iPhone Ekran Değişimi

Her Ekran
Aynı Değildir.

Fixplan olarak dünyanın en kaliteli ekranları ile iPhone ekran değişimi sunuyoruz. Yine de müşterilerimize orijinal iPhone ekranlarını tavsiye ediyoruz.

Günlük kullanımda ve ilk bakışta bir fark görünmese de, detaylarlara önem veriyorsanız tercihiniz orijinal olmalı.

Apple Mac ve iPhone Teknik Servis

Apple®
Ekran Değişimi

Fixplan, Apple Onaylı Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olarak orijinal parçalarla hizmet verme yetkisine sahiptir. iPhone orijinal ekran ve en yüksek kalitede Fixplan ekranlarla parça değişimi sağlamaktadır. Fixplan servislerinde değişen bütün ekranlara 6 aya kadar garanti verilmektedir.

iPhone ekranlarına A, AAA, A+, A++ gibi isimler verilmekte ancak asla B ya da C kalite yazılmamaktadır.

iPhone®
Ekran Kaliteleri

Bir çok faklı kalitede iPhone yan sanayi iPhone ekran vardır. Bu iPhone ekranlarına A, AAA, A+, A++ gibi isimler verilmekte ancak asla B ya da C kalite yazılmamaktadır.

Çok ucuz fiyata yaptıracağınız iPhone ekran değişimlerinde takılan ekranlar çok çabuk bozulmakta, kolay kırılmakta, ekran ışığı konusunda yetersiz kalmakta ve cihazın özellikle bataryasına zarar vermektedir.

Ekranları mikroskop altında ve kalibrasyon cihazları ile inceledik. iPhone ekran değişimi hakkında daha teknik detay ve ayrıntılı bilgi istiyorsanız karşılaştırmalı analizi okuyabilirsiniz.

iPhone Ekran Kıyaslama.

iPhone ekran renkleri

Renkler.

Orijinal iPhone ekranlarda renkler daha canlı, yan sanayide ise daha soluktur. Özellikle orijinal ekran ile yan yana bakıldığında farkı görebilirsiniz.

iPhone Ekran Çözünürlük

Çözünürlük.

Orijinal iPhone ekranların çözünürlüğü daha yüksektir. İlk bakışta fark görünmese de ayrıntılarda belli olur ve parlaklık oranları özellikle güneş altında ciddi fark yaratır.

iPhone Ekran Dokunmatik

Dokunmatik.

Dokunmatik kalitesi özellikle seri bir şekilde kullandığınızda farkını yansıtacaktır. Yan sanayi ekranlarda dokunmatik kısa süre sonra arıza verebilir.

Apple Pil Değişimi

Batarya Tüketimi.

Orijinal iPhone ekranlar daha az pil tüketmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Ucuz yan sanayi ekranlar %20 daha fazla batarya tüketir ve telefonun ısınıp batarya ömrünün kısalmasına neden olur.

iPhone Cam Değişimi

Dayanıklılık.

Orijinal iPhone ekranları çok daha dayanıklı, güçlendirilmiş cam ile gelmektedir. Yan sanayi ekranlarda kullanılan cam ise çok daha kolay kırılmaktadır.

iPhone Ekran Fiyatları

Fiyatlandırma.

Yan sanayi ekranlarda kalitesine göre çok farklı fiyatlar mevcuttur. iPhone ekran değişimi için güncel fiyatlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

iPhone İç Ekran Kırılması

iPhone cihazı düştüğünde ekran kırılmasa bile LCD (iç ekran) kırılabilir. Bu durumda iPhone ekran değişimi yapılması gerekmektedir.

iphone cam değişimi

iPhone Cam Değişimi

iPhone ön cam değişimi yapılan cihazların ekranı kırılmaya 10 kat daha yatkındır, kolay çizilir, görüntü kalitesi düşüktür ve pil tüketimini artırır. 

apple iphone orijinal ekran

Orijinal Ekran Nasıl Anlaşılır?

iPhone cizhazların ekranının değişip değişmedini anlamak, değişen ekranın orijinal mi yan sanayi mi olduğunu anlamak için bilinmesi gerken birkaç karşılaştırma özelliği vardır.

Fixplan®
Hizmet Kalitesi.

Fixplan dünyanın en kaliteli parçaları ile iPhone ekran değişimi hizmeti vermekte ve tüm ekranlara 2 yıla kadar garanti vermektedir.

Güncel iPhone ekran değişimi fiyatlarına internet sitemizden ulaşabilir ve Fixplan yerinde tamir hizmetleri için randevu alabilirsiniz.

