Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone GPS Çalışmıyor & Doğru Konumu Göstermiyor

GPS, insanların iPhone cihazlarında kullandığı en yaygın özelliklerden biridir. Fakat, bazı durumlarda GPS özelliğinin doğru çalışmadığını fark edersiniz. iPhone cihazınızda GPS sorunu yaşadığınızda yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

iPhone cihazınızda GPS sorunu yaşıyorsanız muhtemelen aşağıdaki problemleri deneyimliyorsunuzdur:

  • GPS sinyali yok.
  • GPS mevcut konumunuzu bulmuyor veya yanlış konum gösteriyor.
  • iPhone pusula yanlış tarafı işaret ediyor.
  • Uygulamalar konumu bulamıyor

iphone GPS çalışmıyor, GPS doğru konumu göstermiyor, iPhone pusula yanlış tarafı hösteriyor, uygulamalar konum bulamıyor

GPS Sorunu Nedenleri Nedir?

iPhone GPS Çalışmıyor: Nedenleri ve Çözümleri #

Cihazınızdaki bazı ayarlar, GPS’in kasıtlı olarak çalışmasını engeller. GPS özelliğinin çalışmamasının diğer nedenleri ise zayıf telefon sinyali, eski harita verileri, veya donanımsal sorunlardır. GPS sorunları çok yaygın bir problem olmasa da yine de kullanıcıların yakındığı bir problemdir.

Donanım kaynaklı olmayan GPS problemlerinin çözümleri kolaydır.

  • Telefonu açıp kapatın
  • Telefonun çektiği bir alana geçin
  • iOS sürümünü güncelleyin
  • Hücresel veriyi açıp kapatın 

Telefonunuzun Çektiğinden Emin Olun

GPS çalışmıyorsa, bunun en yaygın nedenlerinden biri telefonunuzun iyi bir çekim alanında olmamasıdır. iPhone cihazınızın çektiği bir yerde olduğunuzdan emin olun.

Konum Servislerini Kontrol Edin

iPhone GPS sorunu cihazınızda konum servisleri kapalıysa ortaya çıkabilir. Bu özelliğin açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer konum servisleri açık değilse;

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri, adımlarını izleyerek açın.

Konum servisleri zaten açıksa, kapa-aç yapmayı deneyin

Konum ve Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa iPhone konumunuz veya ağ ayarlarınızda bir problem olabilir. Bu durumu düzeltmek için konum veya ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. 

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Konum ve Gizliliği Sıfırla

Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin

Telefonunuz, tarih ve saati yanlış gösteriyorsa GPS düzgün çalışmaz. 

Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Otomatik Ayarla

Uygulamaları Kontrol Edin

Bir uygulama için konum servislerini seçerken; her zaman, kullanırken, asla seçenekleriyle karşılaşırsınız. Bazı uygulamalar için konum bilgilerinin “her zaman” olarak seçilmesi gerekir. Siz bunu,”uygulamayı kullanırken” olarak seçerseniz, GPS düzgün çalışmaz. Her uygulama için uygun konum bilgisi seçtiğinize emin olun. 

Bazı konum kullanan uygulamalar ise GPS ayarlarınızı bozmaktadır. Bu hatalı uygulamaların konum  verilerini sıfırlamak için yukarıda bahsettiğimiz “Konum ve Ağ Ayarlarını Sıfırlayın” maddesindeki adımları izleyin. 

iPhone GPS sorunu çözümü, GPS tamiri, iPhone servis ücretleri
iPhone GPS Çalışmıyor Çözümü Nedir?

Fixplan: iPhone Konum Göstermiyor Çözümü #

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, iPhone cihazınızda donanım kaynaklı bir sorun oluşmuş olması muhtemeldir. iPhone GPS sorunu donanım kaynaklı ise sorun GPS anteni veya GPS entegresindedir.

GPS anteni veya GPS entegresi arızalandığında GPS, haritalarda konum bulamaz, yön tarif etmez, bir yön gösterse de yanlış tarafı işaret eder. GPS anteni değişimi ve GPS entegresi onarımı için Fixplan teknik servislerimizi ziyaret edebilir, iPhone servis ücretlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.