fbpx

iPhone Ekran Değişimi

iPhone Ekran Değişimi

Her ekran aynı değildir.

iPhone ekran değişimi konusunda, Fixplan olarak dünyanın en kaliteli yan sanayi ekranlarını sunuyoruz. Ancak, yine de müşterilerimize orijinal iPhone ekranlarını tavsiye ediyoruz. Günlük kullanımda ve ilk bakışta bir fark görünmese de, detaylarlara önem veriyorsanız tercihiniz orijinal olmalı.

iPhone Ekran Kıyaslama.

iPhone ekran renkleri

Renkler.

Orijinal iPhone ekranlarda renkler daha canlı, yan sanayide ise daha soluktur. Özellikle orijinal ekran ile yan yana bakıldığında farkı görebilirsiniz.

iPhone Ekran Çözünürlük

Çözünürlük.

Orijinal ekranların çözünürlükleri daha yüksektir. İlk bakışta bir fark göremesenizde ayrıntılarda belli olacaktır. Ayrıca parlaklık oranları özellikle güneş altında ciddi fark yaratmaktadır.

iPhone Ekran Dokunmatik

Dokunmatik.

Dokunmatik kalitesi özellikle seri bir şekilde kullandığınızda farkını yansıtacaktır. Yan sanayi ekranlarda dokunmatik kısa süre sonra arıza verebilir.

iPhone Pil Değişimi

Batarya Tüketimi.

Orijinal ekranlar daha az pil tüketmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Ucuz yan sanayi ekranlar %20 daha fazla batarya tüketir ve telefonun ısınıp batarya ömrünün kısalmasına neden olur.

iPhone Cam Değişimi

Dayanıklılık.

Orijinal iPhone ekranları çok daha dayanıklı, güçlendirilmiş cam ile gelmektedir. Yan sanayi ekranlarda kullanılan cam ise çok daha kolay kırılmaktadır.

iPhone Ekran Fiyatları

Fiyatlandırma.

Yan sanayi ekranlarda kalitesine göre çok farklı fiyatlar mevcuttur. Fixplan Ekranları ile Apple Orijinal iPhone ekran değişimi fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Fixplan olarak hem orijinal hem de dünyanın en kaliteli yan sanayi parçaları ile ekran değişimi hizmeti vermekte ve tüm ekranlara garanti vermekteyiz.

Güncel iPhone ekran değişimi fiyatlarına internet sitemizden ulaşabilir ve Fixplan yerinde tamir hizmetleri için randevu alabilirsiniz.

iPhone X Servis

iPhone Ekran Kaliteleri.

Bir çok faklı kalitede iPhone yan sanayi ekran vardır. Bu ekranlara A, AAA, A+, A++ gibi isimler verilmekte ancak asla B ya da C kalite yazılmamaktadır. Çok ucuz fiyata taktıracağınız yan sanayi ekranlar çok çabuk bozulmakta, kolay kırılmakta, ekran ışığı konusunda yetersiz kalmakta ve cihazın özellikle bataryasına zarar vermektedir.

Detaylı Bilgi

Ekranları mikroskop altında ve kalibrasyon cihazları ile inceledik. iPhone ekran değişimi hakkında daha teknik detay ve ayrıntılı bilgi istiyorsanız karşılaştırmalı analizi okuyabilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi Ankara Fiyat
Teknik Servis Aracı

Yerinde Tamir Hizmeti

Servis Araçları

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel yerinde tamir araçları! Özel tasarım teknik servis araçlarımız ile dilediğiniz adrese geliyor, telefonlarınızı 30 dakika içinde tamir ediyoruz.

Neden Fixplan ?

iPhone Ekran Değişimi

Online Güncel Fiyat Listesi
12 Ay Garanti Belgesi
Yerinde Tamir Hizmeti
30 Dakika’da Teslim
Profesyonel Sertifikalı Ekip
Orijinal Yedek Parça
Anakart Onarım Merkezi
En Yüksek Kalitede Ekipmanlar

iPhone Ekran Çözünürlük

iPhone Ekran Değişimi

Orijinal iPhone ekranları, Apple için üretilmiş ve Apple tarafından onaylanarak kullanılan ekranlardır. Yan sanayi ekranlar ise iPhone cihazlar ile uyumlu alternatiflerdir ve çoğu Çin’deki şirketler tarafından, tamamen bağımsız olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Orijinal ekran öneriyoruz çünkü; çok daha yüksek kalitelidir, daha uzun ömürlüdür ve fiyat farkı kaliteli bir yan sanayi ile oldukça azdır.

Aslında sadece orijinal ekranlar ile hizmet sunmayı tercih ediyoruz ancak birçok insanın sadece fiyatı odaklı olması, alternatif seçenek sunmamızda en büyük sebep.

Çözünürlük Testi

Mikroskop altında orijinal ve yan sanayi ekranların piksel yoğunluğu.

Orijinal ve “kopya” ekranı arasındaki en önemli farklardan biri, digitizer’ın (dokunmatik sensör) nasıl tasarlandığıdır. Apple, dokunmatiği ekranın bir parçası olarak üretmekte, ancak yan sanayi ekranlarda ise camın üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle orijinal ekranda cam kırılsa dahi ekranı kullanmaya devam edebilir, ancak yan sanayi ekranlarda kullanamazsınız.

Orijinal bir iPhone 7 ekranı, 705 nits parlaklık değerine sahiptir. Kopya ekranlarda ise görünen en yüksek değer 550 nits civarındadır. Bu da, direk güneş ışığı altında ekranın daha karalık gözükmesi ve ekranı görmenizin daha zor olacağı anlamına gelir. Orijinal iPhone 6 ekranları ise 558 nits değerine sahiptir.

iPhone Ekran Çözünürlük

Mikroskop altında ucuz yan sanayi, daha kaliteli bir yan sanayi ve orijinal ekran çözünürlüğü.

iPhone 7 Beyaz Nokta Skalası

iPhone 7 Orijinal Ekran ve Yan Sanayi Ekran Renk Gamı
Orijinal | Yan Sanayi

Ucuz yan sanayi ekranlarda sıklıkla karşılaşılan bazı problemler

Zayıf parlaklık, kontrast ve canlılık
Yüksek pil kullanımı
Çok daha düşük çözünürlük
Düşük görüntü yenileme hızı
Dokunmatik hassasiyeti
Uyuşmayan Parçalar

Ayrıca Apple yan sanayi ekranların bir iOS güncellemesi ile çalışmasını kısıtlayabilir veya engelleyebilir.