  • Online Güncel Fiyat Listesi
  • Garanti Belgesi
  • Yerinde Tamir Hizmeti
  • 30 Dakikada Teslim
  • Profesyonel Sertifikalı Ekip
  • Profesyonel Ekipmanlar
  • Anakart Onarım Merkezi
Fixplan Favicon Logo

Fixplan®
Hakkında

Fixplan, teknik servis dinamiklerini değiştiren, sektörün en güvenilir ve en inovatif markası olarak sektöre yön vermektedir. Girişimcilik ruhunu profesyonellik ile birleştirerek Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Fixplan Türkiye, sektörün geleceğini değiştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Fixplan, yenilikçi ve mükemmel hizmet kalitesi ile insanlara hayal ettiklerinin ötesinde bir hizmet sunmayı hedefleyen, sektörün lider kuruluşu olarak anılmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi >

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Akıllı telefonlarınızı profesyonelce tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm işlemlere garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı

İşlem ve garanti süreleri

iPhone ekran değişimi süreleri ortalama 30 dakikadır.

iPhone anakart onarımları ve Macbook, Apple Watch gibi cihazların onarım süreleri ortalama 3 gündür.

iPhone ekran değişimi İşlemlerine 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Antistatic
ESD

Elektronik endüstrisindeki sorunların en önemlisi Antistatik ESD‘dir. ESD kaynaklı hasarların elektronik malzemelerde %25 oranında olduğu ve günümüze kadar olan maliyetinin 25 trilyon doları geçtiği tespit edilmiştir. 

iPhone ekran değişimi esnasında ESD önlemi almanın zorunluluğu kaçınılmazdır. Aksi taktirde tamir edilen cihazlarda, bağımsız farklı arızalar meydana gelecek ve cihazın kullanım ömrü ciddi oranda düşecektir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

iPhone
Teknik Servis.

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak iPhone® telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

iPhone telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Apple lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

iPhone telefon modelleri ile ilgili tüm arızalar Fixplan tarafından profesyonel olarak onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium iPhone Teknik Servis

Sosyal Medya
ve Bilgi Bankası.

Fixplan sosyal medya hesaplarını takip ederek hem çeşitli indirimler ve çekilişlerden faydalanabilir, hem de güncel teknolojik haberlere ve değerli sektörel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

iPhone Ekran Çözünürlük

iPhone Ekran Değişimi

Orijinal iPhone ekranları, Apple için üretilmiş ve Apple tarafından onaylanarak kullanılan ekranlardır. Yan sanayi ekranlar ise iPhone cihazlar ile uyumlu alternatiflerdir ve çoğu Çin’deki şirketler tarafından, tamamen bağımsız olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Orijinal ekran öneriyoruz çünkü; çok daha yüksek kalitelidir, daha uzun ömürlüdür ve fiyat farkı kaliteli bir yan sanayi ile oldukça azdır.

Aslında sadece orijinal ekranlar ile hizmet sunmayı tercih ediyoruz ancak birçok insanın sadece fiyatı odaklı olması, alternatif seçenek sunmamızda en büyük sebep.

Çözünürlük Testi

Mikroskop altında orijinal ve yan sanayi ekranların piksel yoğunluğu.

Orijinal ve “kopya” ekranı arasındaki en önemli farklardan biri, digitizer’ın (dokunmatik sensör) nasıl tasarlandığıdır. Apple, dokunmatiği ekranın bir parçası olarak üretmekte, ancak yan sanayi ekranlarda ise camın üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle orijinal ekranda cam kırılsa dahi ekranı kullanmaya devam edebilir, ancak yan sanayi ekranlarda kullanamazsınız.

Orijinal bir iPhone 7 ekranı, 705 nits parlaklık değerine sahiptir. Kopya ekranlarda ise görünen en yüksek değer 550 nits civarındadır. Bu da, direk güneş ışığı altında ekranın daha karalık gözükmesi ve ekranı görmenizin daha zor olacağı anlamına gelir. Orijinal iPhone 6 ekranları ise 558 nits değerine sahiptir.

iPhone Ekran Çözünürlük

Mikroskop altında ucuz yan sanayi, daha kaliteli bir yan sanayi ve orijinal ekran çözünürlüğü.

iPhone 7 Beyaz Nokta Skalası

iPhone 7 Orijinal Ekran ve Yan Sanayi Ekran Renk Gamı
Orijinal | Yan Sanayi

Ucuz yan sanayi ekranlarda sıklıkla karşılaşılan bazı problemler

Zayıf parlaklık, kontrast ve canlılık
Yüksek pil kullanımı
Çok daha düşük çözünürlük
Düşük görüntü yenileme hızı
Dokunmatik hassasiyeti
Uyuşmayan Parçalar

Ayrıca Apple yan sanayi ekranların bir iOS güncellemesi ile çalışmasını kısıtlayabilir veya engelleyebilir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.