Fixplan® Türkiye | Blog

iPhone Kapandı Açılmıyor

iPhone cihazınızın açılmaması, özellikle de teknoloji ile ilgilenen biri değilseniz çok korkunç olabilir. Telefonunuzun kapanıp açılmamasının çok fazla sebebi olabilir. iPhone kapandı ve açılmıyor, ne yapmalısınız?

Kendi kendinize bunun düzeltilebilir bir problem olup olmadığını soruyor olabilirsiniz. iPhone cihazınızın kapanması ve tekrar açılmaması iyiye işaret değildir. Yine de sorunun nedenlerini az indirgemek ve çözmek çok da zor değildir.

Genel olarak sorunun kaynaklarını üçe indirebiliriz:

  1. Bir yazılım hatası telefon ekranının açılmasını engelliyordur. Telefon muhtemelen zaten açıktır ancak uykudadır. Telefonu tekrar uyandırmak için telefonu yeniden başlatmanız gerekir. 
  2. Telefonun şarjı bitmiştir. Şarj kablosunda bir sorun veya şarj etme yönteminizde bir sorun vardır.
  3. Telefonda bir donanım sorunu vardır.

iPhone Kapandı Açılmıyor: Çözümler #

Telefonu Yeniden Başlatıp Başlatamadığınızı Kontrol Edin

Telefonu kasıtlı olarak kapatmadığınız sürece, ekran kapalı olsa bile telefonunuz açıktır. Sadece uyku halindedir. Telefonun güç tuşuna basıyor, yüzünüzü ekrana tutuyor, ekrana dokunuyorsunuz ama yine de telefon uyku halinden çıkmıyorsa telefonunu hard reset ile tekrar başlatmayı deneyin. 

Bu sorun, bir uygulamanın veya telefonun kendi yazılımındaki bi hatadan kaynaklanıyorsa hard reset işinize yarayacaktır.

iPhone 6S, SE ve daha eski modellerde: Güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutun.

7 ve 7 Plus: Güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.

iPhone 8 ve üst modellerde: İlk önce ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın Daha sonra aynı işlemi ses kısma tuşu için yapın. Son olarak güç tuşuna basılı tutun. 

Tuşlara, ekranda Apple logosu belirene kadar basılı tutun.

Telefonunuz açıldıysa sorun çözülmüş demektir. Fakat, aynı sorunu yeniden yaşamaya başladıysanız telefonunuzda hatalı bir uygulama veya bozuk veriler bulunuyor olabilir. Bunu çözmek için telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Ancak, bu işlem telefonunuzdaki verileri siler. Bu yüzden, sorun çözümü için ilk önce bir teknik servise danışın.

Telefonunuzu Şarj Etmeyi Deneyin

Telefonunuzu yeniden başlatamıyorsanız, telefonunuz tamamen kapanmış ve şarjınız bitmiş demektir. Bu durumda telefonunuzu şarja takın ve bir-iki saat şarj olmasını bekleyin.

Eğer telefonunuz hala açılmadıysa telefonunuzu şarj etme yönteminde bir sorun vardır. Telefon şarj soketini herhangi bir toz ve kir birikmiş mi diye kontrol edin. Bunun yanı sıra şarj kablonuzu da herhangi bir kırık var mı diye kontrol etmek işinize yarayacaktır.

iPhone Kapandı Açılmıyor Donanımsal Nedenleri #

Telefonu yeniden başlatmayı ve şarj etmeyi denediniz, fakat bir işe yaramadı. Muhtemelen telefonunuzda donanımsal bir problem meydana gelmiş demektir. 

Sıvı Hasarı: Telefonunuza sıvı temas etmiş ve bazı parçaların arızlanmasına yol açmış olabilir.. 

Düşme ve Darbe: Telefonunuzu düşürdüyseniz telefon ekranınız veya içerideki parçaların arızalanmasına neden olmuş olabilirsiniz. 

Üretim Hatası: iPhone model telefonlar ne kadar güvenilir olursa olsun, bir üretim hatası nedeniyle arıza meydana gelmesi mümkündür. 

