlangıç sayfanızda bulunan gizlilik raporu Safari’nin ziyaret ettiğiniz tüm sayfalarda sizi nasıl koruduğunu size gösterir.  

Gelişmiş performans ve güç verimliliği
Her gün kullanılan sayfaları yüklemede Safari Chrome tarayıcısına göre artık %50 daha hızlı.

Ayrıca Chrome ve Firefox ile kıyaslandığı takdirde Safari 3 saat daha fazla video oynatma, 1 saat daha fazla gezinme süresi sunuyor.

Haritalar ve Rehberler
Sevdiğiniz markaların küratör rehberleri ile yemek yemek, alışveriş yapmak ve dolaşmak için yeni yerler keşfedin. 

En sevdiğiniz yerler için rehberler oluşturarak bunu aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşın. 

Bisiklet yolları
Artık bisiklet yolları, patikalar ya da normal yollar kullanarak oluşturulan bisiklet rotalarını kulanabilirsiniz. Ayrıca seyahatinizi planlarken kalabalık sokaklar, merdivenler, yükseklik dik geçitler hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz!

Yalnızca rotayı iPhone cihazınıza gönderin, gerisini Haritalar uygulamasına bırakın.

MacOS Haritalar

App Store Gizlilik Verileri

Artık herhangi bir uygulamayı indirmeden önce App Store tarafından uygulama hakkında sunulan gizlilik detaylarını öğrenebilir ve indirip indirmemeye bu şekilde karar verebilirsiniz. 

Çok daha fazlası Yeni MacOS Big Sur ile geliyor.

Fixplan Cep Telefonu Tamir Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti Ankara

Teknik servis araçları ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Teknik Servis

Samsung ve iPhone Servis

Tüm Samsung ve iPhone telefonlarınız için teknik servis fiyatlarına ulaşın, randevunuzu oluşturun.

Kampanya ve Fırsatlar için bizi takip edin.

Fixplan Hizmet Araçları

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları ile hizmet veren firması olan Fixplan ile tanışın! İçinde profesyonel atölye barındıran özel tasarım araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

İster ofisimize getirin, ister servis size gelsin !