Batarya: Telefonunuzun aniden kapanması batarya ömrü ile ilgili olabilir. Ömrünü bitirmiş bataryalar telefonu açacak yeteri kadar gücü sağlayamaz.

iPhone Kapandı Açılmıyor: Fixplan Çözümleri #

iPhone cihazınızda hala yaşam işareti olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz:

Telefonunuzu bir ara kablo ile bilgisayara bağlayın. Daha sonra iTunes’u açın. iTunes’ta telefonunuzun gözüküp gözükmediğine bakın. Bunu, iTunes’un sol üst kısmında telefon ikonunun görünüp görünmediğine bakarak anlayabilirsiniz…. Eğer şanslıysanız bu ikonu görürsünüz ve böylece telefondaki verilerin yedeğini alma şansınız olur.

İkonu görürseniz telefonunuzun onarımı daha kolaydır. İkonu görmemeniz illa da telefon tamamen bozuldu demek değildir. Sadace onarım süreci daha zahmetli olacaktır.

Cihazınızın sorununu tespit etmek için Online Arıza Tespit hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Fixplan Blog yazıları ve makaleler Fixplan ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo  |  434 686 616

Yerinde Tamir Araçları

Volkswagen Transporter T6 araçlarımızın içi özel olarak tasarlanmıştır. Telefonlarınızı profesyonel olarak tamir etmek için tüm donanıma sahip olan araç ve teknik ekibimizle, dilediğiniz yere geliyor, işleminizi ortalama 30 dakikada bitiriyoruz. Yapılan tüm Huawei teknik servis işlemlerine garanti veriyoruz.

Sadece

30′

Dakikada
iPhone Teknik Servis Yerinde Tamir Aracı
Neden

Fixplan ve
Avantajları

Fixplan Teknik Servisleri yerinde tamir hizmetleri, parça kalitesi, teknik yeterlilik sertifikaları, anti-statik çalışma ortamı, doğru arıza tespiti ve onarımı için gerekli yazılım ve donanımlar, garanti belgesi gibi profesyonel bir teknik serviste bulunması gereken yüzlerce önemli detayı tüm şubelerinde, aynı standartlarda sağlamaktadır. 

İşlem ve garanti süreleri

Mekanik parça değişim süreleri ortalama 30 dakikadır.

İşlemlere 24 aya kadar garanti verilmektedir. Takılan parçaya ve aldığınız hizmete göre garanti süreleri 3 ila 24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Fixplan şubelerinde hizmet alabilir, ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilir ya da yerinde tamir araçları ile dilediğiniz adreste Huawei servis hizmeti alabilirsiniz.

Garanti Belgesi

2 Yıl
Garanti.

Elektronik cihazlar arıza verir, Fixplan size ve cihazlarınıza değer verir. Fixplan tarafından yapılan tüm işlemler garanti belgesiyle gelir.

Referanslar

Fixplan bir milyonu aşkın üye ve çalışanı bulunan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına sözleşmeli olarak hizmet sunmaktadır. Siz işinize odaklanın, Fixplan iletişim sorunlarınızın çözümünü en hızlı ve kolay şekilde sağlasın.

Onedio
Deloitte
Dsi Devlet Su İşleri
Arabica Coffee House
Ted Ankara Koleji
Atılım Üniversitesi
itü çekirdek
Eskihisar VW

Fixplan
Teknik Servis

Türkiye’nin en başarılı teknik servis firması olarak telefonlar için ekran değişimi, pil değişimi, kamera arızaları gibi sorunları ile ortalama 30 dakika içinde, dilediğiniz yerde onarıyoruz.

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ekran değişimi yapılmaktadır. 

Orijinal ekranlar 1 yıl, Fixplan ekranları 6 ay garanti kapsamındadır.

Ekranlarda, kırılma dışında çeşitli hata ve arızalar meydana gelebilir. OLED ekranın açısına bakarsanız, renk ve renk tonlarında küçük değişiklikler görebilirsiniz. Bu, OLED’in bir özelliğidir ve normal davranıştır. Uzun süreli kullanımda, OLED ekranlar hafif görsel değişiklikler gösterebilir. 

Yüksek kontrastlı bir görüntünün çok uzun süre ve sürekli olarak görüntülenmesi, ekranda “görüntü kalıcılığı” veya “yanma” gibi sebeplere yol açabilir. OLED “yanma” sebeplerinin etkilerini azaltmak için ve sektörde en iyi olmak için Super Retina ekran tasarlandı.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için batarya değişimi yapılmaktadır ve 6 ay garantilidir.

Lityum iyon piller şarj döngülerinde çalışır. Örneğin, pilinizin kapasitesinin % 75’ini bitirdikten sonra şarja takıp tamamen şarj ettiniz, ertesi gün % 25 kullandığınızda toplamda %100’e ulaşır ve bir şarj döngüsü sağlanmış olur.

Tüm bataryaların kapasitesi belli bir şarj döngüsünden sonra azalır. Kapasitesi düşen piller aynı zamanda cihazınızın yavaşlamasına neden olur.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huaweitelefon modelleri için mikrofon, ahize ve kulaklık ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

İç kulaklık, ahize ve mikrofon kaynaklı problemler Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde onarılır ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonla konuşurken ses gelmiyor, az geliyor, uğultulu veya cızırtılı geliyorsa iç kulaklığı değiştirmeniz gereklidir. Aynı sorunları telefonla konuşurken karşı taraf belirtiyorsa mikrofon değişimi yapılmalıdır.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için şarj soketi ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Şarj soketi arızası tamirleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılır ve 1 yıl garanti verilir. Telefonunuz şarj olmuyorsa , kabloyu taktığınızda tam oturmuyor ve bazen şarj olmuyorsa, ya da telefonunuzu kapattığınızda kendi kendine geri açılıyorsa şarj soketini değiştirmelisiniz.

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için ön kamera, arka kamera ve kamera camı ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Ön kamera veya arka kamera tamir ve değişimleri Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde ve 1 yıl garanti verilir.

Eğer telefonunuzun kamerası kırılmış, donuyor, siyah ekran çıkıyor veya kalitesiz fotoğraf çekiyorsa kameranın değişmesi gerekli olabilir. 

Fixplan Premium Teknik Servis

Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei telefon modelleri için fiziksel tuşlar ile ilgili arızaların onarımı yapılmaktadır.

Telefonunuzun parmak izi, ana ekran, açma kapama ve ses açma/kapama tuşu arızaları Fixplan tarafından ortalama 30 dakika içinde 1 yıl garanti verilir.

Fixplan Premium Teknik Servis

Fixplan Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei servis olarak cihazlarınız profesyonelce onarılır ve tüm işlemlere garanti verilir.

Kasa Değişimi
WiFi / Şebeke Arızaları
Işık Sensörü Arızaları
Titreşim Arızaları

Fixplan Premium Teknik Servis

Kurumlar için
Fixplan

Kurumsal anlaşma ile avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenciler için
Fixplan

Tüm öğrenciler Fixplan hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır.

Güncel öğrenci kartı gereklidir.

Yerinde Tamir
Hakkında

Türkiye’nin tek profesyonel servis araçları ile dilediğiniz adreste hizmet alın, zaman kazanın.

Sadece 175₺

Sadece 175₺ fiyat farkıyla teknik servis aracını dilediğiniz adrese gelir ve cihazınızı 30 dakika içinde onarımını sağlar.

Tamir süreci

İnternet sitemizden veya müşteri hizmetlerini arayarak randevu alın, uzman teknisyenimiz dilediğiniz adrese gelip servis araçlarının içinde onarımı gerçekleştirsin.

Yerinde tamir
hakkında

Dilediğiniz adrese, dilediğiniz zaman profesyonel servis araçlarımız ile geliyor ve cihazlarınızı 30 dakika gibi bir sürede, araçlarımızın içinde onarıyoruz.

Uzun işlemler hakkında

Anakart arızaları gibi bir saatten uzun sürecek işlemlerde cihazlarınız merkezimize alınır ve onarımı yapılıp dilerseniz adresinize gönderilir.